HijackThis - zrób to sam .

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

DG1966

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 29 sty 2012, 14:41

HijackThis - zrób to sam .

Od lat obserwuję w sieci niefrasobliwość ludzi którzy sami się wystawiają na ataki "Hackerów" , oczywiście to są skrajne wypadki ale podawanie swoich logów publicznie w sieci , nazwę to delikatnie - prośba o wizytę początkujących cwaniaczków . ( stary wyjadacz i tak wyłuska swoją ofiarę )
Piszę to tutaj gdyż gracze to bardzo zagrożona grupa ludzi w tym kontekście , sprzeczki przy grach , kłotnie , zawiść i inne bzdety to powody do ataków na Wasze komputery .
Jednak oczywiście trzeba sprawdzać co dzieje się w maszynie do tego służy jedna z popularnych aplkacji

HijackThis 2.0.4

Kod: Zaznacz cały

http://www.dobreprogramy.pl/HijackThis,Program,Windows,12030.html
Tak to wygląda

Obrazek

Pokazuje w systemie uruchomione procesy , klucze ... etc , ale oczywiście ktoś powie - "mądry" bo wie - hm Ty też bez problemu możesz wiedzieć co w sytemie piszczy a umozliwi Ci to ta strona :

Kod: Zaznacz cały

http://hijackthis.de/#anl
Wklejasz tam loga z aplikcji i otwiera się strona z jego weryfikacją .
Tu macie legendę
Obrazek

IDEA TEGO POSTU - nie wstawiajcie całych logów a tylko elementy które są podejrzane , nigdy nie wiecie kto to zobaczy - facet którego pasją jest pomagać w sieci , czy neohackerzyna który ma na pieńku z Wami i dajecie mu "klucz" do Waszego komputera .
PORADA - skanujcie tuż po uruchomieniu komputera , albo w trybie awaryjnym - zorientujecie się wtedy jakie ewentualnie G zostało Wam przyklejone do obszarów startowych .

UZUPEŁNIENIE - Legendę skopiowałem kiedyś w sieci do innego tutka - teraz nie chcę mi się szukać autora aby go podać - biorąc pod uwagę jednak że autor grafiki miał podobne do moich intencje informacyjne to liczę na jego wyrozumiałość a te nadużycie zwalcie na moje lenistwo .