Pytania do posiadaczy HTC Desire

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 26 kwie 2011, 00:41

Pytania do posiadaczy HTC Desire

Witam! Temat dla posiadaczy, oraz zamierzających kupić telefon HTC Desire. Mam kilka pytań odnośnie tego telefonu. Sorry za długość.
1. Jak słucha się na nim muzyki? Czytałem że słuchawki w zestawie są bardzo kiepskie i podobno nie ma equalizera ani żadnych ustawień, przez co w ogóle nie można zmienić brzmienia muzyki. Nie jestem żadnym audiofilem, ale słucham obecnie na moim K800i, który ma wgrane sterowniki do dźwięku i zamkniętych słuchawkach. Podejrzewam że Desire nie służyłby mi do słuchania muzyki, ponieważ nie nawidzę słuchać muzyki bez swoich ustawień eq. a co dopiero na standardowych. Odpowiedzcie jednak czy ktoś mógłby być zadowolony z jakości odtwarzania muzyki, jaką oferuje Desire.
2. Połączanie się z wi-fi - Wiadomo że telefon korzysta z internetu 24 godziny na dobę, choćby żeby zaktualizować pogodę wyświetlaną na widżecie. Wiadomo jakie są ceny pakietów internetowych w polsce - za 10zł mamy 100MB, do tego jeśli ich nie wykorzystamy w miesiąc przepadają (jeśli nam zostanie np. 30MB i nam zniknie to nawet po następnym doładowaniu nie będziemy mieli 100MB + 30MB - stary transfer nam przepadnie).
Myślę że 100MB wystarczy mi do korzystania z wikipedii, forum itp. raczej nie nadaje się do korzystania z YouTube'a. Ale nie o tym mowa. Często przesiaduje przy komputerze do późnej godziny. Telefon jest na tyle funkcjonalny, że mógłbym wyłączyć komputer i korzystać z internetu na telefonie, wygodnie w łóżku, bez wycia wentylatora (mam strasznie głośny komputer). Bedąc w domu chciałbym korzystać z domowego internetu przez router - wtedy bym miał nieograniczony i darmowy transfer. Czytałem że się wchodzi w ustawienia telefonu, wybiera sieć, wpisuje hasło i tyle. Ale np. korzystam w nocy z darmowego internetu przez wi-fi, rano idę do szkoły to czy muszę wychodząc z domu "odłączać" się od wi-fi w domu w ustawieniach żeby korzystać z internetu w szkole? I czy jak przychodzę z powrotem do domu to muszę odnowa łączyć się w ustawieniach i wpisywać hasło? Ciekawi mnie też czy takie połączenie jest bezpieczne.
3. Programy, gry i Android Market - Oczywiście na telefon są dostępne miliony aplikacji. Część jest płatnych a część nie. Jest także strona market.android.com która jest po polsku. Aplikacje są podzielone na kategorie, prowadzone są rankingi najlepszych aplikacji, aplikacje są aktualizowane (nowsze wersje), są podane także wymagania co do wersji androida. Mam jeszcze parę pytań co do aplikacji. Jest napisane "Android 1.6, lub nowszy". Androidy 1.x różnią się od 2.x bardziej niż x.1,2,3. Kolega mówił że jak telefon z androidem to tylko od 2 wersji (są już 2.1, 2.2, 2.3) bo to jest prawdziwy android. Czy jak piszę 1.6 lub nowszy to znaczy że na androidzie 2.1 też normalnie będzie działać? Przecież telefony z androidem mają nie tylko różne wersje androida, ale i inne rozdzielczości. Nie ogarniam jak to wszystko może być kompatybilijne... spójrzcie na moją "tabelkę"
....................TELEFON..................WERSJA OS.............ROZDZIELCZOŚĆ
....................HTC Desire.....................2.1......................480x800
....................HTC Wildfire...................2.1......................240x320(WTF?!)
.............Sony Ericcson Xperia X10............1.6......................480x854
Te 3 telefony bardzo różnią się wersją androida jak i rozdzielczością. Wildfire mimo nowego androida oferuje rozdzielczość popularną parę lat temu, kiedy aplikacje były w javi'e. Xperia X10 ma praktycznie taki ekran jak Desire tyle że szerszy o głupie 54 pikseli. OS'a można zawsze zaktualizować, ale z rozdzielczością aplikacji już tak łatwo nie jest. Np. mamy 2 telefony z aplikacjami java. Jeden ma małą rozdzielczość ekranu a drugi dużą. Na tym z większą niektóre programy będą zajmować np. pół wyświetlacza. Da radę z niej skorzystać w oknie. A gdy na mniejszym wyświetlaczy (np. 176x220) uruchomimy aplikacje o rodzielczości 240x320 to uruchomimy ją, ale z niej nie skorzystamy bo będziemy widzieli tylko jej część. Jak z tym właściwie jest?
Mam też pytanie czy aplikacje z Marketu pobieramy tylko na telefon tracąc transfer, czy możemy skorzystać z Marketu na komputerze i przesłać z komputera na telefon? Słyszałem też gdzieś że polacy nie mogą kupować aplikacji - mogą pobierać tylko te bezpłatne. Czy rzeczywiście tak jest? Wiadomo czasami fajna aplikacja może kosztować grosze. Mam pytanie również do graczy. Czy są jakieś konkretne gry, czy tylko takie na zabicie czasu? Wiadomo wiele nie oczekuje ale na k800i potrafiłem przegrać noce grając w takie tytuły jak Gangstar 2, Guitar Hero, Splintel Cell.
.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi to dla mnie ważny temat. Telefon kosztuje 1000zł a bez dobrego obsługiwania wi-fi nie jest dla mnie nic wart bo w domu nie zamierzam się martwić o opłatę za transfer. Jeszcze raz sorry za tak długi post.


Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 26 kwie 2011, 13:55

Odp: Pytania do posiadaczy HTC Desire

Nie jestem posiadaczem HTC Desire ale pytania które zadałeś ni jak mają się do tego modelu. Są czysto Androidowe.
Więc po kolei:
O ile nie wiem jak dobre słuchawki dają w zestawie tak o equalizer nie możesz się martwić bo jest to w geście aplikacji, a nie telefonu. AIMP dla przykładu posiada equalizer i możesz sobie ustawiać co chcesz.
Wi-fi sprawdza się bardzo dobrze, nie gubi sygnału, nie robi problemów. W łóżku jak masz router to spokojnie sobie możesz korzystać z neta ile chcesz. Telefon nie wymaga 24 godzinnego połączenia z netem. Owszem są aplikacje które jeśli uruchomisz i jesteś połączony sprawdzą sobie aktualizacje, pobiorą jakąś reklamę, lecz najpierw zapytają Cię o to. Pakiet 30 MB starcza tylko i wyłącznie do stron "niemultimedialnych", że tak to nazwę. Czyli tak jak napisałeś: forum, wikipedia, wp itp. Youtuby, wrzuty odpadają jedna nutka to minimum 3 MB tak więc przy 30 megowym limicie nie poszalejesz, a i prędkość 3G w Polsce często pozostawia wiele do życzenia.
Programy możesz instalować jak chcesz, przez market, pobrać link barcodescannerem, wrzucić instalkę na fona przez USB. Nie ma ograniczeń. Co do gier Market ma swoje bestdownloadery typu Angry Birds i wiele innych. Są za free i robią furorę na telefonach z Andkiem. Gry bardziej zaawansowane ale też płatne to gry od Gameloftu poczytaj o nich mają całkiem sporą propozycję.
Systemem się nie przejmuj. Jak nie oficjalny to zawsze są Custom ROM-y. Chociaż tu wypisałeś systemy jakie gościły na fonie chyba w dniu premiery bo na x10 jest Android 2.1 oficjalny.
Najważniejsze w tym wypadku jest rozdzielczość. Na x10 nie zauważyłem problemów. Wszystko działa normalnie. Wildfire sobie podaruj.
Od siebie dodam, że x10 jest mega słaba jeśli chodzi o muzykę. Cichy głośnik zewnętrzny, słuchawki też nie robią pogromu. Premierę miał nowy Galaxy. Poczekałbym chwilę, jest szansa, że jedynka pójdzie w dół cenowo. Galaxy jest standardowo najwydajniejszym smartfonem, chociaż różnice są zauważalne tylko w benchmarkach.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 26 kwie 2011, 13:56

Odp: Pytania do posiadaczy HTC Desire

1. Muzyka nie jest jakieś genialnej jakości ale się przyzwyczaiłem.
2. Tego niezbyt rozumiem. HTC zapisuje hasło wi-fi, możesz ustawić automatyczne łączenie chyba.
3. Nie wiem jak z wyświetlaczem, jak ja ściągam to nie patrzę na jaką wersję jest napisany, i działa normalnie. Aplikacje możesz pobrać przez wifi. Ja się podłączam do wifi i ściągam. Ale słyszałem, żeby ściągać apy musisz mieć pocztę na gmail.com
Jak nie masz upatrzonego żadnego HTC to napisz na PW ;)
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 26 kwie 2011, 14:07

Odp: Pytania do posiadaczy HTC Desire

Tak musisz mieć konto na gmailu w celu zarejestrowania swojego Androida. Bez tego wiele aplikacji nie ruszy, w tym z Marketu nic nie pobierzesz. Jeszcze co do pytania o programy i wersję Androida. Wszystko kompatybilne wstecz. Póki co. Więc jak masz 2.2 Andka to gry i programy z 1.6 jak i 2.1 spokojnie ruszą.
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 26 kwie 2011, 14:38

Odp: Pytania do posiadaczy HTC Desire

I jeszcze zainstaluj sobie APNDroid- będziesz mógł wyłączać i włączać EDGE/3G jednym tapnięciem. Jak nie chcesz żeby pogoda się aktualizowała to usuniesz widget.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 26 kwie 2011, 21:52

Odp: Pytania do posiadaczy HTC Desire

Telefonu jeszcze nie kupiłem. Za Desire muszę dać 800-1000zł. Zastanawiam się czy brać nowego czy używanego. Trochę boję się kupować przez allegro takie drogie rzeczy, może to kogoś śmieszyć ale mam 15 lat i nie za bardzo znam się na takich rzeczach, nie chcę żeby ktoś mnie w jakiś sposób oszukał. Wiem że telefonu używanego nie kupię póki go na własne oczy nie zobaczę. Mnie tam ryski nie przeszkadzają, ważne by był w 100% sprawny, niebrandowany i gwarancja normalna producenta a nie jakaś na piśmie na miesiąc albo 3. Muszę z kimś starszym pogadać kto kupuję na allegro. Taki telefon to ogromny wydatek, i chyba bym pozabijał jakby mnie ktoś na nim wyr***ał.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube