Czarne paski po bokach ekranu w starszych grach

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 6 lut 2011, 22:46

Czarne paski po bokach ekranu w starszych grach

Cześć wszystkim ;)
Moja grafika to Nvidia GeForce 9500GT 1GB. Mam Windows 7 64 bit. Jakiś czas temu wszystko było ok, jednak zmieniło się po formacie. Mam problem ze starszymi grami (np. Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie 2, a nawet Counter-Strike 1.6) - po bokach mam czarne paski... Gra się tragicznie, nie wspominając o tym, że w Counter Strike'u na przykład nie mogę w ogóle ustawić grafiki OpenGL, wywala błędy.
Przed formatem tego nie było. Próbowałem skasować sterowniki Nvidii, bo mam wgrane najnowsze - nie pomogło.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 lut 2011, 23:25

Re: Czarne paski po bokach ekranu w starszych grach

Pewnie masz monitor wide, a dane gry nie obsługują widescreenów (danej rozdzielczości). Wcześniej sterowniki grafiki rozciągały Ci obraz w poziomie aby wypełnial ekran cały (ale obraz byl nienaturalnie rozciągnięty), a teraz przestawiłeś sobie w panelu nvidii i obraz się nie rozciąga, a są zachowywane PRAWIDŁOWE proporcje. I stąd Twoje zdezorientowanie. :hyhy:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 7 lut 2011, 07:22

Re: Czarne paski po bokach ekranu w starszych grach

A wiesz może, gdzie to znów włączyć :)? Szukam w Panelu Nvidii i nie mogę znaleźć. ;p

EDIT:
Rozwiązania wszystkich problemów z graniem widescreen znaleźć można na WIDESCREEN GAMING FORUM. Oto link:

Kod: Zaznacz cały

http://www.widescreengamingforum.com/wiki/index.php?title=Main_Page
Polecam. Znalazłem do wszystkiego, min. do LOTR.