Jak wymyśliłem GRAJ PO POLSKU!

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Vortalu.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 sty 2012, 13:45

Jak wymyśliłem GRAJ PO POLSKU!

W ostatnim czasie miałem kilka pytań przysłanych na PW i formularz kontaktowy odnośnie genezy powstania sloganu marketingowego serwisu http://www.Portal24h.pl, chodzi mianowicie o: „graj po polsku”. Nie chcąc odpowiadać ponownie na te same pytania, postanowiłem napisać krótkie wyjaśnienie, które w 100% powinno rozjaśnić kiedy i kto wymyślił ten krzykliwy slogan. Slogan, który sądząc po zainteresowaniu bardzo spodobał się internautom.

Hasło "GRAJ PO POLSKU" wymyśliłem jako slogan reklamowy nowej odsłony witryny http://www.Portal24h.pl, która miała miejsce 31 marca 2007 roku. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowany został w tym newsie:
http://www.portal24h.pl/nowosci/premier ... -1022.html
Obrazek
Obok niego w nagłówku zamieściłem wtedy cytat z Mikołaja Reja, który również uznałem, że doskonale pasuje do tematyki serwisu.

Obecnie slogan trochę zmodyfikowałem i w różnych materiałach promujących portal24h.pl stosuję najczęściej zwrot: "graj z nami po polsku". W głównym nagłówku witryny widnieje dalej mój pierwotny zwrot ”graj po polsku”.

Od pewnego czasu w nagłówku forum można ujrzeć: „graj i rozmawiaj po polsku”, który jest oczywiście modyfikacją pierwotnego sloganu.
Obrazek

Ostatnio ktoś słusznie zauważył, że grupka gimnazjalistów (jeden?) założyła domenę: grajpopolsku.pl i spytał mnie, dlaczego to ja rzekomo korzystam z ich nazwy. Zatem przyjrzyjmy się kto tu od kogo czerpie/bierze/kopiuje/przywłaszcza pomysły.
Zobaczmy zatem kiedy domena grajpopolsku.pl została dokładnie pierwszy raz zarejestrowana:
NAZWA DOMENY: grajpopolsku.pl
typ abonenta: osoba fizyczna
serwery nazw: ns10.linuxpl.com.
dns10.linuxpl.com.
utworzona: 2009.02.16 14:53:09
ostatnia modyfikacja: 2011.02.16 20:50:07

opcja: brak

ABONENT: dane niedostępne

KONTAKT TECHNICZNY:
firma: n3t5ky.nl freedom services
ulica: Warszawa
miasto: 00-000 Poland
lokalizacja: NL
telefon: +48.222428183
ostatnia modyfikacja: 2011.02.01


REJESTRATOR:
Consulting Service Robert Siebielski
ul. Domaniewska 35A lok.1B
02-672 Warszawa
Polska/Poland
+48.22 8538888
domeny@ConsultingService.pl
(dane aktualne na dzień: 1sty2012)

Powyższe dane pochodzą z narzędzia WHOIS, które dostarcza podstawowych informacji o zarejestrowanej domenie. Narzędzie to udostępniają rejestratorzy domen tacy m.in. jak: home, az, ovh i wielu innych.

Zatem cieszę się, że mój slogan spodobał się wielu osobom, taki miał być jego zamiar. I skoro podoba się to znaczy, że jest dobry i spełnia swoją rolę. Myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości osób, które interesowały się tym tematem!

Podsumowując:
Jestem dumny, iż mój slogan szybko wpada w ucho i podoba się Internautom, w tym dzieciom które postanowiły nawet wykupić domenę z moim sloganem w nazwie. Cieszę się, że w ten sposób reklamują slogan witryny http://www.portal24h.pl , a tym samym moją witrynę. Tak trzymać! 

Graj i rozmawiaj z nami po polsku! ;)


P.S. Ten temat nie służy do dyskusji, jest moim oświadczeniem. Jeżeli ktoś ma jakieś mądre pytania na temat mojego sloganu, to proszę o kontakt, a chętnie na nie odpowiem np. w tym temacie poprzez jego aktualizację.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"