[Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Jeżeli szukasz spolszczenia, chcesz o którymś porozmawiać lub podzielić się swoim tłumaczeniem.

<<

Hajto

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 6 sty 2014, 23:33

Post autor: Hajto » 6 sty 2014, 23:40

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Hmm ze względu iż jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać a więc : Witam Was :D A wracając do tematu to chciałbym się zapytać Humanitarny czy wraz z ekipą definitywnie porzuciłeś projekt? Ponieważ GameSub jeszcze nie potwierdziło informacji o robieniu spolszczenia do AMR i z tego co wiem mieli się tym zająć tylko i wyłącznie wtedy gdy GPP porzuci ten projekt a takiej informacji też nie widziałem na ich forum więc gorąca prośba z mojej strony - jeśli macie trochę czasu to moglibyście coś ogarnąć w tym kierunku,bo bardzo bym się ucieszył z możliwości grania w tą grę w naszym języku :) Chapter 1 wyszedł Wam elegancko, niestety sam nie znam się na robieniu spolszczeń więc jedyne co mogę to liczyć na Was. Gorąco namawiam do powrotu do projektu :)


<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 11 sty 2014, 18:57

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Zobaczymy.

Powiem ci, że nie uśmiecha mi się robić projektu, który zostanie za pewien czas zastąpiony, a to naprawdę pochłania masę czasu, gdyż był to projekt robiony na starcie przeze mnie, potem w max 2 osoby, więc naprawdę ciężka sprawa.

Jeżeli do lutego nie wystartują to być może wrócę do spolszczania, ale nic nie obiecuje.
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 16 sty 2014, 21:20

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Dowiadywałem się na temat tego czy mają ruszyć ten projekt, ale oczywiście zaplanowali sobie kolejne pomijając Alice.

Póki co robię korektę Ch1 czekając co odpowie Masmix na wznowienie projektu :)
<<

Hajto

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 6 sty 2014, 23:33

Post autor: Hajto » 21 sty 2014, 20:56

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Noo rozumiem,myślę,że nie tylko ja chciałbym widzieć tą grę spolszczoną,ale cóż pozostaje jedynie czekać i mieć nadzieję :)
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 21 sty 2014, 22:39

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Cóż korekta skończona.

Masmix odpowie mi w lutym czy coś dalej będziemy z tym robić.
(studiuje)


W najbliższym czasie będzie puszczona korekta.
<<

amishino

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 17 wrz 2011, 15:36

Post autor: amishino » 13 mar 2014, 22:30

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Gamesub nie mają w planach przetłumaczyć tej gry.
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 22 mar 2014, 00:01

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Cóż, to smutne, że nie potrafią wywiązać się z umowy.
Ale ja nic na to nie poradzę ;p
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 30 cze 2014, 10:43

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Witam! (Po jakże długim czasie)

Chciałem tylko poinformować iż praca nad Alicją została wznowiona.

Treter zrobiła naprawdę nieziemski remake Chapteru pierwszego, a ja robię teraz ostatnie korekty. (Literówki, jakieś drobne błędy, usuwanie PL znaków itd.)

Chapter 2 jest w trakcie tłumaczenia. Nie chce robić wam przedwcześnie nadziei, ale oba Chaptery do końca lipca powinniśmy skończyć.

Chcecie otrzymywać każdy Chapter po ukończeniu go, czy chcecie czekać na efekt końcowy?
(Bo z konwertowaniem pojedynczych chap. i robieniu do nich instalatorów jest też sporo roboty)
<<

SSSerek

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 8 cze 2014, 17:30

Post autor: SSSerek » 2 lip 2014, 14:46

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Ja bym wolał otrzymywać chaptery oddzielnie, skoro i tak będziemy czekać krócej niż na pełne spolszczenie od gpp. Jak na razie czekam, aż skończysz robić Chapter 2, świetna robota z 1 :ok: . A czy na pewno nie będzie nigdy PL znaków?
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 3 lip 2014, 10:49

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

No ja nie potrafię tego zrobić :dobani:
<<

SSSerek

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 8 cze 2014, 17:30

Post autor: SSSerek » 3 lip 2014, 11:43

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Spoko, sam też nie umiałem zrobić PL znaków do Rock of Ages. Spolszczenie i tak wyszło ci super bez PL czcionki, czekam na więcej :D
<<

Treter

Nowy

Posty: 19

Rejestracja: 13 cze 2014, 22:17

Post autor: Treter » 4 lip 2014, 22:33

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Skończyłam rozdział drugi, zaczynam trzeci. Myślę, że przed końcem wakacji większość gry (przynajmniej cutscenek) powinna być przetłumaczona :hyhy:

Uznaliśmy z Humanitarnym, że nie będziemy wrzucali pojedynczych rozdziałów, bo skoro całość będzie za jakieś dwa miesiące (plus minus jakieśtam tygodnie), to nie ma sensu ciąć całego tłumaczenia na plasterki...

Musicie uzbroić się w cierpliwość... chociaż czymże są te dwa miesiące wobec trzech lat, które zdążyliście już przeczekać, co nie? :ok:
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 5 lip 2014, 07:43

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Heh, ja to jednak durny mam ten nick tutaj ;D

W każdym razie jak rzekł przedmówca, nie wrzucamy pojedynczych rozdziałów, sorka :cool:
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 18 lip 2014, 12:05

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Całkiem możliwe, że jednak będą PL znaki. Panowie z PlayLoc zgodzili się nam pomóc ;) (I chwała im za to :D)
<<

Hajto

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 6 sty 2014, 23:33

Post autor: Hajto » 20 lip 2014, 22:50

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Hmm ja jak i pewnie wielu innych graczy czekamy z niecierpliwością,bardzo się cieszę,że wreszcie coś ruszyło w tej sprawie.. a pomyśleć,że straciłem nadzieję i z głupoty tu zajrzałem a tu taka niespodzianka :D Ile tak mniej więcej będzie zajmowało całe spolszczenie?

Edit: Jeśli się nie uda i nie będzie polskich znaków to znaczy,że zamiast ś będzie s czy będą jakieś kwadraty lub coś w ten deseń?
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 21 lip 2014, 06:53

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Jak się nie uda to po prostu nie będzie polskich znaków w spolszczeniu.

A całe spolszczenie zajmie z 3GB.
<<

Hajto

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 6 sty 2014, 23:33

Post autor: Hajto » 21 lip 2014, 08:49

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Noo rozumiem,dzięki za szybką odpowiedź.
<<

Treter

Nowy

Posty: 19

Rejestracja: 13 cze 2014, 22:17

Post autor: Treter » 21 lip 2014, 16:40

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Hajto, ja tam wierzę, że chłopaki dadzą radę wyczarować tą czcionkę i będzie można cieszyć się wszystkimi żmirłaczami i żabrołakami :) Nawet w plikach z gry już normalnie wpisuję polskie znaki (bo wcześniej zamiast "ą" wpisywałam "a").

Zainteresowanym powiem, że z pierwszych trzech rozdziałów mam przetłumaczone wszystkie rozmowy i filmiki, wspomnienia, kocie porady, przemyślenia Alice z ramek i ogółem cały ten tekst, który tyczył się fabuły i rozgrywki. Powoli wgryzam się w rozdział czwarty (jednocześnie przechodzę i tłumaczę grę, co daje mi niezbędny kontekst, więc idzie to powoli i dokładnie).
Z rzeczy ogólnych: skończyłam już lwią część menu- praktycznie została mi tylko historia Alice i opisy postaci z dodatków. Przetłumaczyłam także już wszystkie porady z ekranu ładowania, czarne tablice z poradami jak grać i paski pojawiające w trakcie rozgrywki typu "znalazłeś butelkę", czy "pociągnij łańcuch".

Czyli podsumowując... jestem na półmetku. Myślę, że do końca wakacji powinnam spokojnie skończyć ;)
<<

Hajto

Początkujący

Posty: 24

Rejestracja: 6 sty 2014, 23:33

Post autor: Hajto » 23 lip 2014, 12:35

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Oo no to super zarówno z polskimi znakami jak i z tłumaczeniem.Z tego co napisałaś widać,że wzięłaś się za to porządnie i spolszczenie będzie bardzo profesjonalne,czyli teraz zostały tylko( dla Ciebie pewnie aż :D ) rozdziały czwarty i piąty tak? Ciesze się,że to tak ładnie i zgrabnie idzie,chętnie zagrałbym kolejny raz w tą grę tym razem w pełni przetłumaczoną,porównując grę z rozdziału pierwszego,który był przetłumaczony a dalsze etapy zdecydowanie przyjemniej się gra jeśli nie trzeba sobie tego wszystkiego w głowie tłumaczyć tylko jest od razu napisane :) Mam nadzieję,że jak napisałaś wyjdzie do końca wakacji chociaż oczywiście zdaje sobie sprawę,że nie siedzisz 24h na dobę przed komputerem i nie tłumaczysz,bo nikt od Ciebie tego przecież nie wymaga ;p Niech powstaje w swoim tempie,ale będzie bardzo dokładne i wgl.Możesz od czasu do czasu napisać jak idą prace nad tłumaczeniem.Na koniec mam jeszcze jedno pytanie,jak spolszczenie już wyjdzie to będzie w formie instalatora jak poprzednie tak? No i może jeszcze jedno ;p trzeba będzie odinstalować poprzednie tłumaczenie czy po prostu nie będzie to wadziło?
<<

Regis

Zaawansowany

Posty: 117

Rejestracja: 22 lut 2013, 11:17

Post autor: Regis » 23 lip 2014, 16:18

Re: [Posiadam] Spolszczenie Alice: Madness Returns

Nie trzeba będzie odinstalowywać poprzedniego spolszczenia.

Do końca wakacji spolszczenie będzie zrobione, ale inna sprawa z jego publikacją.

1. Korekta w plikach

2. Przejście całej gry i sprawdzenie czy wszystko działa

3. Przygotowanie dobrego instalatora


No generalnie zobaczymy :)

Myślę, że pod koniec września spolszczenie będzie już dostępne.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2014, 22:43 przez Regis, łącznie zmieniany 1 raz.