sprzęt a gra

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

anonimous

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:20

Post autor: anonimous » 23 lut 2012, 16:51

sprzęt a gra

procesor: Intel(R) Pentium(R) DUAL CPU T3200 (małpa) 2.GHz 2.00GHz
RAM: 2,00 GB
karta: NVIDIA GeForce 9200M GS

Minimalne wymagania sprzętowe Wiedźmina 2:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub podobny AMD
Karta graficzna: GeForce 8800 512 VR lub podobna karta ATI
Pamięć RAM: 1 GB dla Win XP (2 GB dla Win Vista)


kupiłam wiedźmina 2, jak włączam grę to ładnie słuchać wszystko, napisy i jakieś ikonki (np. żywotność Geralta) a reszta czarna ;/ mimo najniższych ustawień. co mogę zrobić by była widoczna reszta? :help:
ps. a jak włączyłam 'arene' żeby zobaczyć czy chociaż walki będą mi działały to -.- widać wszystko.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2012, 22:40 przez anonimous, łącznie zmieniany 2 razy.


<<

Revan

Początkujący

Posty: 46

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:46

Post autor: Revan » 23 lut 2012, 16:57

Odp: sprzęt a gra

Witajcie! Może masz stare sterowniki do karty graficznej?
Obrazek Bądź dobry ,kliknij na obrazek :)
<<

anonimous

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:20

Post autor: anonimous » 23 lut 2012, 17:23

Odp: sprzęt a gra

Revan pisze:Witajcie! Może masz stare sterowniki do karty graficznej?
sprawdzałam wersje i okazało się, że jest aktualna.
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 23 lut 2012, 17:34

Odp: sprzęt a gra

Przeinstaluj a jak nie pomoze to sprawdz na innym komputerze. Bo skoro w jednym miejscu grafika dziala w innym nie to może to byc wina samej gry a nie sprzetu.
<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 23 lut 2012, 18:06

Odp: sprzęt a gra

Spróbuj uruchomić grę w trybie awaryjnym komputera .
- Będziesz wiedzieć czy zapotrzebowanie na pamięć operacyjną nie jest powodem problemu - w trybie awaryjnym ( Przytrzymaj > F8 podczas uruchamiania systemu ) uruchomi Ci się tylko niezbędne minimum procesów .
Z Twoich danych wynika że RAM-u masz na styk - ale w grach jestem laikiem więc to tylko sugestia co ja bym zrobił ;)
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 23 lut 2012, 18:26

Odp: sprzęt a gra

A może masz problemy dlatego, że twoja karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań gry?

8800 >> 9200M GS
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

anonimous

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:20

Post autor: anonimous » 23 lut 2012, 20:11

Odp: sprzęt a gra

Mikolaj. pisze:A może masz problemy dlatego, że twoja karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań gry?

8800 >> 9200M GS
teraz wszystko widać, ale za to gra mi się strasznie tnie. Czy macie pomysły jak to zlikwidować? ;>
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 23 lut 2012, 20:39

Odp: sprzęt a gra

Komputer to nie telewizor i wszystkiego nie wyświetli... jeżeli się gra mocno przycina, to znaczy, że potrzebny jest lepszy laptop.... w komputerach stacjonarnych istnieje możliwość wymiany karty graficznej na lepszy model... w przypadku laptopów oprócz kilku przypadków jest to przeważnie niemożliwe... nieznajomość o co tak naprawdę chodzi gdy chodzi właśnie o gry... to najczęstszy błąd kupujących ... (często gdy ktoś kupuje laptopa to często mówi iż nie będzie grał i wtedy taki komp będzie się dobrze sprawował... problem się zaczyna gdy wpadnie w ręce wymagająca gra.... )
Oczywiście nie dla wszystkich jest jasne dlaczego mimo wymagań gry co do karty GF 8800 karta GF 9200 nie daje rady ... ponieważ pierwsza liczba 9 oznacza tylko i wyłącznie nowszy model... klasa wydajności jest przy następnych cyferkach... w GF 8800 karcie bardzo wyżyłowanej cyfra 8 oznacza potwora... natomiast 2 w 9200 oznacza słabiznę... podobnie jest w Radeonach
Podaję link do strony porównawczej wielu kart mobilnych

Kod: Zaznacz cały

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
Najsłabsza karta graficzna typu GF 8800 GTS osiąga w teście 3DMark 2006 średnio 8000 pkt.
Karta GF 9200 zaledwie doczołga się do 2000 pkt...
Teraz przelicznik ... gdy przy GF 9200 gra się tnie, to obraz przez nią generowany zdecydowanie nie przekracza 25 klatek na sekundę zapewniającą płynność każdej gry... Karta GF 8800 potrafi wygenerować około 4 razy więcej... przekraczając wartość 25 klatek... dlatego nigdy w Wiedźmina nie pograsz na takim komputerze...

Można jeszcze tylko ustawiać najmniejszą jaką ma dostępną gra rozdzielczość i na absolutne minimum jeżeli chodzi o poziom szczegółów... ale to i tak niewiele da


i tyle


ps...
zdradzając swój system operacyjny Windows 7 Ultimate przy tak słabych wartościach karty graficznej mniemam iż jest to system piracki.. ponieważ żaden dostawca laptopów nie wrzuca najbardziej wypasionej wersji systemu Windows do tak słabego komputera. gdyż to byłaby głupota... wiec ostrożnie....
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 23 lut 2012, 23:31

Odp: sprzęt a gra

Co do sprzętu to niestety tak jest. Laptop za 2000 zł nie wyciągnie tyle co sam komputer.

seq23 a skąd wiesz że windows nie został zakupiony osobno? Ja laptopa świadomie kupiłem bez preinstalowanego systemu operacyjnego. Nie oceniaj kogoś tylko i wyłącznie swoją miarą ;)

Co do tematu jeszcze. Autor może spróbować trochę odchudzić i przeczyścić system ale zyska raptem piąte klatek i nie koniecznie zniknie błąd z grafiką.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

anonimous

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:20

Post autor: anonimous » 24 lut 2012, 10:22

Odp: sprzęt a gra

DDragon pisze:Co do sprzętu to niestety tak jest. Laptop za 2000 zł nie wyciągnie tyle co sam komputer.
to mam rozumieć, że na komputerze pójdzie? to chyba muszę tam zainstalować ;)
DDragon pisze:seq23 a skąd wiesz że windows nie został zakupiony osobno? Ja laptopa świadomie kupiłem bez preinstalowanego systemu operacyjnego. Nie oceniaj kogoś tylko i wyłącznie swoją miarą ;)
ostatnio laptop mi padł, coś z systemem właśnie i miałam wgrywany nowy, kupiony; ja się na tym osobiście nie znam, więc polecił mi go kuzyn który styka się tym codziennie/
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 24 lut 2012, 16:18

Odp: sprzęt a gra

anonimous pisze:ostatnio laptop mi padł, coś z systemem właśnie i miałam wgrywany nowy, kupiony; ja się na tym osobiście nie znam, więc polecił mi go kuzyn który styka się tym codziennie/
Mnie to nie przekonuje, bo.... jeżeli polecił Ci taki system kuzyn... to o raju... przepłacać o pół tysiąca a nawet więcej by mieć system z takimi bajerami, których przeciętny użytkownik nigdy nie będzie używał, no chyba, że chce się mieć w każdym tygodniu system w innym języku.. nawet arabskim, to się zgadzam.. w innym przypadku to jawne naciąganie, W7 Home Premium wystarczyłby w zupełności zwłaszcza iż sprzęt Twój wcale nie jest jakiś rewelacyjny.


A co do wypowiedzi DDragona... nie miaruj mi tu bo się w alkoholizm zapędzisz
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 24 lut 2012, 16:48

Odp: sprzęt a gra

dobra to nie wątek o domniemanym bądź nie - piractwie.
anonimous pisze:to mam rozumieć, że na komputerze pójdzie? to chyba muszę tam zainstalować
jest znacznie większe prawdopodobieństwo że właśnie tam pójdzie gierka znacznie bardziej wydajnie niż na takim lapku oczywiście jeżeli porównywać komputer i laptop kupione w mniej więcej tym samym okresie (miesiąc bądź 2 różnicy)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...