[Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 2 mar 2012, 21:53

[Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

Czy na kartach graficznych AMD Radeon może być fizyka PsyhX? Wiem że to silnik pisany pod GeForce, ale co z grami co używają tego silnika jako podstawę fizyki w grze? Czy można na Radeon'ach jakoś emulować to oprogramowanie?


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 mar 2012, 00:27

Odp: [Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

"PhysX"
Ant pisze:ale co z grami co używają tego silnika jako podstawę fizyki
A to, że działają one równie dobrze na kartach AMD, jak nie lepiej niż na kartach Nvidii, pomimo braku wspierania tej pseudo "zaawansowanej" fizyki w postaci sloganu marketingowego "PhysX".
Ant pisze:Czy można na Radeon'ach jakoś emulować to oprogramowanie?
Obliczeniami zajmuje się po prostu CPU.

Jeżeli zastanawiasz się czy powinienes się sugerować opcją "PhysX" podczas zakupu karty - to odpowiedź jest jasna: nie jest to ważna "opcja".
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 3 mar 2012, 10:56

Odp: [Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

No to super ale np. w Mafii 2 pamiętam jak miałem GeForce PsyhX zajmował się tym, że dym z opon nie przechodził przez tekstury jak w resztach gier tylko naprawdę stawał się materialny, jak w rzeczywistości, a w takiej grze jak np. City of Heroes opcję PsyhX mam wyświetloną na szaro i nie mogę jej włączyć, ponieważ mam kartę AMD Radeon. :kwasny:
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 mar 2012, 11:51

Odp: [Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

Ant pisze:w Mafii 2 pamiętam jak miałem GeForce PsyhX zajmował się tym, że dym z opon nie przechodził przez tekstury jak w resztach gie
A czy na karcie AMD jest inaczej? :]
Ant pisze:a w takiej grze jak np. City of Heroes opcję PsyhX mam wyświetloną na szaro i nie mogę jej włączyć, ponieważ mam kartę AMD Radeon
Czy sądzisz, że po jej włączeniu na coś się by zmieniło? :] AMD i CPU liczy wszystko.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 3 mar 2012, 13:18

Odp: [Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

No właśnie jestem zielony w sprawach technologicznych, jedynie na graniu się znam, ale słyszałem że Radeony nie radzą sobie z PsyhX'em. Aktualnie nie mam gier z tym silnikiem, wiekszość czasu spędzam na kosoli, ale w City of Heroes nie mogę włączyć opcji silnika PsyhX, mam kartę AMD Radeon, a wcześniej miałem GeForce i z grami nie miałem problemów by włączyć ten silnik na wysokich ustawieniach.
Ale rozumiem, że jak dostanę jakiś inny produkt i będzie obsługiwał PsyhX jak np. Mirror's Edge to będę mógł strzelać przez folię czy przechodzić przez popękane szkło mimo iż mam Radeon'a i nie wspiera tego silnika?
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 3 kwie 2012, 14:47

Odp: [Pytanie] PsyhX na Radeon'ach

O ile się nie mylę, to PsyhX po prostu dodaje pliki do biblioteki dll, więc raczej nie ma znaczenia jaką masz kartę graficzną, Ja instalowałem PsyhX na wielu modelach Radka i na żadnym nie było jakichkolwiek wad.