[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): AttValue: " or ' expected in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): attributes construct error in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Couldn't find end of Start Tag font line 1 in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Opening and ending tag mismatch: t line 1 and font in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Extra content at the end of the document in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 73: Attempt to read property "textContent" on null
Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S - .::Forum.Portal24h.pl::.

Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 6 sie 2012, 16:04

Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

Przegladalem sobie google ostatnio w poszukiwaniu jakis informacji na ten temat ale nic nowszego nie znalazlem, od ostatnich podobnych postow minely conajmniej 2lata. Nie wiem ile sie zmienilo dlatego to pisze. Kupilem sobie nowego laptopa i zastanawiam jak bede go mogl zmodernizowac np za rok czy dwa, zamiast kupowac nowy. Wiem ze maksymalna ilosc pamieci jaka moge miec to 8gb, obecnie mam 6 wiec niewiele to zmieni. Karty graficznej nie dalo sie, a teraz? Z tego co kiedys czytalem to mozna wymienic procesor z tej samej "rodziny" na ten o wiekszym taktowaniu. Mam asusa N55S kupionego w Anglii a co najlepsze ze nie moge znale<font color=red><b>ź</b></font>ć w zadnych testach ani sklepach oprocz pc worlda (w ktorym go kupilem) tego modelu o identycznej konfiguracji, ani na polskich ani angielskich stronach. Moja specyfikacja w podpisie.


Intel core i5-2450M 2,5GHz. 6GB Ram. GeForce GT 6350m 2GB
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 6 sie 2012, 20:10

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

W kwestii wymiany podzespołów według mojej wiedzy niewiele się zmieniło. RAM i dysk twardy bez problemu. Procesor tak jak pisałeś tylko na tej samej podstawce, ale jest to praktycznie nieopłacalne, gdyż sprzedawane teraz laptopy bez problemu nawet za kilka lat powinny poradzić sobie z wszystkim za wyjątkiem nowych gier, a przy przycinających się grach wymiana samego procesora nie pomoże, dodatkowo może przysporzyć kłopotów z układem chłodzenia. Karta graficzna jest praktycznie niewymienialna, gdyż masz ją prawdopodobnie wlutowaną w płytę główną (choć tego nie jestem pewien bo servece manuala nie znalazłem, a w instrukcji obsługi nie piszę o tym), czyli teoretycznie jest możliwe jej wylutowanie, ale za rok karty graficzne mogą mieć inny układ styków, więc i tak nie zamontujesz nowej, poza tym mógłby być problem z chłodzeniem takiej nowej karty, a trzeba też dodać, że dostanie samej karty graficznej do laptopa nie jest proste. Tak więc, jeśli kupiłeś go z myślą o graniu na nim, to licz się z tym, że na kilka lat granie w nowe gry stanie się niemożliwe i trzeba będzie pomyśleć o nowym. Jeśli nie zamierzasz na nim grać to wymiana podzespołów by zwiększyć jego wydajność raczej nie będzie Ci potrzebna.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 sie 2012, 20:34

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

Zakładając że jakimś cudem wymiana karty graficznej byłaby możliwa (jeżeli nie jest wlutowana w płytę główną), to za 3 lata koszt nowej wydajnej karty graficznej wyniesie niewiele mniej niż będzie wart cały Twój laptop. Więc wymiana podzespołów być może będzie możliwa - tylko po co?
Tak to właśnie jest, ludzie zachwycają się modą a później zostają z ręką w nocniku, do gier - tylko konsola.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 6 sie 2012, 20:39

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

Dzieki za informacje. Maciek tak tak, wiem, milosniku konsol:). Ale ja chce urzadzenie do wszystkiego. No coz, mysle ze jeszcze narazie spokojnie pogram a za rok dokupi sie konsole ale juz nowej generacji:)
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 6 sie 2012, 20:48

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

dokupi sie konsole ale juz nowej generacji:)
Oby tylko wycofali się z "genialnego" pomysłu wprowadzenia blokady używanych gier.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 6 sie 2012, 21:44

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

No cos slyszalem, mysle ze to nie wejdzie, a raczej mam nadzieje. Mialem konsole chwile i kupowalem sporo gier z drugiej reki.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 sie 2012, 21:54

Odp: Wymiana podzespolow w laptopie Asus N55S

bartek2903 pisze:Ale ja chce urzadzenie do wszystkiego.
Nóż przedmiot do wszystkiego: posmarujesz kanapkę, przetniesz sznur i nawet... zjesz zupę, ogolisz się... ale czy nie ma NAJLEPSZYCH przedmiotów do tych ostatnich "funkcji", a nie tylko uniwersalnych?

Widzisz, jestem zwolennikiem najmądrzejszych wyborów, a sam już pewnie stwierdziłeś na podstawie przygody z "modernizacją", że nie dokonałeś dobrego wyboru do tej czynności :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"