Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i...

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 30 mar 2011, 15:39

Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i...

Witam serdecznie.
Mam taki problem, że kiedy w Internet Explorer 9 otwieram nową kartę lub klikam w Narzędzia, to IE9 się zawiesza. Nie zawiesza się cały proces explorer.exe, tylko proces iexplore.exe. O to czynności które wykonałem w nadziei, że uda mi się naprawić problem:
Wszystkich programów których użyłem poniżej, są w najnowszych stabilnych wersjach z aktualnymi bazami (bazy danych o zagrożeniach w niektórych tylko, wiadomo). Programy te są na pewno poprawnie skonfigurowane i również w opcjach programów od zwalczania zagrożeń/infekcji zwiększyłem troszkę poziom/czułość skanowania.

Pełne skanowanie Comodo Internet Security
Pełne skanowanie Malwarebytes Anti-Malware
Pełne skanowanie SUPERAntiSpyware
Dogłębna analiza dysku programem TuneUp Utilities, w skład w której wchodzi:
- sprawdza system plików wybranego dysku pod kątem błędów
- odnajduje błędne sektory i odzyskuje nadające się do odczytu dane

Pełna konserwacja programem TuneUp Utilities, w skład której wchodzi:
- oczyść rejestr
- defragmentuj rejestr
- usuń nieprawidłowe skróty
- usuń pliki tymczasowe
- optymalizuj uruchamianie i wyłączanie systemu - z tego nie skorzystałem bo jedynie co chciano zrobić, to wyłączyć sprawdzanie aktualizacji programu Java przy starcie.
- defragmentuj dysku twarde

Skanowanie programem CCleaner całego działu z Internet Explorer

Oczywiście po przeskanowaniu systemu powyższymi programami, usunąłem to co znalazły/zastosowałem to co radziły.

Poniżej zamieszczam log z programu Malwarebytes Anti-Malware:

Kod: Zaznacz cały

http://www.wklej.org/hash/556d3f1dc4c/
Z programu SUPERAntiSpyware:

Kod: Zaznacz cały

http://www.wklej.org/hash/15799d54b2a/
Taka informacja tylko. Po skanowaniu programem Malwarebytes Anti-Malware usunąłem program Shareaza, zatem skanowanie SuperAntiSpyware odbyło się bez obecności Shareaza na dysku. Wiem, że Shareaza nie miała wirusa jak zgłosił to Malwarebytes, ale i tak z tego programu nie korzystałem praktycznie :P

Z programu HiJackThis:
Ten program zainstalowałem przed chwilką, nie było go w systemie kiedy skanowałem powyższymi programami, to tak na wszelki wypadek informuję ;)

Kod: Zaznacz cały

http://wklej.org/hash/cb38da0fb14/
Robiłem też tak, że ustawiałem wysoki priorytet dla procesów iexplore.exe, uruchamiałem też IE przez PPM, Uruchom jako administrator, wyłączałem też wszystkie funkcje antywirusa.
Niestety, wszystko zawiodło, nadal IE9 się zawiesza przy tworzeniu nowej karty czy wejściu w Narzędzia i muszę go zamykać przez menedżer zadań z procesu iexplore.exe.


Mam stabilną wersję IE9 pobieraną z oficjalnej polskiej strony Microsoftu. Wszystkie aktualizacje z Windows Update zainstalowane, system to Windows 7 Professional 32bit, SP1 zainstalowany, zresztą to widać na logach. System jest oryginalny.

Bardzo proszę o pomoc.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 mar 2011, 20:56

Odp: Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i

Czyli robiłeś wszystko tylko nie to co zaleca Microsoft na problemy z IE9 :P
1. zresetuj ustawienia IE do ustawień domyślnych poprze panel opcji internetowych
2. Wyłącz przyspieszenie sprzętowe (w ustawieniach zaawansowanych w tym samym panelu co reset ustawien)
3. Odinstaluj wszystkie toolbary i dodatki producentów trzecich z IE9
4. uruchom w trybie bez dodatków

Dodam tylko od siebie że IE9 w ogóle mi się nie uruchamia i nie pomaga żadna porada z bazy wiedzy MS :D Jeszcze się nie spotkałem z przeglądarką która by mi sie w ogole nie chciała uruchomić, MS tego dokonał :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 30 mar 2011, 21:52

Odp: Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i

Akurat pkt 1 i 4 zrobiłem już jakiś czas temu i nie pomógł, tylko zapomniałem o tym wspomnieć. Zapomniałem tutaj, bo ten problem opisałem jeszcze na dwóch innych forach.

Ok, zrobiłem ponownie: pkt 1, 3 i 4 i nie pomogło. Pkt 2 nie zrobiłem, ponieważ nie widzę tam opcji o przyśpieszeniu sprzętowym.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 mar 2011, 22:10

Odp: Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i

Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 30 mar 2011, 22:41

Odp: Internet Explorer 9 się zawiesza przy tworzeniu karty i

Ok, zrobiłem to i również ponownie zresetowałem ustawienia z zaznaczoną opcją Usuń ustawienia osobiste, niestety nie pomogło. Uruchamiałem też bez dodatków. Oczywiście po zresetowaniu ustawień ponownie wszedłem w ustawienia, aby tą opcję zaznaczyć.

U ciebie ta opcja jest na pierwszym miejscu, ponieważ masz po angielsku. W wersji polskiej znajduje się ona znacznie niżej:
Obrazek