PS3 czy X360 ???

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

TheMikozek

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 28 cze 2011, 14:26

Post autor: TheMikozek » 28 cze 2011, 14:40

PS3 czy X360 ???

Gdzieś od września do grudnia zamierzam kupić konsolę tylko nie wiem którą :/
Lepszą wydaje mi się X360 ponieważ ma ciekawsze exclusivy i jest tańsza :)
Proszę podawać mi konkrety a nie samą odp. typu "Kup PS3" :D
Za pomoc stawiam kawałek aluminium :D


<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 28 cze 2011, 14:47

Odp: PS3 czy X360 ???

PS3 ma Blueray odtwarzacz i dzięki temu obejrzysz sobie na nim filmy jak Ci się gra znudzi, na X360 żadnego nie odtworzysz, z drugiej strony znacznie łatwiej jest odpalić gry nieoryginalne na X360 bo w sumie na PS3 takiej możliwości nie ma. co do gier samych - wyglądają podobnie no i tu i tu są exclusivy.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 28 cze 2011, 15:18

Odp: PS3 czy X360 ???

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 cze 2011, 19:31

Odp: PS3 czy X360 ???

DDragon pisze:filmy jak Ci się gra znudzi, na X360 żadnego nie odtworzysz
:rotfl: Kto Ci takich głupot naopowiadał?

Za wiki o Xbox 360:
Odtwarzane formaty: DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/DVD-RW, CD-Audio, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA, MP3, JPEG, MPEG-4 część 2, H.264, VC-1
Xbox Live Marketplace to sklep, w którym można pobrać wersje demo najnowszych gier i trailery filmów (także w HD), a także zakupić za Microsoft Points filmy, gry zręcznościowe, dodatki itp.
Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.
Którą kupić? To temat rzeka. Którą bys nie wybrał to i tak na pewno będziesz zadowolony, pytanie tylko z której bardziej ;)

Jeżeli zdecydujesz się na xboxa to jedynie słuszną wersją jest Xbox 360 slim z dyskiem 250GB i Kinectem w zestawie, jak dobrze trafisz to znajdziesz to za ok. 1250-1300zł, nawet z dodatkowym padem w zestawie. Dlaczego taki zestaw a nie np. wersja z 4GB? Bo się nie opłaca brać wersji 4GB, sama aktualizacja do gry Bad Company 2 ma prawie 2GB, nie mówiąc juz o jakichś grach demo lub pełnych wersjach, które chciał będziesz ściągnąć z Xbox Live - po prostu się nie zmieszczą. Wersja 4GB tylko dla desperatów i tych co nie wiedza co kupują!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 29 cze 2011, 11:21

Odp: PS3 czy X360 ???

DDragon pisze:z drugiej strony znacznie łatwiej jest odpalić gry nieoryginalne na X360 bo w sumie na PS3 takiej możliwości nie ma.
Nie, wcale nie ma, a JailBreaker co robi jak nie odpala kopie gier na PS3?

Jeśli ja miałbym wybierać pomiędzy X360 a PS3 to wybrałbym właśnie PS3.

Na PS3 mam fajne exclusivy, serie gier które mają już swój początek z PS2, a czasem nawet PS1. Ja najbardziej lubię gry wyścigowe, a najlepiej w terenie, na PS3 mam chociażby już 4 część Motorstorm'a (trzecią mam na PS2), zaś na X360 jest co najwyżej MX vs. ATV lub BAJA, ale to są tytuły multiplatformowe, które mogę również odpalić na PS3, z tą tylko różnicą, że nie będę mieć żadnych problemów by grać na multiplayer'ze, bo nie dyskryminują krajów trzeciego świata, nie trzeba płacić za granie online, no i płatności są w walucie w kraju w którym jesteś, a nie w jakichś punktach.

Na PS3 ogólnie jest więcej dobrych tytułów które są wyłącznie na PS3, część jest też w języku polskim, nie trzeba płacić za dostęp do internetu...

Zrób sobie dla przykładu krótką listę gier w które chciałbyś sobie zagrać na konsoli, ale weź pod uwagę tylko te tytuły, które wyszły tylko na jednej platformie, PS3 ma potężniejszą listę, X360 jedynie dłuższą.

PS3: Infamous, Uncharted, Motorstorm, Gran Turismo, Killzone, LittleBigPlanet, Katamari, Ratchet & Clank, Sly Cooper, Wipeout, Yakuza, Metal Gear Solid...
X360: Alan Wake, Crackdown, Dead or Alive, Forza Motorsport, Gears of War, Katamari niby wyszło na X360, ale nie wyobrażam sobie sterowania w tej grze na takim padzie...

To tylko na szybko zrobiona przezemnie lista potężniejszych tytułów, sam sprawdź które tytuły są warte zagrania przez ciebie.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 cze 2011, 15:08

Odp: PS3 czy X360 ???

Ant pisze:no i płatności są w walucie w kraju w którym jesteś, a nie w jakichś punktach
Kolejna bzdura.
Ant pisze:Na PS3 [...]nie trzeba płacić za dostęp do internetu...
I nawet można korzystać na PS3 czasami z internetu, grania w multi. Chyba że akurat PSN leży i kwiczy z winy Sony, wtedy czeka nas ponad miesiąc czekania na możliwość grania online :P A nie warto czasem zapłacić sumę identyczną z paczką fajek miesięcznie za wyższą jakość danej usługi?
Ant pisze:ale nie wyobrażam sobie sterowania w tej grze na takim padzie
Poruszyłeś ważna kwestię. Nawet zatwardziali użytkownicy PS przyznają że najlepszym - najwygodniejszym padem jaki wymyślono jest pad najnowszego xboxa. Niestety pad od Sony to nadal stary kanciak, znany z PS1 i PS2. Chcesz znać szczegóły - poszukaj porównań na necie, jest ich mnóstwo.

Coś słabe tytuły wymieniłeś. Nic z aktualnych hiciorów sprzedażowych.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 29 cze 2011, 19:11

Odp: PS3 czy X360 ???

Maciek pisze:Ant napisał(a):
no i płatności są w walucie w kraju w którym jesteś, a nie w jakichś punktach
Kolejna bzdura.
Obrazek
Maciek pisze:Chyba że akurat PSN leży i kwiczy z winy Sony, wtedy czeka nas ponad miesiąc czekania na możliwość grania online A nie warto czasem zapłacić sumę identyczną z paczką fajek miesięcznie za wyższą jakość danej usługi?
Nie będę pisał o tym, że nie jest wina SONY, ale...
Był to jednostkowy przypadek, który sprawiał że konsola jedynie nie mogła się połączyć z internetem, zostało granie singleplayer i tryb podzielonego ekranu w multi.
Czy włamanie na Nintendo, Codemasters, Minecraft, Eve Online, League of Legends, Bethesda, Escapist Magazine, Sega... To też jest wina tych firm? Hakerzy bezkarni? CIA i FBI też są winni? Gdyby nie wina CIA i FBI to hakerzy dalej by się włamywali na wszystko co się da.
Maciek pisze:Poruszyłeś ważna kwestię. Nawet zatwardziali użytkownicy PS przyznają że najlepszym - najwygodniejszym padem jaki wymyślono jest pad najnowszego xboxa.
Tutaj akurat mnie nie zrozumiałeś, chodziło mi raczej o to, że nie wyobrażam sobie granie w Katamari na padzie od X360, mi na PS2 w Katamari gra się świetnie, w końcu te analogi idealnie pasują do tego sterowania, na X360, pewnie się gra jakoś... ukośnie?
Maciek pisze:Coś słabe tytuły wymieniłeś. Nic z aktualnych hiciorów sprzedażowych.
Widzisz, Beyond Good & Evil też nie jest hiciorem sprzedażowym, ale jest hiociorem gameplayowym, wymieniając gry nie kierowałem się tym, w jakiej ilości gra się sprzedała, ale zwracałem uwagę na jakość.
Przedstaw mi proszę swoją wersję dobrych tytułów na X360, a może się jeszcze zainteresuję tym X'sem przed kupnem PS3.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 cze 2011, 20:28

Odp: PS3 czy X360 ???

Ant pisze:To też jest wina tych firm?
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie kto odpowiada za bezpieczeństwo tych usług. Wtedy odpowiesz sobie sam również na postawione przez Ciebie pytanie. Dodam tylko, że wątpię, żeby owe osoby pracowały jeszcze w wymienionych przez Ciebie firmach. Sony i inne firmy, które oszczędzały w ostatnim czasie na bezpieczeństwie wydają teraz kupę kasy na marketingowców, żeby ci wmawiali ludziom, że przecież to nie oni odpowiadają za jakośc swoich usług, ale nie po to mamy własne mózgi żeby na takie głupoty się nabierać, prawda?
Ant pisze:Przedstaw mi proszę swoją wersję dobrych tytułów na X360, a może się jeszcze zainteresuję tym X'sem przed kupnem PS3.
A po co bawić się w takie listy? Tobie odpowiada ping-pong, a mi szachy. Wystarczy spojrzeć na aktualną listę najlepiej sprzedających się tytułów i wybrać pozycje która się podoba.
Ant pisze:dobrych tytułów na X360
Dobrych? Dobre gry przecież to większośc gier wydanych przez ostatnią dekadę! Tego się dowiesz przeglądając srednią ocen wszystkich gier wydanych na wszystkie platformy. Taką średnia publikuje serwis metacritic (ocena gier w okolicach 7/10). Paranoja nie? :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

TheMikozek

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 28 cze 2011, 14:26

Post autor: TheMikozek » 1 lip 2011, 08:32

Odp: PS3 czy X360 ???

Jednak wybiorę X360 z powodu takich tytułów jak: HALO Reach Alan Wake itp.
Mnie się bardziej podoba płacenie punktami niż walutą ponieważ z tego co słyszałem te punkty można zdobyć poprzez Achivmenty
Za pomoc dziękuje (temat do zamknięcia)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 1 lip 2011, 10:32

Odp: PS3 czy X360 ???

TheMikozek pisze:z tego co słyszałem te punkty można zdobyć poprzez Achivmenty
Nie prawda. Za osiągnięcia można dostać nagrody dla avtara itp. Punkty tanio masz je na Allegro.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"