Zestaw głośnomówiący - przez głośniki samochodowe - 5230

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 13 gru 2010, 18:03

Zestaw głośnomówiący - przez głośniki samochodowe - 5230

Siema wszystkim ;)
Szukam w necie i nie mogę znaleźć...
Czego szukam? Zestawu głośnomówiącego, konkretnie do Nokii 5230. Na Allegro są, aczkolwiek tylko takie np. Bluetooth z własnym głośnikiem. Ja potrzebuję zestawu, dzięki któremu będę mógł prowadzić rozmowy przez głośniki samochodowe ;)

Jeżeli ktoś wie, gdzie coś takiego kupię - proszę o info.
Jak w ogóle taki zestaw się montuje? Jak to wygląda? Gdzie jest wtedy mikrofon ?


Z góry dzięki !


<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 13 gru 2010, 19:49

Re: Zestaw głośnomówiący - przez głośniki samochodowe - 5230

Po prostu kup radio z Bluetoothem i sprawa załatwiona.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 14 gru 2010, 07:08

Re: Zestaw głośnomówiący - przez głośniki samochodowe - 5230

Hmm, dobry pomysł ;) Właściwie zestaw ma być prezentem dla taty, znalazłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/radio-samochodowe-cd-mp3-bluetooth-cena-i1356101500.html
Może wybiorę coś lepszego, to tak dla przykładu. W każdym razie: trzeba wgrywać do telefonu jakieś oprogramowanie? Czy łączy się tak jak z słuchawką BT?

I właśnie, jak z wymianą radia w samochodzie :D? Pasuje do każdego? Ojciec ma Opla Vivaro, ja się tam nie orientuję ;p
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 14 gru 2010, 14:51

Re: Zestaw głośnomówiący - przez głośniki samochodowe - 5230

Radziłbym celować tylko w lepsze marki: SONY, JVC, LG, ALPINE, itp., nawet używane jeśli nie chcesz żeby sprzęt charczał albo zepsuł się po miesiącu. Niestety takie radio to spory wydatek, więc rozejrzyj się za używkami albo pogadaj z rodziną i może wspólnie złożycie się na prezent. Taki sprzęt jest na lata jeśli kupisz dobry :)

Nie wiem jak z połączeniem, przypuszczam, że wszystko wyjaśni instrukcja obsługi.

Wymiana radia nie stanowi problemu, obecnie stosuje się uniwersalne kostki ISO. Nawet jeśli miałbyś jakąś inną, archaiczną wtyczkę to przejściówka kosztuje do 10zł. Są też 2 rodzaje złącz antenowych, ale do radioodtwarzaczy z reguły dodają też odpowiednią przejściówkę.