Bramkarz w futsalu - porady

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 30 lis 2010, 15:30

Bramkarz w futsalu - porady

Cześć wszystkim :)
Jestem początkującym bramkarzem, sprzęt mam ;) Generalnie nie bronię zbyt dobrze, mam więc prymitywne może pytanie: możecie udzielić jakichś porad jeżeli chodzi o grę bramkarza na hali ? Jakieś praktyczne porady, które można wykorzystać i wypada wiedzieć. Może coś z zasad, jak się ustawić, czy starać się grać więcej rękami czy nogami (jeśli tak to kiedy), co robić w sytuacjach 1v1...
W necie nie mogę nic podobnego znaleźć, filmików też nie ma zbyt wiele. A może ktoś mógłby podejść do tego praktycznie ;]
Z góry dzięki !


<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 30 lis 2010, 16:18

Re: Bramkarz w futsalu - porady

A broniles np. na trawie? Wiesz w zasadzie to zalezy jaki styl komu pasuje, jesli chodzi chodzi o 1 na 1 to zasada taka jak w na trawie jezeli widzisz ze do napastnika nie ma szans dobiec twoj zawonik to chychosz nisko na nogach, nogi na tyle wasko zeby nie mogl ci dziury zalozyc, a rece nisko i jak najszerzej. A jezeli chodzi o strzaly z dalsza to to przy strzale rownierz niska pozycja ale nie tak jak przy 1v1 i tu nogi szerzej, bramka jest na tyle mala ze rzucac sie nie trzeba, a z takiej pozycji i nogami obronisz bez problemu i rekami wyzsze strzaly. A i jeszcze co do 1 na 1 to jak bedziesz wychodzil do napastnika to w zaleznosci czy bedzie biegl bardzo szybko czy dosc wolno, to przy pierwszej sytuacji rzuc mi sie maksymalnie pod nogi, a jak bedzie biegl powoli to wychodz powili do przodu i tylko obserwoj pilke.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 30 lis 2010, 16:29

Re: Bramkarz w futsalu - porady

Dzięki, przyda się :)

Hmm, ogólnie starać się przecinać jak najwięcej podań? Wychodzić agresywnie do piłki?
Jak jedna osoba biegnie na mnie to jeszcze sobie radzę w miarę, najgorzej, jak nie ma już obrony i jestem sam np. na dwóch;p Paanika ;d

Wszelkie kolejne uwagi mile widziane ;)
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 30 lis 2010, 18:01

Re: Bramkarz w futsalu - porady

jesli chodzi o 2 vs 1 to nie ma zasady bo jest to najgorsza sytuacja dla bramkarza jaka może byc, jesli dwoch pilkarzy jest wystarczajaco blisko i jeden z nich ma pilke to jedyne co mozesz zrobic to przywidziec czy bedzie podawal czy strzelal, gdy widzisz ze podaje to w chwili podania doskakujesz do odbiorcy podania tak zeby nie mial mozliwosci ruchu jednak gdy nie jests pewien to zostan w bramce chociaz w wiekszosci wypadkow i tak zrobia z toba co chca i nie martw sie bo wine z to ponosza tylko i wylacznie obroncy. A wychodz do pilki tylko wtedy gdy jestes pewien, tego sie trzeba nauczyc i trenowac samo nie przyjdzie, za czasow gdy ja bylem bramkarzem to akce sam na sam trenowalem u babci na podworku z kuzynem:P i widzialem rezultaty po okolo 15-20h intensywnego treningu.
<<

golkiper

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 5 gru 2010, 13:47

Post autor: golkiper » 5 gru 2010, 13:51

Bramkarz w futsalu - porady

w akcji 2 na 1 rzucasz się na piłkę na jedna nogą zabezpieczasz podanie.Jeżeli potrenujesz tą metodę będzie bardzo przydatna.
<<

golkiper

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 5 gru 2010, 13:47

Post autor: golkiper » 5 gru 2010, 13:52

Re: Bramkarz w futsalu - porady

I jeszcze jedno nigdy nie panikuj
<<

portero

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 15 sty 2011, 14:04

Post autor: portero » 15 sty 2011, 14:09

Bramkarz w futsalu - porady

Przede wszystkim obejrzyj kilka filmików z bramkarzami futsalowymi - musisz nauczyć się pozycji "na kolano" oraz bronienia strzałów siadem płotkarskim. Poszukaj jakiegoś forum typowo o futsalu - tam na pewno Ci pomogą. Pozdrawiam
<<

timo778

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 57

Rejestracja: 5 lut 2011, 11:24

Post autor: timo778 » 30 kwie 2011, 19:48

Odp: Bramkarz w futsalu - porady

w futsal osobiście nie gram ale polecam zajrzec na jakieś fachowe strony lub zakupić poradniki