[pytanie]antena wi-fi

Wszystko co związane z Internetem.

<<

czper

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 8 cze 2010, 14:29

Post autor: czper » 30 sie 2010, 09:36

[pytanie]antena wi-fi

witam,
sprawa prezentuje się tak: posiadam w domu router, który dzieli moje łącze na dwa komputery: laptopa, będącego na pierwszym piętrze i łączącego się z routerem za pomocą wi-fi i stacjonarny, bedący w piwnicy łączący się z routerem za pomocą kabla lan. Router jest podłączony więc do anteny i PC kablami taką jakby prostokątną przejściówką, która posiada własny zasilacz. Niedługo kupuje Na dół tzn. do piwnicy netbooka. Jednak jest tam tylko kabel lan a ja chcę się łączyć z internetem za pomocą wi fi w piwnicy.

Moje pytanie brzmi: czy aby to zrobić musze kupić dodatkowy router, czy istnieją jakieś specjalne anteny wi-fi, które można podpiąć pod kabel lan i będą transmitować sygnał?

pozdrawiam


<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 30 sie 2010, 10:25

[pytanie]antena wi-fi

Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem to drugi laptop powinien bez żadnego problemu łączyć się z internetem przez wi-fi, w końcu Twój router wysyła sygnał wi-fi po całym domu (powiedzmy - sygnał pewnie w różnych miejscach ma różną moc), ale jeżeli router stoi w piwnicy to wszystko powinno grać.
<<

czper

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 8 cze 2010, 14:29

Post autor: czper » 30 sie 2010, 11:39

Re: [pytanie]antena wi-fi

router stoi na 1 piętrze, laptop również. w piwnicy laptop nie odbiera sygnału.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 30 sie 2010, 12:42

Re: [pytanie]antena wi-fi

Ante raczej nie ma, ale rozejrzyj się za routerem ( bez modemu ADSL, tylko posiadającym złącza Rj45 ) posiadającym Wi-Fi :) Np. coś takiego: http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-rou ... 72688.html
A może zastanów się nad kupieniem mocniejszej anteny do routera?
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

czper

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 8 cze 2010, 14:29

Post autor: czper » 30 sie 2010, 14:40

Re: [pytanie]antena wi-fi

tom wątpie żeby moc sygnału nawet przy mocniejszej antenie przeszła przez dwie podłogi... ;/
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 30 sie 2010, 14:45

Re: [pytanie]antena wi-fi

Nowe routery w standardzie N powinny sobie poradzić, skierujesz antenę w dół i powinno śmigać :) Prędkości nie będą kosmiczne, ale do Internetu powinno wystarczyć. Ewentualnie zostaje jeszcze zakup access pointa.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 30 sie 2010, 23:45

Re: [pytanie]antena wi-fi

Tak się właśnie zastanawiam, jeżeli router będzie miał super mega hiper mocną antenę, że netbook znajdzie to Wi-Fi w piwnicy to połączy się? Przecież na logikę to i netbook musiałby mieć taką antenę, aby przebić się przez te podłogi.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 31 sie 2010, 00:18

Re: [pytanie]antena wi-fi

Nie, router ma antenę nadawczą, a laptop odbiorczą. Jeśli sygnał będzie silny, to dodatkowa antena nie będzie konieczna aby poprawnie się połączyć.