Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S II

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 mar 2012, 17:19

Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S II

Obrazek

Dziś oficjalnie Samsung wypuścił aktualizację do Androida 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) dla swojego obecnie flagowego telefonu Samsung Galaxy SII I9100. Co ciekawe jednym z pierwszych krajów, które dostały update jest Polska. Pozostałe kraje to: Węgry, Szwecja, i Korea.
Aktualizacja powinna być dostępna przez KIESa dla wszystkich niebrandowanych telefonów w naszym kraju. Lub można ja wgrać szybciej i bezpieczniej Odinem pobierając ją z:

Kod: Zaznacz cały

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487
W powyższym linku jest też opisana metoda ROOTowania.

Ostatnia beta sprzed miesiąca Androida 4.0.3 dla I9100 działała bardzo stabilnie i praktycznie wszystko w niej działało poprawnie, więc w wersji finalnej jest podobnie, ale jeszcze bardziej płynnie (recenzje znawców na XDA a nie opinie blogerów którzy używali pół godziny). A jeżeli masz jakieś problemy po aktualizacji to zamiast wylewać żale w durnych komentarzach w sieci, naucz się tego iż przed i po aktualizacji należy zrobić wipe/przywrócenie ustawień fabrycznych (jeżeli masz porządnie namieszane w systemie i/lub zmodyfikowany ROM).

Ja aktualizacji na razie nie robię, gdyż wiele aplikacji które używam jest jeszcze niekompatybilnych z tą wersją androida, a nie jestem dzieckiem w gorącej wodzie kąpanym.


Jednocześnie Samsung poinformował, że wkrótce aktualizację do czwartej wersji Androida dostaną również użytkownicy smartfonów Galaxy Note, Galaxy S II LTE, oraz tabletów Galaxy Tab 8.9 i 10.1. Użytkownicy Galaxy S, Galaxy Tab 7", Galaxy S Plus, Galaxy S SCL i Galaxy W dostaną wkrótce aktualizację dla Androida 2.3, dzięki której na te urządzenia trafi część nowości znanych z Androida 4.0.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 13 mar 2012, 20:02

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

chamstwo w państwie ze strony Samsunga - olał posiadaczy SGSa choć bez problemu dźwignie ICSa ehh polityka samsunga - kupujcie nowe bo stare zostanie - stare... szkoda bo oficjalne wsparcie dla ICSa by się przydało dla najpopularniejszego telefonu ze stajni ;) a te dłupie tłumaczenia "bo ToutchWizz ..." ehh... żal
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 mar 2012, 18:32

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

DDragon pisze:chamstwo w państwie ze strony Samsunga - olał posiadaczy SGSa choć bez problemu dźwignie ICSa ehh polityka samsunga
To polityka każdego producenta telefonów z Androidem, niestety.

Znalazłem oficjalny poradnik Android 4 na Samsung Galaxy S II (I9100) dla klientów od Samsunga:
GT-I9100 Ice Cream Sandwich(ICS) Guide for Customers

Kod: Zaznacz cały

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2012/03/Galaxy-S2-EUR-OPENGT-I9100-Ice-Cream-Sandwich-Guide-Ver-2.0.pptx
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 29 cze 2012, 00:17

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

Ja we wtorek otrzymałem aktualizację do Androida 4.0.3 w moim HTC Evo 3D, pierwsze wrażenia raczej pozytywne, przede wszystkim zwolniło mi się jakieś 100 mb Ramu ( nie żebym wcześniej narzekał, że mam go za mało), i wydaje mi się, że postawiono też długość pracy na baterii, ale to muszę jeszcze dokładniej zweryfikować. HTC dał jednak ciała w jednej rzeczy:Obrazek
Mogli zmniejszyć jakoś czcionkę, bo to i w drugiej linijce wygląda dość śmiesznie.

Ps. Endomondo Pro przez tydzień będzie kosztować 1$, czyli 4,29 zł, promocja z okazji 10 mln użytkowników.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 cze 2012, 00:23

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

Mikolaj. pisze:Ps. Endomondo Pro
Żadna okazja w porównaniu do tej gdy... na święta był 3 grosze, przegapiłeś.

Żadna z Twoich wypowiedzi nie jest na temat.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 29 cze 2012, 13:07

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

może lepiej zmien nazwe na po prostu Android bez wyszczegolniania na modele telefonow. Bo w sumie wszystko wyglada chyba podobnie a zawsze to wieksze pole do dyskusji.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 lip 2012, 12:15

Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy

Pojawiła się już oficjalna aktualizacja do Android 4.0.4 dla SGS2 i9100 dla rejonu POLSKI oznaczona jako "xxlq7"
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 gru 2012, 00:12

Re: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S

Godziny do aktualizacji i9100 do andka 4.1.2.

Kod: Zaznacz cały

https://twitter.com/SamMobiles/status/278955960838533121
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 15 gru 2012, 20:37

Re: Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Gal

DDragon pisze:chamstwo w państwie ze strony Samsunga - olał posiadaczy SGSa choć bez problemu dźwignie ICSa ehh polityka samsunga
SGSA ma ponoć dostać Jelly Bean i to jeszcze w tym roku :) Zobaczymy, jak tak się stanie to się ucieszę.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 gru 2012, 22:16

Re: Odp: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Gal

Tom pisze:SGSA ma ponoć dostać Jelly Bean i to jeszcze w tym roku :)
Coś Ci się chyba pomyliło, z tego co mi wiadomo nie ma szans, żeby pierwszy Galaxy dostał oficjalnie JB (a może chodziło Ci o ICS?). I nie należy tu się wściekać akurat na Samsunga, bo to obecnie firma, która wydała aktualizacje na największą ilość swoich telefonów. Z długością wsparcia na Androidzie jest średnio, nawet Nexusy wspierane bezpośrednio przez Google nie docierają do 2 letniego okresu aktualizacji systemu, więc osoby które kupiły Nexusy ze względu na długi czas aktualizacji mogą być wkur... zawiedzione.

A pro po Galaxy 2, jest obsuwa i aktualizacja powinna być na początku tygodnia, a na 100% przed świętami (przynajmniej wg zapowiedzi osób związanych z Samsungiem).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 15 gru 2012, 23:23

Re: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S

@up - koledze chyba chodziło nie o pierwszego SGS tylko o jego podrasowaną nieco wersję - SGSA (Samsung Galaxy S Advanced - czy bardzo podobni to się nazywa) co z resztą i tak mnie nie dotyczy :D

i właśnie kolegę też w błąd mogłem wprowadzić bo nasisałem SGSa a powinienem napisać że mam SGS'a ;) czyli zwyczajną pierwszą wersję tego telefonu

XD co też nie zmienia faktu że pomimo braku oficjalnego wsparcia mam na swoim SGS Android JB :D i chodzi o niebo lepiej od GB (wersja 2.3.6 chyba czy podobnie)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 16 gru 2012, 12:21

Re: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S

Tak, dokładnie. Chodziło mi o Samsung Galaxy S Advance :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 gru 2012, 13:11

Re: Jest aktualizacja do Android 4.0.3 dla Samsunga Galaxy S

Samsung Galaxy S Advance ma być rzekomo aktualizowany bezpośrednio do Jelly Bean w styczniu (z pominięciem już ICS).

Kod: Zaznacz cały

http://www.gsmarena.com/galaxy_s_advance_will_get_jelly_bean_in_january-news-5141.php
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"