Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 14 sty 2011, 15:51

Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

waham się między następującymi laptopami

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/60966-notebook-laptop-15,6-acer-as5552g-n832g50mnkk-n830-4096-500-dvd-rw.html

Kod: Zaznacz cały

http://www.x-kom.pl/p/56873-notebook-laptop-15,6-asus-n52da-ex025-4-p520-4096-500-dvd-rw.html
Na sprzęcie znam się średnio, więc proszę o radę, ASUS ma chyba najwydajniejsza kartę w tym segmencie, jednak procesor ustępuje temu z Acera. No i jest prawie 400pln droższy. Czy warto dopłacać tę sumę do lepszej karty, ale jednak gorszego procka? Czy stosunek procek/karta jest bardzo zróżnicowany dla tych lapków, czy może jednak różnica ta nie jest warta tych 400 pln (za taką kwotę w tym Acerze można mieć 6GB RAM)?

A może macie jakieś inne propozycje w okolicach 2k?


Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 15 sty 2011, 15:33

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Asus jest laptopem najmniej awaryjnym jednak jesli mowimy przeznaczeniu tego laptopa to do pracy itp wybralbym Acera z mocniejszym procesorem, jednak jesli chodzi ci o bardziej szeroki zakres czyli filmy, gry no Acer sie srednio do tego nadaje natomiast Asus ze swoim procesorem tez wiele nie udzwignie. Jeszcze tylko powiedz co chcesz na nim robic.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 sty 2011, 08:36

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Z tymi potrzebami to właśnie ciężko :) Ciężko mi powiedzieć z uwagi na to, że w tym roku kończę studia i zastanawiam się nad doktoratem. Jeśli bym się zdecydował, wtedy przydałby mi się z lepszym procem do różnych programów symulacyjnych. W gry lubię pograć czasem, ale nie mam parcia, żeby grać na maks detalach czy w najnowsze tytuły, aczkolwiek miło czasem w coś popykać. Z tym, że nie wiem tak właściwie jaką trzeba mieć grafę do tych programów symulacyjnych. Niby jest tam przedstawiane natężenie temperatur, symulacja płynięcie metalu w formie, układzie wlewowym itd, ale to chyba nie wymaga zbyt mocnej grafy. Możliwe, że będę też korzystał z programów do projektowania 3D, może Rhino, może AutoCAD 3D, ale one nie mają jakichś wygórowanych wymagań graficznych (grafika z OpenGL przydatna) czy obliczeniowych

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 16 sty 2011, 11:37

Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Doradzam Acer'a, laptopy tej firmy mają świetny stosunek ceny do jakości i wydajności, z własnego doświadczenia wiem też że wcale nie są bardziej awaryjne niż np laptopy hp. W Twoim przypadku z tego co piszesz to bardziej przyda się szybki procek z Acer'a, a jak już gdzieś wspominał Maciek, do gier zawsze można kupić za nieduże pieniądze konsole.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 sty 2011, 13:22

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Asus jest laptopem najmniej awaryjnym
Ach te mity.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 16 sty 2011, 15:00

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Ja bym tam unikał Acera :) Te laptopy faktycznie są tańsze od innych produktów, ale za jakość wykonania jest niższa, a z awaryjnością no to faktycznie mit - psuje się wszystko :)
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 sty 2011, 15:26

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

Szczerze powiem, że jakoś wykonanie niespecjalnie mnie interesuje (pod warunkiem, że nie utrudnia użytkowania), bo on ma być narzędziem, nie ozdobnikiem. Teraz mam Compala, o którym też się mówi, że ma lipne wykonanie, tanie plastiki itd, ale ja jestem z niego zadowolony.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 16 sty 2011, 15:35

Re: Pomoc w wyborze laptopa (Acer vs Asus)

No to jeśli nie zależy Ci na solidnym wykonaniu bierz Acera, tanie i wydajne :) Jeśli chcesz na nim grać, to duuużo ważniejsza jest dobra grafika aniżeli procesor.