Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 17 lis 2010, 10:54

Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

Witam ;)
Znalazłem już tutaj podobne tematy, jednak rozwiązanie z żadnego mi nie pomogło.

Mam w pokoju dwa kompy: PC z Windowsem 7 Ultimate 64 bit oraz laptopa z Windowsem XP SP3.
PC jest połączony z routerem przez WiFi (nie mam karty, posiadam adapter USB TP-LINK), laptop natomiast podłączony jest bezpośrednio do routera poprzez kabel sieciowy.
Internet jest w obu kompach.

Chciałem utworzyć sieć, aby mieć w obu kompach Internet oraz móc udostępniać pliki. Utworzyłem więc na obu komputerach Grupy robocze o takich samych nazwach, włączyłem udostępnianie plików i drukarek, w Siódemce wyłączyłem udostępnianie za pomocą hasła. Początkowo nic nie działało, laptop widział PC'ta, ale tylko jako komputer, nie widział natomiast udostępnionych grupie domowej plików/folderów z Siódemki. PC natomiast nie widział nawet samego urządzenia - laptopa. Zacząłem więc bawić się na PC'cie z jakimś folderem w Udostępnianiu i uprawnieniach/przydziałach, i nie wiem co zrobiłem, ale laptop zacząć widzieć ten folder... Mogłem kopiować do niego pliki, ale nadal tylko w jedną stronę: z laptopa na PC. Stacjonarny nadal nie widział folderów lapka, ale widział laptopa jako urządzenie dostępne w sieci.

Dziś, gdy włączyłem laptopa (używam go rzadko, więc nic nie mogło się zmienić w konfiguracji sieci itp.) nie działa już kompletnie nic. Nazwa grupy roboczej jest taka sama, wszystkie udostępniania powłączane, jedynie laptop widzi urządzenie - PC oraz jeden udostępniony przydział z PC'ta, aczkolwiek po wgraniu tam pliku nie pojawia się on nigdzie na moim PCcie...
PC nie widzi kompletnie nic.

Z drugiej strony (laptop stoi na szafie na górze, używam go do wszelkiego downloadu) używam Net Supporta do sterowania lapkiem przez PC, i widzi go normalnie. Tylko system nie chce go załapać.
Próbowałem zrobić wszystko od nowa - to samo.
Z góry dzięki za pomoc ;)


<<

klawiszu

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 17 lis 2010, 16:36

Post autor: klawiszu » 17 lis 2010, 16:53

Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

Raczej, marne szanse na połączenie kompa i lapka ze sobą w taki sposób żeby dało sie przesyłać pomiędzy nimi dane, jedynie z tego powodu iż masz dwa różne systemy. Sam kiedy to przerabiałem i doświadczyłem się w tej dziedzinie na tyle iz moge ci powiedzieć że nie zrobisz tego przy takim układzie.
Sytemy XP i WIN 7 nie wspierają się, tak więc nei bedziesz dał przesyłać pomiedzy nimi plików.
Jeżeli naprawde zalezy ci na tejże sprawie, przeinstaluj system na PC, ale domyślając się że jeżeli dotąd jeszcze nie zmieniłeś Xp to znaczy iż twój pc nie jest demonem szybkości, więc poskutkować może zmiana WIN 7 na XP, co szczerze odradzam...
Jezeli dopasujesz te systemy do siebie, to gwarancja udanego przesyłu danych - gwarantowana.
Mam nadzieję iż pomogłem, przynajmniej po części.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 18 lis 2010, 15:46

Re: Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

To wiem ;) Na PC mam 7, laptop to XP ;p A na lapku na Siódemkę nie ma szans :]

Z tym, że ta sieć mi działała... tylko nagle przestałą :(
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 21 lis 2010, 12:36

Re: Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

Masz jakiś Firewall? Może blokuje dostęp jednemu komputerowi na drugi i na odwrót.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 21 lis 2010, 14:18

Re: Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

Hmm, właściwie w tym z Siódemką mam Kaspera ;p Zaraz spróbuję go wyłączyć, może wtedy pójdzie, to pomyślimy jakie porty pootwierać :P


EDIT:
Faktycznie, to Kaspersky ;)
Jak trzeba go ustawić, żeby nie blokował sieci ?

EDIT2:
Kaspersky ustawiony :)
Dla innych:
sieć między komputerem z Siódemką i WiFi oraz drugim komputerem podłączonym do routera przez kabel można stworzyć bardzo prosto, właściwie tak samo, jak w przypadku XP.
Ustawiamy takie same nazwy grup roboczych (dodatkowo w komputerze z XP możemy zrobić to za pomocą kreatora konfiguracji sieci), ressamy oba kompy i gotowe ;)
Jeżeli nie mamy firewalla, wszystko powinno działać - w XP foldery udostępniamy normalnie we właściwościach foldery w zakładce UDOSTĘPNIANIE. W Windows 7 można ewentualnie pobawić się z tymi właściwościami - jest tam kilka opcji (uprawnienia itd, spróbujmy przyznać grupie domowej maksymalne uprawnienia).

Jeżeli macie Kaspersky'ego:
Ustawienia -> Zapora sieciowa -> Ustawienia -> zakładka Sieci -> wyszukujemy swoją sieć, klikamy PPM i ustawiamy jej typ na Sieć zaufana (u mnie było to domyślnie ustawione jako Sieć publiczna, dlatego blokowało).
Od tego momentu widzę i mogę udostępniać pliki między wszystkimi komputerami połączonymi z routerem, nawet tymi, które mają inną nazwę grupy roboczej ;)

Można zamknąć, w razie pytań - pisać.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 21 lis 2010, 19:46

Re: Sieć domowa Windows 7 WiFi - Windows XP kabel

A już miałem Ci pisać, że od kilku dni mam identyczną sytuację (sieć wi-fi + kabel, Win XP + Win 7) i wszystko chodzi cacy, a konfiguracja zajęła parę minut więc przyczyny trzeba szukać w firewallu tudzież konfiguracji routera :)