Składak na żółtych tablicach

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 7 lip 2011, 09:06

Składak na żółtych tablicach

Witajcie, mam taką historię; Dziadek posiada w swojej szopie malucha, rzecz jasna na chodzie, Fiat 126p wyprodukowany jeszcze za czasów FSM, a więc najdłużej 4-5 lat i będzie można go zarejestrować na żółtych tablicach, ale jak się po rozmowaie okazało... jest to składak. Nie SAM, ale był kupiony w częściach i złożony w garażu.
Ja mam takie pytanie do tych co się znają na polskim prawie; Czy da się zarejestrować składaka na żółtych tablicach? Przecież niczym się nie różni od tych produkowanych w fabryce, jedynie zmontowany w domowym garażu.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 7 lip 2011, 10:44

Odp: Składak na żółtych tablicach

Czyli chcesz zarejestrować samochód, który nie posiada kompletnie żadnych papierów. Na prawdę nie znasz odpowiedzi na swoje pytanie?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 7 lip 2011, 12:11

Odp: Składak na żółtych tablicach

Nie, papiery ma, bo to normalny samochód przecież. Przecież jakby policja zatrzymała samochód do kontroli to jak? Bez papierów nie można jechać.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 7 lip 2011, 16:52

Odp: Składak na żółtych tablicach

Ant pisze:Przecież jakby policja zatrzymała samochód do kontroli to jak?
Przecież napisałeś że nie jest nawet zarejestrowany to jak chcesz nim jechać?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 7 lip 2011, 17:43

Odp: Składak na żółtych tablicach

Nie rozumiem kompletnie. Samochód nie może być niezarejestrowany. Może być WYREJESTROWANY i wtedy jest brak mozliwosci zarejestrowania go po raz kolejny. Musi byc na kogos zarejestrowany. Do jazdy musizs tylko oplacic OC. Brak OC to ponoć do 500 EUro(no wlasnie...euro).

a jak jest wyrejestrowany, to nie jest jednocześnie niezarejestrowany? >>m_p
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 7 lip 2011, 20:09

Odp: Składak na żółtych tablicach

Nie mogę znaleść miejsca w którym napisałem że samochód nie jest zarejestrowany. Maluch stoi w szopie, ale to nie mówi że jest niezarejestrowany, on tam po prostu parkuje.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 7 lip 2011, 21:33

Odp: Składak na żółtych tablicach

Czytałem kiedyś o tym. Jeśli chcesz zarejestrować go na żółte tablice to nie trzeba chyba żadnych papierów nawet, tylko że droga jest długa i kosztowna, bo trzeba mieć opinię rzeczoznawcy i wyrobić tam jakieś specjalne karty. Poczytaj se tutaj http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/ ... a_3045.htm

Na moje myślę że nie będzie problemu z tym że to składak, przecież w samochodach też się części wymienia :) Jeśli są oryginalne, to powinno przejść.