PS3 SuperSlim Hit czy mit?

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

szalmar

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 25

Rejestracja: 30 paź 2012, 21:01

Lokalizacja: GDA

Post autor: szalmar » 28 sty 2013, 23:13

PS3 SuperSlim Hit czy mit?

Witam,
Już jakiś czas temu wyszła nowa konsola PS3 SuperSlim. Jest ona jeszcze mniejsza od Slima, występuje w 3 wersjach dysków (w EU chyba 2). 12GB Flash, 250Gb i 500GB. Ponieważ teraz w Orange można wziąć takową konsolę w abonament zamiast telefonu, przymierzam sie do niej.
Moje pytanie zwracam do ludzi, którzy maja większe obycie z konsolami, ponieważ ja spotkam się z nimi sporadycznie najczęściej u kogoś.
Miałem kiedyś PsOne i ostatnio z miesiąc PS3 fat i to w wersji Japan chyba, bo X z O zamieniony w MENU, ale nie znam do konca ich możliwości :)

Wiem, że w SuperSlimie obawy wyrażane sa wobec 'klapki' czy tez pokrywki od napędu płyt.
Ma ktoś już tą konsole i jest może w stanie dać mi opinię na jej temat ? :)

Pozdrawiam!


[podpis usunięto ze względu na niezgodność z Regulaminem Forum]
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 29 sty 2013, 06:24

Re: PS3 SuperSlim Hit czy mit?

Najnowszy slim czyli potocznie zwany superslim to najtańsza wersja PS3, najtańsza to znaczy wykonana z najgorszych komponentów i najgorzej wyposazona, aby jego cena produkcji była możliwie najmniejsza, ale przewrotnie cena sprzedazy utrzymuje się na normalnym poziomie. Sony ostro dostawało po d. tracąc na sprzedaży każdej wersji PS3 więc teraz zawyża cenę aby próbowac odrobić straty (oczywiście kosztem klientów). Do tego brak jest dysku twardego który musiałbyś dokupić (dużo gier WYMAGA instalacji na PS3, gdyż blueray jest za wolny do grania), chyba że nie masz zamiaru grać na konsoli w gry, to wtedy nie potrzebujesz dodatkowego dysku. Nowy mechanizm wkładania płytki poprzez odsunięcie klapki jets duzo mniej wygodny i mniej trwały. A że jest lżejsza? Nie ma znaczenia, gdyż to nie jest konsola przenośna.

W abonamencie Orange oferuja Ci wersję 12GB która jest wypuszczona tylko dla biedoty europejskiej (ładnie to się nazywa wersja budget :D ) i nie sądzę ze w abonamencie jak to przeliczysz wyjdzie Ci taniej niż byś brał poza nim :] tak było jak kiedyś przeliczałem jak dawali laptopy w 3 najpopularniejszych sieciach, więc pewnie teraz jest podobnie.

Jeśli chcesz kupic PS3 to tylko i wyłącznie slim z jak największym dyskiem, a nie super slim!
I pamiętaj o wykupieniu abonamentu PS Plus, bo wtedy dostajesz co miesiąc pełne wersje gier i to się bardzo opłaca.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szalmar

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 25

Rejestracja: 30 paź 2012, 21:01

Lokalizacja: GDA

Post autor: szalmar » 3 lut 2013, 01:59

Re: PS3 SuperSlim Hit czy mit?

Akurat kwestia płacenia abonamentu mnie nie dotyczy, bo ja telefony mam 2, i w rodzinie konczy sie abo a ta osoba nie chce nowego fona - czyli po prostu mam tzw. okazję.
Do tego PS'a z dyskiem 'dla biedoty' z tego co wiem da sie dołożyc te 500gb :)
Ja raczej nie jestem graczem konsolowym, ale majac okazję może wezmę, zwłaszcza, że nic mnie to nie będzie kosztowało.
Ewentualnie wezme jakis telefonik, sprzedam i kupię Slima.

Dzieki za info Maciek!
[podpis usunięto ze względu na niezgodność z Regulaminem Forum]