[Problem] Brak zasięgu

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

waldek666

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 120

Rejestracja: 24 lip 2009, 07:26

Post autor: waldek666 » 6 sty 2014, 12:00

[Problem] Brak zasięgu

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem używany Htc Desire X, który pochodzi z salonu T-Mobile. Przez pierwszy moment byłem bardzo zadowolony z tego telefonu aż do momentu kiedy bodajże po dwóch dniach pojawił się problem. Straciłem zupełnie zasięg na około pół godziny, ale zignorowałem to bo pomyślałem sobie, że moja wcześniejsza Nokia X3-02 lubiła też gubić zasięg, pomijając fakt, że działo się to na góra 5 minut, bądź wystarczyło przejść w drugi kąt pokoju. Niestety kolejnego dnia się sytuacja z Htc powtórzyła, później znowu i znowu i dzieje się to do dzisiaj. Warto dodać, że pół godziny utraty zasięgu to jest takie minimum, bo raz się zdarzyło, że nie miałem go prawie przez cały dzień. Przejście w drugi kąt pokoju nie daje żadnego efektu, a nawet raz się pofatygowałem, żeby jechać do sąsiedniej wioski w poszukiwaniu zasięgu :P którego i tak nie znalazłem. Nie wydaje mi się, żeby to był zwyczajny problem, który się dzieje od tak, więc stwiedziłem, że zapytam osób, które mają o tym jakieś pojęcie i trafiłem tutaj. Czytałem coś o występowaniu jakiejś niezgodności, czy czymś takim między kartą SIM a telefonem, bo tak jak wcześniej wspomniałem telefon jest z T-Mobile, a ja mam kartę z Plusa. Czy to może przez to występować ten problem? Czy może telefon jest po prostu zepsuty?