Producenci kart graficznych

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 21 mar 2011, 17:59

Producenci kart graficznych

Tak sobie właśnie patrze na ceny różnych kart graficznych. Tutaj np. mamy GeForce GTS 450.

Kod: Zaznacz cały

http://www.komputronik.pl/index.php/product/117507/Sprzet_komputerowy/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_MT_145_L011_.html
I tych samych GeForce'ów GTS 450 jest 24. Różnią się producentami, wielkością zainstalowanej pamięci czy np. ilością wyjść. Ludzie zwykle polecają takie firmy jak Gigabyte, Asus, MSI. Widzę jednak w testach wydajności że producent karty graficznej praktycznie w ogóle nie wpływa na jej wydajność. Dziwi mnie jednak że różnice cenowe potrafią być tak ogromne, jakby to była zupełnie inna karta graficzna. Komputronik posiada 4 oferty karty GeForce GTX 480.

Kod: Zaznacz cały

http://www.komputronik.pl/index.php/category/8163/GeForce_GTX_480.html
Chyba nie muszę mówić że to bardzo droga i bardzo wydajna karta, dziwi mnie jednak różnica między najtańszą (EVGA Superclocked, 1269zł) a najdroższą (Zotac AMP,1739zł).
Wytłumaczcie mi jaka jest różnica między tymi kartami graficznymi. Czy warto było by dopłacać 500zł?
PS. Oczywiście nie stać mnie na taką kartę. Dałem taki przykład bo są tylko 4 oferty i łatwiej je ze sobą porównywać.
PS2. Czy to jaka firma wykonuje kartę ma wpływ na żywotność karty graficznej?
PS3. Zauważcie że wszystkie 4 GeForce'y GTX 480 mają taką samą pojemność, liczbę wyjść, typ chłodzenia, typ złącza


Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 21 mar 2011, 19:11

Odp: Producenci kart graficznych

W tym wypadku nie warto dopłacać. Karty różnych producentów mogą się nieznacznie różnić wydajnością i bardziej znacznie możliwościami OC. Niektóre są fabrycznie podkręcone. Niektórzy producenci montują bardziej zaawansowane chłodzenie, dokładają gry i karta jest potem droższa. Tak, ma to też wpływ na żywotność karty, ale niekoniecznie im drożej tym lepiej. Wszystko zależy od jakości użytych pamięci, itd. Tutaj trzeba już wybadać rynek i opinie użytkowników.