Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 13 wrz 2013, 00:27

Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

witam mam pytania odnośnie The Humble Indie Bundle bo jestem naprawdę zielony :rozpacz:
Dokładnie chodzi mi o to czy kupuje ich pakiet i robię przelew czy to traktowane jako przelew zagraniczny, bo mam konto w Alior bank a tam z taki przelew to 10zł - 6zł :mur:


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 wrz 2013, 23:38

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Żadna z form płatności HB nie przewiduje opcji przelewu bezpośredniego. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami płatności, czym są i wybierz najdogodniejsza dla siebie.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 18 wrz 2013, 00:21

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

OK wiem już trochę więcej :zdziwko: wydaje mi się że płatność PayPal nie jest zła ale dalej nie wiem czy będą dodatkowe koszty
np. na zagraniczne konto lub zmiana waluty z złotego na dolara, tak przy okazji czy muszę zakładać konto PayPal
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 18 wrz 2013, 09:06

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Poszukaj na allegro, zazwyczaj wystawiają tam ludzie aukcje z tym. Koszta są bardzo niskie.

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/humble-indie-bundle-9-mark-of-the-ninja-steam-i3550069454.html
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 18 wrz 2013, 20:10

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Dzięki wszystko pięknie z tym allegro ale jest dosyć jeden duży minus tam idzie tylko dostać pakiet za jednego dolara
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 wrz 2013, 22:15

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Kupować coś od pośredników na allegro? Bądźmy poważni!

Za Humble Bundle:
All major credit cards accepted. Payments via bank account are also supported by PayPal and Amazon Payments. The payment processor will deduct a fee from your payment before we receive it. Fees typically range between 1.9% and 5% + $0.05 to $0.30 depending on a number of factors including your location, purchase price, and payment method. We've found that PayPal's fees are generally the lowest, but please choose whichever is convenient for you.
Na paypal:

Kod: Zaznacz cały

https://www.paypal.com/pl/webapps/helpcenter/article/?solutionId=163156&m=SRE
https://www.paypal.com/pl/webapps/helpcenter/article/?solutionId=162983&topicID=2900032&m=TCI
Na Google Wallet/Portfel:

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.com/wallet/faq.html#tab=faq-fees
Pozostałe formy płatności tez mają swoją pomoc.

TIP:
translate.google.com
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 20 wrz 2013, 20:47

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

limak246 pisze:Dzięki wszystko pięknie z tym allegro ale jest dosyć jeden duży minus tam idzie tylko dostać pakiet za jednego dolara
ludzie, którzy sprzedają na allegro tam to kupili. Ty jesteś tym zainteresowany więc daje ci możliwość a zrobisz jak będziesz uważał. Oczywiście, można się zastanawiać czy warto przepłacać za coś 3 zł ;)
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 21 wrz 2013, 11:41

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Są tacy a nawet większość sprzedaje po tej samej cenie lub jedna grę za 2,40zł np. wiec nie jest tak złe
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 21 wrz 2013, 15:05

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

limak246 pisze:Są tacy a nawet większość sprzedaje po tej samej cenie lub jedna grę za 2,40zł np. wiec nie jest tak złe
Kupowanie czegoś od koników na aukcjach co jest sprzedawane charytatywnie to podobna bezczelność, jak próba zarabiania na tym poprzez odsprzedaż na aukcjach.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 21 wrz 2013, 22:40

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Maciek pisze:
limak246 pisze:Są tacy a nawet większość sprzedaje po tej samej cenie lub jedna grę za 2,40zł np. wiec nie jest tak złe
Kupowanie czegoś od koników na aukcjach co jest sprzedawane charytatywnie to podobna bezczelność, jak próba zarabiania na tym poprzez odsprzedaż na aukcjach.
charytatywnie, nie charytatywnie, fakt, faktem trzeba za to zapłacić. Istnieje sporo ludzi, którzy jednak nie są obeznani w tego typu transakcjach i łatwiej im np kupić coś na allegro. Istnieje wolny rynek i ludzie chcą zarobić. Ja osobiście wole, kupić na allegro bo to jest dużo prostszy sposób niż na stronach zagranicznych. Do tego, nie przesadzajmy, ceny za ten produkt nie są zbyt wygórowane, nawet jak ludzie na tym zarabiają.
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 21 wrz 2013, 23:32

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

obydwaj macie racje, ogólnie zapomniałem ze to cel charytatywny :wstyd: i sumie ostatnio ładnie zebrali. Sumie na to samo wychodzi bo sami kupują te klucze po kilka sztuk a zarabiają na tym góra 1zł-2zł chyba ze znajda sie perełki co chcą 10zł, :dobani: są to ludzie w rodzaju pośrednika, każdy chce zarobić. Też przez to jest więcej sprzedawanych kluczy w The Humble Indie Bundle czyli większy zysk. Bo na pewno większość ludzi woli w prosty sposób kupować niż włączać translator i ogarnąć co i jak i nie zrobic jakiś błąd przy płaceniu
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 23 wrz 2013, 20:18

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

limak246 pisze:Bo na pewno większość ludzi woli
Statystyki nie kłamią, ale za to Ty "lekko mijasz się z prawdą". Większość ludzi właśnie woli kupić i kupuje prosto od organizatora charytatywnej akcji i całe pieniądze woli przeznaczyć np. na dożywianie dzieci. Ale jak widać po aukcjach polak potrafi być nie złym &#$&#$ i jeszcze próbuje na takim czymś kilka groszy zarobić.
limak246 pisze:włączać translator i ogarnąć co i jak i nie zrobic jakiś błąd przy płaceniu
Tym bardziej, że większość opcji płatności dostępnych na stronie HB jest w języku polskim.

Czy mi się wydaje czy na HB jest więcej form płatności niż na allegro? (na HB: płatność kartą, paypal/zwykłym przelewem bankowym, google wallet, amazon, bitcoin). Brakuje tylko żeby ktos jeszcze jechał specjalnie z USA po waszego 1$ którego tak skąpicie wydać np. na cele charytatywne, ale nie skąpicie wydac 2$ na jakiegoś naciągacza na allegro.

Trochę szacunku dla siebie, skoro dla organizatorów akcji nie macie!
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 24 wrz 2013, 18:54

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

znów nie miła atmosfera na tym forum :zakrecony:
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 25 wrz 2013, 12:34

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

maciek ale to że ktoś kupił na allegro nie znaczy, że za ten produkt nie została wpłacona kwota charytatywna na HB.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 wrz 2013, 14:55

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

Tylko że ktoś od kogo kupujesz próbuje zarabiać na akcji charytatywnej, kupując od niego wspierasz tego typu działania. Poza ewidentną moralną kwestią jest też druga, czysto ekonomiczna: przepłacasz. Nie wspierasz akcji charytatywnej swoją kasą tylko jakiegoś f.ra.jera i jego marżę.
Że też takie banały przychodzi mi tłumaczyć.
limak246 pisze:znów nie miła atmosfera na tym forum :zakrecony:
Bardzo mi przykro, że dla Ciebie "niemiła atmosfera" jest wtedy gdy ktoś nazywa "&#$&#$" lub fr.aje.rem osoby, które próbują zarobić na na chorych dzieciach :P :hyhy:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

limak246

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 26 wrz 2013, 14:21

Re: Jak kupićThe Humble Indie Bundle?

A czy mi chodziło o
"&#$&#$" lub fr.aje.rem
:rotfl: :rotfl: