[Poszukuję] karta dźwiękowa dla gracza - do 100 zł

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

tomekleon

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 42

Rejestracja: 12 sie 2006, 07:16

Lokalizacja: Południowa Polska

Post autor: tomekleon » 3 gru 2012, 07:47

[Poszukuję] karta dźwiękowa dla gracza - do 100 zł

Witam

Spotkałem się z opinią, iż nawet tania karta dźwiękowa zamontowana w gnieździe PCI jest lepsza od zintegrowanej HD. Przynajmniej pod względem obciążalności procesora (podobno wszystko, co zintegrowane na płycie głównej - nie wiem jak pod względem jakości dźwięku. Niektórzy tak twierdzą.

Poszukuję karty dźwiękowej dla gracza, pod PCI. Cena: do 100 zł.
Spotkałem się na Allegro, a także w sklepach ze sprzętem komputerowym, z kartami dźwiękowymi Creative SB Live 5.1 Digital, SB Audigy SE oraz SB X-Fi Audio. Która z nich lepsza ?
Czy w wyborze karty dźwiękowej dla mnie brać pod uwagę wyłącznie produkty Creative ?? Niektórzy twierdzą, że karty Asus Xonar są lepsze od Creative. Spotkałem się też z kartami dźwiękowymi firm Terratec oraz ESI.
Komputer używany głównie do grania, posiada zestaw głośników Creative 2.1 P380. U mnie grają jakoś tak dziwnie przytłumione i nie czysto (karta dźwiękowa zintegrowana) w porównaniu z tymi samymi głośnikami podłączonymi z komputerem kolegi, który ma jakaś kartę na PCI. Grały o wiele lepiej, czyściej. A i bas był jakiś głębszy.
Zamierzam kupić w przyszłości zestaw głośników 5.1.

Proszę o propozycje. Dziękuję.