Poprawa jakości dźwięku w nagrywanych filmikach Xfire/Fraps.

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 5 wrz 2010, 19:02

Poprawa jakości dźwięku w nagrywanych filmikach Xfire/Fraps.

Od dłuższego czasu gram dość aktywnie w Counter Strike 1.6 i czasami chciałbym nagrać materiał wideo z jakimiś akcjami, przedstawieniem mapy, taktyki i tak dalej. Do tego zabiegu używam przeważnie programu Xfire a raz spróbowałem Fraps.

Problem polega na tym, że chciałbym uzyskać dźwięk jak najwyższej jakości. Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:



Tutaj wszystko ładnie słychać bez jakiś zakłóceń, problemów. U mnie w Xfire wygląda tak:

Obrazek

Dla mnie dźwięk jest za głośny i zbyt wyostrzony. W grze są łagodniejsze i nie denerwują.

Proces nagrywania za pomocą Xfire i innych programów u mnie sprawia trochę problemów. Posiadam zintegrowany układ dźwiękowy na płycie Gigabyte GA-M720-US3 i aby nagrywać dźwięki wychodzące z mojego komputera muszę odznaczyć wyciszenie w suwakach audio przy miesjcu Miks stereo

Obrazek

Cały czas mam to zaznaczone ponieważ bez tego nie mogę mówić do mikrofonu podczas gry (są bardzo głośne zakłócenia, trzaskanie, szumy).

Suwaka miks stereo nie mogę ruszać (jest zablokowany.)

Następnie podczas gry nagrywam filmik, który w oryginale ma bardzo dużą wagę i Xfire go konwertuje do kilkunastu MB i wrzuca na profil. Dźwięk jak dla mnie jest dalej taki sam więc nie psuje się on przy konwertowaniu w znacznym stopniu.

Jakość dźwięku jest taka sama w programie Fraps. Widziałem inne filmiki nagrywane z Xfire i jakość dźwięku jest lepsza i wystarczająca jak dla mnie.

Jak poprawić jakość dźwięku w nagrywanych filmikach? Jest na to jakiś sposób czy po prostu muszę kupić dobrą kartę dźwiękową?


<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 5 wrz 2010, 20:37

Re: Poprawa jakości dźwięku w nagrywanych filmikach Xfire/Fr

A próbowałeś różnych ustawień dźwięku? Jak dla mnie to dźwięk jest po prostu przesterowany.

Ewentualnie możesz jak najbardziej pożyczyć kartę dźwiękową i spróbować nagrać filmik z jej pomocą...
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 5 wrz 2010, 22:09

Re: Poprawa jakości dźwięku w nagrywanych filmikach Xfire/Fr

Ustawienia gier nic nie dają. Próbowałem przyciszać itd . Ustawienia ogólne nagrywania nie mogę zmienić bo są zablokowane suwaki. To samo jest w narzędziu sterowników Realtek.

Kwestia tego, że znajomi mają starsze płyty główne z zintegrowaną kartą dźwiękową (nawet nie mówię, że to nie są markowe płyty) i ich dźwięk jest lepiej nagrywany. Sterowniki do płyty głównej najnowsze ze strony producenta i próbowane jeszcze z płyty dołączonej do pudełka.

Jak Ci przyjdzie ten SoundBlaster to spróbuję i się przekonamy.