internet Wi-Fi + win7 + win xp pomoc

Wszystko co związane z Internetem.

<<

JancioThor

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 16 mar 2011, 21:50

Post autor: JancioThor » 16 mar 2011, 22:19

internet Wi-Fi + win7 + win xp pomoc

założyłem ten temat bo niestety żaden z istniejących mi nie pomógł, ale za to bardzo rozsierdził

mam dostęp do internetu przez wi-fi na kompie stacjonarnym z win7 64bit i tu hula wszystko
i chce teraz przekazać internet na laptopa z win xp, i tu już jest problem,
żadne wasze porady typu samoczynne nadawanie IP, nie działają, ba nawet zainstalowałem na lapie win7 i dalej nic,

jest coś co mnie zastanawia ???
na stacjonarnym moge zmieniać ustawienia na sieć: domową, publiczną, czy firmową tylko na karcie wi-fi (tej która ma dostęp do neta) natomiast ta od sieci lokalnej (stacjonarny <-> laptop ) już nie ma takiej możliwości ( jest na stałe sieć publiczna, nie wiem jak to ruszyć )
pisze o tym bo jak wspomniałem wcześniej, zainstalowałem na lapie 2gi system win 7 (ten sam co na stacjonarnym) by za pomocą sieci domowej skonfigurować to połączenie ale niestety się nie da, ( laptop nie wykrywa istniejącej sieci domowej, pewnie dlatego że na karcie lan nie da sie zmienić z publicznej na żadną inną)

dodam jeszcze że nie ma tu awarii sprzętu
w układzie internet wi-fi <-> stacjonarny win xp <-> laptop win xp, wszystko hulało,
a żeby było śmieszniej przez pól roku działał mi układ internet wi-fi <-> stacjonarny win7 <-> laptop win xp,
ale nie pytajcie jak, bo była to kombinacja która zajęła mi 3 dni i tak na prawdę sam nie wiem jakim cudem to działało,
na każdej karcie było inne IP, wo gule młyn, karta lan z stacjonarnego wyświetlała: brak dostępu do internetu, brak połączenia lokalnego, a na lapie brak dostępu do internetu a mimo to był ten internet na laptopie,
niestety musiałem zmienić dostawce internetu, przyjechali chłopaki, wpisali nowe IP na karcie Wi-Fi i cud szlag trafił, znowu nie ma netu na laptopie, a z racji tego że nie wiem w jaki sposób uruchomiłem to połączenie pisze o pomoc do was

jeszcze jedno, nawet odinstalowałem kartę wi-fi na stacjonarnym i próbowałem zrobić połączenie lan miedzy stacjonarny win7 a laptop win xp ale też mi się nie udało.
czekam na podpowiedzi i pytania