Laptop do 3000zł

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

szalmar

Post autor: szalmar » 28 lis 2011, 16:33

Laptop do 3000zł

Witam,
Potrzebuję rady w sprawie laptopa - potrzebuje laptka najlepiej 17" tak do 3 tys.
Co mogę za tyle dostać, bo jestem kompletnie zielony?
Widziałem w starunie w magicznej cenie 2999zł Packard Bell z prockiem i7, 640gb dyskiem, grafika GF 540 (chyba)
i chyba 6gb ram DDR3. Czy opłacałoby się go brać?


<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 28 lis 2011, 17:04

Odp: Laptop do 3000zł

Wg mnie to bardzo sie oplaca. Intel i7, 6gb ramu no i ta karta za 3tys? Duzo slabsze jeszcze niedawno po 2,2-2,4tys chodzily. Laptop ma bardzo dobre parametry i za ta cene gdybym mial pieniadze to bralbym bez namyslu. Chodz co do firmy to wydaje mi sie ze w polsce jest bardzo malo popularna natomiast jest to widoca firma w UK wiec szmelcu nie kupisz:)
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 28 lis 2011, 18:17

Odp: Laptop do 3000zł

Dlatego tez może byc tanio tutaj... nawet 4gb ramu mnie robi. Chodzi o to, zeby dało sie i pograc i uzywac normalnie ;)
Ojciec ma samsunga RF711 S04 i chodzi jak burza - a w srodku taki sam sprzęt, wiec mysle ze ten Pacard Bell to dobra opcja.

Właśnie, jakie karty graficzne warto brat pod uwage w laptopie? Bo sie nie znam : (
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 28 lis 2011, 19:39

Odp: Laptop do 3000zł

Zależy do czego chcesz laptopa używać :)
Myślę, że w tej cenie znajdziesz coś lepszego niż GeForce GT540M. Sam mam tą kartę w swoim notebooku (Packard Bell ;)) i sprawuje się jak na laptopa OK. Modern Warfare 3 śmiga na pełnych detalach, jednak zdarzają się spadki poniżej 30FPS, w gęstym dymie zdarzało się nawet poniżej 20FPS. Jednak mógłbym rzec, że średnia wychodzi powyżej 30FPS, a więc na grywalnym poziomie :)

Ja swojego z gorszym procesorem kupiłem za 2,2k, ale to 15'' więc...
Radziłbym Ci się również rozejrzeć za jakimiś małymi sklepami, często mają sporo taniej niż sklepy typu MM czy też Saturn.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2011, 19:42 przez Tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 28 lis 2011, 19:41

Odp: Laptop do 3000zł

Dobra rada: nie kupuj notebooka patrząc tylko na jego wydajność i cenę. Sprawdź chociaż czy nie jest jakiś awaryjny, poczytaj opinie, artykuły. Ja kupując suszarkę patrzę na oprócz cenę i moc także wykonanie a ty kupując notebooka nie patrzysz. Nie wiem jaki model widziałeś, ale najgorszym doradcą zakupu jest pośpiech (tudzież wywoływany przez promocję).

Ja np. w wybranych sklepach RTVEuroAGD dostrzegłem HP Pavilion dv6-6030ew za 2600 zł.
RTVEuroAGD
Recenzja na Benchmark.pl
W tym notebook'u masz lepszą grafikę, nawet jeśli procesor jest słabszy to i tak nie będzie ograniczał grafiki. Na Benchmark.pl masz dokładnie wszystko opisane. 33FPS w Dirt 2 na ultra-detalach w natywnej rozdziałce i czterokrotnym Anty-Aliasingiem to świetny wynik jak na notebooka za 2600 zł.

Jeśli chodzi o mobilne karty graf. to sprawdź to:
http://www.notebookcheck.pl/Zestawienie ... 166.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kar ... 531.0.html
Przewodnik po mobilnych kartach graficznych
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 28 lis 2011, 21:06

Odp: Laptop do 3000zł

Nie na samej grafice komputer ma działać.
Zależy mi na procesorze i7. Jesli znalazłby się laptop 15,6" z i7 i dobra grafa - bardzo chetnie, aczkolwiek jest to dość mały ekran tudzież najczęściej małe rozdzielczości.

MM i Saturn to jeden pies. Wiem, że tam drogo, patrzyłem tylko za modelem =)
Rok temu kupowałem aparat Canon SX30IS w Saturnie, w Galerii Bałtyckiej. Po 2 dniach go zwróciłem, bo okazało się, że 2 piętra niżej był kilka STÓWEK taniej w fotojokerze :) !
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 28 lis 2011, 21:15

Odp: Laptop do 3000zł

Faktycznie grafika R6770M jest duzo lepsza niz 540M. Nie wiem teraz jak praca intel+radeon.... eh... jestem kompletnie zielony.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 29 lis 2011, 08:16

Odp: Laptop do 3000zł

Na swoim przykładzie powiem Ci, że w 99% po prostu przełącza się z automatu. Jednak ważne tu są aktualne sterowniki, bo inaczej nowe gry mogą odpalać się na grafice Intela, a na tym komfortowo grać się nie da :) Zdarzyło mi się to raz, że pomimo wybrania, aby dany plik uruchamiany był na wydajniejszej grafice to uruchamiał się na Intelu, próbowałem to rozwiązać, jednak w żaden sposób nie mogłem, dopiero aktualizacja sterowników pomogła. Tutaj właśnie może być spory problem, jeżeli zdarzyłoby się tak, gdyby nawet aktualizacja sterowników nie pomogła.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 29 lis 2011, 19:50

Odp: Laptop do 3000zł

http://www.wykop.pl/ramka/362105/masz-l ... t-packard/
Taka ciekawostka. Pisałeś że chcesz grać, to ci wybrałem nootebook'a do gier. Poczytaj recenzje, a jak wybierzesz to zrób użytek z wyszukiwarki cen.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 29 lis 2011, 20:09

Odp: Laptop do 3000zł

Szalmar: używaj opcji edytuj
Cliff: koduj linki
Udzielam Wam upomnienia.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin