Dlaczego gry mi mulą?

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

miszach

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 29 cze 2014, 13:44

Post autor: miszach » 29 cze 2014, 13:54

Dlaczego gry mi mulą?

Witam.

Mam nadzieję, że wśród Was znajdzie się mózgowiec, który rozwiąże mój problem. Mianowicie, kupiłem sobie ostatnio lapka do różnych zastosowań, między innymi gier, w które chciałem pograć od jakiegoś czasu. Mowa o Black Mesa i Modern Warfare 1 i 2, bez 3.

Problem w tym, że gry uruchamiają się, owszem, ale chodzą bardzo kiepsko - w sensie muszę ustawiać detale i tekstury na minimum, tracić na rozdzielczości i takie tam okropności.

Mój sprzęt wygląda tak:

Windows 8.1 64-bit (pre-installed)
Intel® Celeron® N2820 processor with Intel® Burst Technology 2.0
Toshiba TruBrite® HD TFT High Brightness display with 16 : 9 aspect ratio and LED backlighting
1 TB
Matt black finish with hairline pattern, black keyboard
4,096 (1x) MB
DDR3L RAM (1,066 MHz)
Intel® HD Graphics
maximum life : up to 3h30min (Mobile Mark™ 2012)
weight : starting at 2.4 kg
W x D x H : 380.0 x 242.0 x 30.8 (front) / 33.35 (rear) mm

Powtórzę, że to jest laptop. Ściągam wszystkie updaty dla Windowsa, mam zainstalowane aktualne sterowniki - choć tutaj nie mam stuprocentowej pewności - i korzystam tylko z legalnych gier. Moglibyście mi doradzić, co zrobić? Bo moim zdaniem taki na przykład HALF LIFE 1 powinien, w moim mniemaniu, chodzić jak nóż po roztopionym maśle, a gdy ustawiam rozdzielczość 1024x786 zaczyna skakać jak zająć. W GTA VICE CITY nie mogę w ogóle zwiększyć rozdzielczości i katuję oczy wymiarami 640x480.

I teraz myślę, że:

a) jednak nie mam aktualnych sterowników i powinienem ruszyć swoim pustym łbem i zainstalować nowe
b) powinienem pomyśleć swoim pustym łbem, zanim kupiłem laptopa do gier, bo laptopy do gier są do d...
c) ............. - tu wpiszcie własną odpowiedź :)

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź i każdemu, kto udzieli się w temacie ślę uszanowanko!


<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 29 cze 2014, 19:42

Re: Dlaczego gry mi mulą?

laptopy do gier są do d...
Nieprawda, ja na swoim kilkuletnim AUSIe gram np. teraz w Batman: Arkham Origins czy Resident Evil: Reveletions praktycznie na full detalach. Jedynie cienie redukuję.
Do grania nie nadaje się Twój laptop, bo wziąłeś zintergrowaną kartę graficzną, która właściwie nie cieszy się zbyt dobrą opinią (śmieją się, że ma problemy nawet z saperem)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

miszach

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 29 cze 2014, 13:44

Post autor: miszach » 2 lip 2014, 13:13

Re: Dlaczego gry mi mulą?

Kurczę, czyli nawet jak poinstaluję wszystko, co najaktualniejsze, w dalszym ciągu zamiast gry będę miał pokaz slajdów, tak? ;/
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 2 lip 2014, 16:29

Re: Dlaczego gry mi mulą?

zasadniczo tak, choć może być kilka wyjątków. Poczytaj na necie o Twojej karcie i będziesz wszystko wiedział. Ja mam Radeon HD5730 1GB i tak jak pisałem, mimo że nie jest to najnowszy sprzęt, nie mam prawie żadnych problemów

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Warnerbow

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 27 gru 2018, 21:28

Skype: WarnerbowXL

Lokalizacja: Panama

Post autor: Warnerbow » 16 sty 2019, 20:02

Dlaczego gry mi mula

Albo z tego wyroslem, albo nie mam czasu, ale jakos ostatnio na innych rzeczach niz gry sie skupiam... Ehh... Co to sie z czlowiekiem robi