[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 gru 2010, 23:46

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Obrazek

Kinect rewolucjonizuje gry jak widać.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 16 gru 2010, 14:36

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

hahaha XD pokazówka była niezła - patrzeć w powietrze po to tylko aby na ekraniku się autko pojawiło xD
jakąś nie wydaje mi się aby oglądanie nieistniejących aut było zachęcające do kupienia gry wyścigowej bo sama gra taka wygląda idiotycznie a trzymać w powietrzu ręce przez np 1-2 godziny to zbyt wygodne nie jest xD

kinect znajdzie inne zastosowanie niż gry i to raczej pewne - można juz znaleźć filmiki jak podłączyć go pod kompa a sam widziałem jak koleś zrobił helikopter który potrafi ominąć/nie uderzyć w przeszkodę za pomocą analizy trójwymiarowego obrazu z kinecta lub jak jeden koleś zrobił sobie wirtualną gitarę xD
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 gru 2010, 16:25

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Obracanie głowy w celu oglądnięcia wnętrza samochodu podczas jazdy, zobaczenie czy przeciwnik cię już wyprzedza, wychylanie, przechylanie na zakrętach (wraz z tobą rusza się kamera), włączenie klaskonu swoją reką, włączenie świateł, kierunkowskazów (może nawet regulacja lusterek ręką?) - faktycznie idiotyczna rzecz w samochodówce. Dodaje niesamowitego realizmu. Kinect działa razem z padem, kierownicą i jest REWOLUCYJNYM uzupełnieniem tych kontrolerów. "Teraz TY jesteś kontrolerem" - slogan reklamowy MS świetnie to obrazuje.
kinect znajdzie inne zastosowanie niż gry i to raczej pewne
Poprawka: kinect znajdzie również inne zastosowanie niż gry i to raczej pewne.
Już dawno znalazł. Im większa ilośc zastosowan kinecta tym większa sprzedaż. Przecież MS na jego sprzedaży zarabia, więc czemu miałby nie zachęcać do jego kupna?
a trzymać w powietrzu ręce przez np 1-2 godziny to zbyt wygodne nie jest xD
machać rękami też nie, ale od czasu premiery Wii gracze potwierdzili że tego chcą. (ponad 70mln sprzedanych konsol wii, nie licząc gier)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 gru 2010, 17:15

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

nie wydaje mi się, żeby w najbliższych latach zrobił jakąś oszałamiającą karierą. Powód jest prosty: ludzie nie lubią się ruszać. Były już okulary 3d, które można zobaczyć jeszcze na filmach o amerykańskich nastolatkach z lat 80-tych i jakoś się nie przyjęło. Człowiek to zwierz leniwy. 70 mln Wii? Z ciekawości sam bym kupił, ale czy bym na tym grał przez tyle czasu ile na kompie czy PSP?

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 16 gru 2010, 19:12

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Na domówkę genialne! Na co dzień zwykły bajer typu kula plazmowa. Może nie najlepsze porównanie, ale pobawisz się trochę i będzie leżało. Swoją drogą ciekaw jestem jakby się grało w taką grę jak Call of Duty :) Jest jeszcze jeden minus, zależnie od gry prawdopodobnie konieczne będzie posiadanie sporego pokoju.

Prawda jest taka, że rzadko podczas gry mamy ochotę się ruszać. W moim przypadku najczęściej uruchamiam grę aby się odprężyć po całym dniu i nie mam najmniejszej ochoty aby wymachiwać rękami, czy tym bardziej biegać. Poza tym spojrzenie na drzwi samochodu od środka = brak widzenia ekranu.

Gadżet fajny, ale to tylko gadżet.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 gru 2010, 10:39

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

mad_prince pisze:nie wydaje mi się, żeby w najbliższych latach zrobił jakąś oszałamiającą karierą.
"Wydaje się"? Czy to się PCtowym graczom podoba czy nie to już oszałamiającą karierę kilka lat temu zrobił kontroler nastawiony na ruch :] Słyszałeś o najpopularniejszej platformie do gier na świecie? Nazywa się Wii, gracze kupują tą(tę?) konsolkę DLATEGO właśnie, bo MOŻNA się ruszać i jest to nowatorskie, dzięki czemu dostarcza dużo frajdy (czyli przyjemności z gry, a po to się właśnie gra). Wii sprzedało się więcej niż konsol xboxów i PlayStation razem wziętych! Nie wspominając o grach na Wii. Więc gracze już kilka lat temu stwierdzili że im się to podoba i tego chcą! Trudno dyskutować z tymi faktami, można je tylko przyjąć do wiadomości.

Oczywiście rynek konsol już dawno przegonił pod względem gier rynek PC, więc nawet o PC nie wspominam.

Oczywiście Wii w Polsce jest mało popularne, ale nasz kraj to niestety kraj trzeciego świata pod względem informatycznym, multimedialnym i nie należy sugerować się tym krajem. (czy ktoś słyszał na świecie o komunikatorze gadu-gadu? lub upadającym portalu nk? a kto o tym nie słyszał w Polsce?)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 17 gru 2010, 10:52

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Karierę zrobił, bo jak wspomniałeś był nowatorskim rozwiązaniem, czymś, czego jeszcze nikt nie miał. Ludzie kupowali/kupują takie rzeczy, bo to fajne gadżety, którymi można przyszpanować, albo po to, że jest taka moda. Tak samo ludzie rzucą się na poczatku na kinnecta, ale czy ostatecznie dostarczy on pożądanej frajdy? na początku tak, a potem się znudzi. Nie wyobrażam sobie, żeby wracając z roboty/uczelni umęczony całym dniem (jak na przykład w mojej pracy gdzie nierzadko stałem po 8h bez przerwy i przerzucałem po 2-5 tysięcy elementów dziennie miałbym ochotę jeszcze stać i machać łapami przed jakimś pudłem.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 gru 2010, 11:04

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

mad_prince pisze: którymi można przyszpanować, albo po to, że jest taka moda.
mad_prince pisze:na początku tak, a potem się znudzi.
Gdyby Wii było najpopularniejszą platformą do gier przez rok może góra maksymalnie półtorej to miałbyś rację.
Ale Wii jest najpopularniejszą platformą do gier już 4 lata! Więc NIE jest to chwilowa "moda" jak to określiłeś.

mad_prince pisze:miałbym ochotę jeszcze stać i machać łapami przed jakimś pudłem.
A po co masz stać? Możesz siedzieć na kanapie i wykonywać delikatne ruchy ręką, głową i/lub tułowiem - co świetnie uzupełni grę padem, kierownicą (jako główny kontroler np. w Forzie). Możesz też przeprowadzać wideokonferencje z przyjaciółmi leżąc na kanapie (kinect rozpoznaje twarz i loguje cię to twojego profilu, komendami głosowymi możesz nawigować w menu). A jako główny kontroler zawsze możesz wykorzystać pad, chociaż wątpię żebyś miał na to siły, bo jak sam wspomniałeś - po tak męczącym dniu na coś więcej niż leżenie, wątpię żebyś miał siły, tym bardziej na drętwe siedzenie przy klawiaturze i myszce ;P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 17 gru 2010, 13:30

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

takie siedzenie to akurat moja naturalna pozycja :)
Powiem tak: pożyjemy, zobaczymy; Wii było pionierem w tej dziedzinie kontrolerów, czy przyjmie się to na innych konsolach. Znaczy przyjąć się przyjmie, ale jaki będzie miało wpływ na ich sprzedaż? Wcześniej Wii miało "fory" z uwagi właśnie na innowacyjność, a teraz każda z trzech wiodących konsol ma kontrolery ruchu, więc zobaczymy, jak będzie to rzutować na jego sprzedaż.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 kwie 2011, 23:17

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Najnowszy gameplay z Forza 4:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 cze 2011, 18:28

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Najnowszy filmik, pokazujący drobne użycie Kinecta w Forza 4.

Forza Motorsport 4 - E3 2011 Head-tracking kinect preview [HD]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 2 cze 2011, 23:43

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Kod: Zaznacz cały

http://www.miastogier.pl/news,wii,16864.html
To tak odnośnie zachwytów Maćka nad wii ^ tę wiadomość też możesz tylko zaakceptować. Co do Kinecta - póki co do gier to tylko dodatek. To w jakim stopniu zostanie wykorzystany jego potencjał w grach "hardcorowych" to już sprawa twórców gier, póki co Forza robi spory krok naprzód w kreowaniu kinecta jako integralnej części Xboxa. Wcześniej to był tylko bajer.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 2 cze 2011, 23:55

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

spidi pisze:tę wiadomość też możesz tylko zaakceptować
Spokojnie akceptuję ludzi którzy czytają pudelki, fakty i inne brukowce. Lubie też wyciągać podobne wnioski z sondaży - okazuje się wtedy że 99% społeczeństwa to Einsteiny, bo tyle osób odpowie w sondażu twierdząco na pytanie "czy są mądrzy" :D Jak podajesz już linka to podawaj linka do zródła, czyli do faktycznego sondazu, bo nijak nie można tych brukowych wieści pisanych przez jakiegoś nastolatka zweryfikować.

Mam też pomysł na inny sondaż: niech policja przeprowadzi sondaż i zadaje pytania graczom w Polsce: "czy posiada pan/pani jakieś pirackie gry". Jakie byłyby wyniki takiego sondażu?

Zobaczmy co "redaktor" Kamil "zvarownik" Zwijacz dodał w podsumowaniu, próbując tłumaczyć wyniki nieistniejącego sondażu:
w końcu na tym sprzęcie jest sporo dobrych i różnorodnych gier, ale widocznie większość osób kupiła maszynę pod wpływem impulsu, bo fajnie jest się poruszać ze znajomymi, a później hardware leży na półce i się kurzy.
Przełóżmy to na bardziej logiczny język:
na Wii jest dużo fajnych i różnorodnych gier[...] większość osób kupiło Wii bo fajnie się na tej konsoli gra ale potem leży ona na półce - więc dlaczego leży? Kamil probował to nam wyjasnić jakoś ale nie wyszło. Dobry ma avatarek, pasuje do poziomu poziom opracowania tekstu:
Obrazek
;)

Kod: Zaznacz cały

http://en.wikipedia.org/wiki/Wii#System_sales
Wii - 86mln sprzedanych konsol (marzec 2011r.)
Gra Wii Sports 67mln sprzedanych sztuk.
Tę wiadomość możesz tylko zaakceptować, spokojnie nie frustruj się tak.
spidi pisze:Co do Kinecta - póki co do gier to tylko dodatek.
Dodatek do gier? W gry oznaczone jako "Requires Kinect Sensor" nie można grać bez tego "dodatku" jak go nazwałeś :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 3 cze 2011, 00:13

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

No i dobra ale w takim wypadku to kinect w Forza4 (poprawka ;)) będzie jedynie drogim bajerem do obracania głową w grze.
Co do gier specjalnie pod niego robionych to musieli pokazać że można takie robić. Grałem (jeżeli to tak można nazwać) w parę pokazowych w media - głównie to sportowe, ostatnio pingpong był, wrażenia? Nie za dobre. Strasznie nie dokładne to było i to wszyscy co w to grali mówili więc coś w tym musi być. Wiem że znalazł wielu kupców ale mnie nie przekonał - a grałem nie tylko w pingpong.
Jak dla mnie za taką cenę obracanie głową w grze nie jest fascynujące ani ekonomiczne.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 cze 2011, 00:22

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

DDragon pisze:Strasznie nie dokładne to było i to wszyscy co w to grali mówili więc coś w tym musi być.
Oj fanatycy. Byłem kilka razy w media markt i widziałem jak sie ludzie swietnie bawią grając w Kinect Sports i były kolejki przy stanowisku, więc nie ściemniaj :P (sam nie grałem)
Widziałem też na róznych portalach (m.in. polygamia, cd-action) jak recenzenci też się doskonale bawią przy kinectie więc widze że kieruję Cię po prostu zazdrość :P Zamiast zazdrościc to na wakacje do pracy i kupisz sobie swój wymarzony egzemplarz konsoli w bogatym zestawie z kinectem, praktycznie za grosze wtedy go masz, a jeżeli nie to nie zaśmiecaj tego tematu :P

Kilka miechów temu Kinect osiągnał sprzedaz na poziomie 10mln :!: (patrz źródło) - tak to ten bardzo drogi, ekskluzywny dodatek do gier jak go błędnie nazywacie. Ciekawe czy jakaś tania gra na PC osiagneła taki poziom w tak krotkim czasie?

Kod: Zaznacz cały

http://www.engadget.com/2011/03/09/microsoft-sells-10-million-kinects-10-million-kinect-games/
Kinect pobił też rekord Guinessa w kategorii najszybciej sprzedającego się konsumenckiego sprzętu elektronicznego (fastest selling consumer electronics device)

W Forzie 4 Kinect to chyba dodatek (chyba bo premiery jeszcze nie było), i byłbyś głupcem gdybyś kupił go tylko dla tej jednej jedynej gry (ale o tym, chyba wiesz?).

A Forza 4 zapowiada się jako kolejny hicior. I trzymajmy się tematu - dobrze?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 3 cze 2011, 08:54

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Maćku podobne informacje opublikowało Impierium Gier kiedyś, widziałem też odnośniki prowadzące do Gazeta.pl, akurat tamten link był pierwszym z brzegu. No i halo, wiadomo że na pytanie zadane przez policję, czy ktoś piraci odpowiedź będzie jedna, ale czemu niby ktoś miałby kłamać odnośnie wii. Co miałoby to na celu? Akurat ten temat sondażu jest raczej neutralny. No i miałem oczywiście na myśli, że Kinect to dodatek do "poważnych" gier, normą jest, że wychodzą też gry stricte na Kinecta - ale to są casualowe gierki. Sam mam ps move i całkiem fajnie się grało na początku w gierki na niego przeznaczone, ale traktuję to raczej jako ciekawostkę. Kinect sprzedał się dobrze, bo miał mega kampanię + jest ciekawą nowinką. Ja nie neguję tego, że może być fajnym narzędziem, ale na razie jego potencjał jest niewykorzystany - zobaczymy co będzie za kilka miesięcy/lat
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 cze 2011, 15:39

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

spidi pisze:Akurat ten temat sondażu jest raczej neutralny.
Jakiego sondazu? Nie podałeś nawet linka do wyników żadnego sondażu.
spidi pisze:Co miałoby to na celu?
To się nazywa psychologia. Wyniki przeprowadzonego sondazu zależą m.in. od chwilowego nastroju ankietowanych, od tonu wypowiadanego pytania przez ankietowanego (w przypadku ustnych sondazy), od uśmiechu ankieterów, wstydliwości pytania (przykład z wyborów w których Samoobrona nie cieszyła się dużym poparciem społecznym a mimo to dużo osób oddało na nią głos, ale po wyjściu z wyborów nie chciało się przyznać do oddania głosu właśnie na Samoobronę), a nawet wyniki zależą od sformułowanego pytania (te same pytanie inaczej sformułowane=inne wyniki sondażu) więc wszystkie sondaże trzeba traktować z dużym przymrożeniem oka, bo nigdy nie oddają rzeczywistości - patrz konfrontacja z suchymi wynikami wysokiej ilości sprzedaży, wcale nie taniej konsoli (Wii) lub Kinecta. Taka dawka fachowej wiedzy z mojej strony do wykorzystania w biznesie... jestes mi winien sporo kasy :P Polecam też książkę "Psychomanipulację" Witkowskiego, zaczerpniesz jeszcze więcej fachowej wiedzy w tej dziedzinie i może przestaniesz przeglądać takie pudelki internetowe (jak imperium czegoś tam, plotek). :P

Po co nadal dyskutujesz o Wii temacie o Kinectie i Forzie 4 :?:

Poniższe pozycje są tylko i wyłącznie dla Kinecta, czy są to casualowe gierki? Dla dziecka komunijnego się nie nadają (patrz ograniczenie wiekowe), proste (prostackie) też nie są. Więc albo ja albo właśnie ty nie rozumiesz pojęcia casualowe.
UFC Personal Trainer
Fighters Uncaged

spidi pisze:Kinect sprzedał się dobrze
Poprawka: sprzedał się świetnie i robi to nadal.
spidi pisze: jest ciekawą nowinką
Poprawka: jest innowacyjny, w przeciwieństwie do np. Move, które jest ulepszonym pomysłem Nintendo (Wiilot to innowacyjny kontroler, czy jak to tam się zwie)
spidi pisze:że może być fajnym narzędziem
Poprawka: jest fajnym "narzędziem" i będzie jeszcze lepszym wraz z większą ilością tytułów i sposobów wykorzystania :P


W Forzie 3 jest 500 świetnie wykonanych samochodów (na razie żadna gra nawet nie zbliżyła się do tej liczby), ciekaw ile będzie w Forzie 4? Edit:
Widzę że już spidi nie masz nic mądrego do dodania w temacie (nawet nie chcesz podac linka do sondażu). I daruj sobie porównania Kinecta (którego technologia opiera się głównie na laserach! a kamerki są "dodatkiem") do słabej kamerki eyetoy od Sony, którą radzi sobie dobrze tylko z grami karcianymi (!) (chociaż kombinują coś z GT5 ostatnio). Niestety sama kamera bardzo ograniczone możliwości.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 cze 2011, 12:28

[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

E3 2011 GameSpot Stage Shows - Forza Motorsport 4 (Xbox 360):
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 9 cze 2011, 13:12

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

tylko ja odniosłem takie wrażenie czy rzeczywiście na powyższym filmiku nic nie ma z Kinect'em? XD Forza 4 jakąś rewolucyjnie się nie zapowiada, ot dodanych szczegółów do aut, fajne jedynie dla maniaków którzy chcą się gapić godzinami na auto i otwierać/zamykać drzwi czy naciskać klakson. A co do kinecta to dalej to samo - w samej grze jedynie jako obracanie głowy co za czym idzie - obracasz głowę ale patrzeć musisz na telewizor co za wygodne nie jest bo wbrew przekonaniu odejmuje to właśnie realizmu.
wspomniane było też że ludzie chcą podobnych kontrolerów - przykładem Wii - ale nie zapominajmy że tam to jest podstawowy kontroler a nie dodatek drogi z resztą (kinect). no i Wii dla "hardkorowych" graczy nie jest - konsola dla mass - zwykłych graczy - i póki co to Kinect w grach też taki będzie (przykładnem choćby gry specjalnie pod nią pokazaną Star Wars z usuniętego postu wyżej czy samego nawet Forza 4 z tego tematu - sama gra może nie ale obsługa gestów Kinectem już jak najbardziej tak). jak na razie nie ma technologii dostępnej dla normalnego gracza który w pełni mógłby się cieszyć reakcją i dokładnością w grach na równi z mysz+klawiatura czy Pad. kinect jak i Move od sony wprowadzają jedynie na szerszą skalę to co Wii już udostępniło. może Kinect 2 albo 3 coś zmieni...
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 cze 2011, 15:29

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Tej trasy mi brakuje w Forza 3:

Kod: Zaznacz cały

http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-forza-motorsport/715823
Czyli tor testowy Top Gear będzie w Forza 4, i chyba (oby!) nie będzie zrobiony tak "na odwal" się jak w GT5.
DDragon pisze:tylko ja odniosłem takie wrażenie czy rzeczywiście na powyższym filmiku nic nie ma z Kinect'em?
Nie zauważyłeś gry Forza 4 i Kinecta na powyższym filmiku? Przypatrz się, może nie są głównym tematem tego filmiku, ale da się ich zauważyć. :P A to jest właśnie temat o Forza 4 i Kinect.
DDragon pisze:fajne jedynie dla maniaków którzy chcą się gapić godzinami na auto i otwierać/zamykać drzwi czy naciskać klakson
Czyli hardkorowi fani samochodówek będą zachwyceni grając w tę "grę samochodową". Super! :super: Ciekawe, że DDragon raz TYCH SAMYCH graczy nazywasz hardkorowymi, a innym razem (zależy jak ci pasuje) - obraźliwie maniakami! I tu hardkorowcy/maniacy są ci źli wg Ciebie. A to ci zaskoczenie wyszło! (zauważyłem to po przeczytaniu drugi raz wypowiedzi)
DDragon pisze:wbrew przekonaniu odejmuje to właśnie realizmu.
Chętnie przeczytam Twoje uzasadnienie odnośnie odejmowania realizmu podczas ruchu głową. Podpowiem też że w Shift 2 kierowca sam "rusza głową" na zakrętach bez naszej pomocy i wszystkim recenzentom w recenzjach które widziałem spodobał się ten "dodatkowy realizm".
DDragon pisze: a nie dodatek drogi z resztą (kinect)
Oczywiście pomijasz fakt, że kupując Kinecta z konsolą wychodzi on bardzo tanio. Dlaczego to pomijasz?
DDragon pisze:no i Wii dla "hardkorowych" graczy nie jest
Dlaczego nie? Dolar niezależnie przez kogo wydany smakuje dla sprzedawców identycznie. Nikogo nie obchodzi kim jest gracz, tylko czy wydaje kasę, i jeżeli wydaje kasę na te gry a nie inne, to te gry sa wspierane, a nie te gry które się graczom nie podobają i nie sprzedają, lub sprzedają o wiele słabiej. Więc kim jest zwykły gracz? Jest graczem który kupuje gry. Patrz - casualowe gry np. COD, Dirt, Battelfield (np. samo regenerujące się zdrowie lub np. brak kończenia się amunicji - kiedyś w grach dla "hardcorów" nie do pomyślenia!). Podawać inne przykłady gier? Podaj mi za to DDragon jakies popularne (>2mln sprzed egz.) gry dla hardkorowców, czy jak to równie głupio nazywasz "zwykłych graczy", gdzie giniemy od jednego strzału, brak samoregeneracji zdrowia, gdzie nie ma savów co 5 minut, lub też gdzie wyścigi rajdowe trwają po 30min. (a nie 5 min), jak w pseudo rajdówce Dirt. Więc gry powstają takie jakie oczekują tego "normalni gracze". A że "normalny gracz" lubi grać, a nie się stresować, więc dostaje takie gry jakie lubi i w jakie chce grać!
DDragon pisze:kinect jak i Move od sony wprowadzają jedynie na szerszą skalę to co Wii już udostępniło.
:rotfl:
MS i Sony wprowadzają na szeroka skalę to co Wii już udostępniło? :rotfl: Widać, że słabo orientujesz się w świecie gier. Nintendo wprowadziło już dawno Wii na szeroką skalę, a MS (i gdzieś tam w cieniu Sony) nawet chyba nie marzą o dorównaniu do choćby połowy tego arcy sukcesu.


DDragon, obejrzyj sobie pokaz prezentacji MS, Sony, Nintendo na E3, tylko w całości a nie wyrywkowo (jak poprzedni filmik z forza i kinectem). Dowiesz się wtedy o wielu ciekawych grach i Twój poziom frustracji brakiem posiadania i znajomości sprzętu jeszcze bardziej wzrośnie. :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"