Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

Napster

Post autor: Napster » 24 lis 2005, 19:55

Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

SOULSEEK - NAJLEPSZY PROGRAM DO ŚCIĄGANIA MUZYKI! Ostatnia aktualizacja: 16.12.2005, 16:46 ____________________________________________________________________________________________________



Opis programu:

Przedstawiam super klienta P2P. Największą zaletą jest to, że nie czekamy w kolejkach! Mówię tu o np. eMule. Cała technika polega na tym, że jakiś użytkownik udostępnia pliki a my nic nie musimy tylko ściągamy. Oczywiście prędkość zależy od tego jak szybko będzie wysyłał nam muzykę uzytkownik udostępniający (średnio 30 kb/s - u mnie, to i tak dużo!). Program jest wyposarzony w wyszukiwarkę dzięki temu nie musimy szukać linków na stronach (jak np. w torrentach). Nie wiem dlacego ale ta sieć jest mało popularna ale z miesiąca na miesiąc zyskuje kolejnych użytkowników! Dobre jest to, że program ma wbudowane różne czaty międzynarodowe, od polskich aż do chińskich :D . No dobra zalety wymieniłem, porozmawiajmy o minusach. Minusem jest to, że CZASAMI długo (2 minuty) trzeba czekać na znalezienie plików. Drugim minusem jest to, że użytkownik musi być ON-LINE żeby móc od niego pobierać pliki. Mi to nie przeszkadza bo zawsze znajde usera, który udostępnia muzę. To tyle co do programu...

INFO:
Język: angielski :cool:
Licencja: darmowy
Ilość zajmowanego miejsca (po instalacji): 3.40 MB
Oficjalna strona: http://www.slsknet.org/

OKNO PROGRAMU:

Obrazek

POBIERZ PROGRAM: (924 KB)

http://megapliki.cba.pl/programy/soulseek.exe

____________________________________________________________________________________________________

Obłsuga programu:

Najpierw pobieramy program i instalujemy go np. na dysku C. Po instalacji uruchamiamy program ze skrótu na pulpicie. Pierwszy widok będzie taki:

Obrazek

Naciskamy tutaj na OK. Teraz ważny moment. Nie pamiętam dokładnie czy trzeba było stworzyć nowe konto czy nie. Jak pojawi się okno gdzie trzeba wpisać LOGIN i PASSWORD to wymyślcie sobie i zalogujcie się. Aby móc ściagać pliki musimy się połaczyć klikając na CONNECTION > CONNECT. Teraz już jesteśmy połączeni. Należy się łączyć co każde włączenie programu!

Gdy już mamy wszystko zrobione to warto coś ściągnąć! Klikamy na SEARCH FILES.

Obrazek

Pojawia się okno wyszukiwania. Wpisujemy jakiś tytuł bądź wykonwacę, np. crazy frog i klikamy SEARCH. Czekamy około 10 sekund i zaczną wyświetlać się wyniki wyszukiawania.

Obrazek

Teraz ważne! Jeżeli plik który chcemy pobrać jest na szaro to znaczy że użytkownik ma wyłączony komputer i że będzie można pobrać później. Jeżeli natomiast plik jest na czarno to znaczy, że użytkownik ma włączony komputer i udostępnia pliki. Są przypadki gdzie pliki są na czerowno to znaczy, że plik już ściągaliśmy. Przed pobieraniem warto sobie ustawić gdzie pliki po pobraniu mają być umieszczane. Klikamy na FILE SHARING i tam ustawiamy. Klikamy na jeden z czarnych i rozpoczyna się pobieranie. Wchodzimy w zakładkę TRANSFERS i patrzymy z jaką przędkością pobiera i ile jest procent.

Obrazek

Po pobraniu pliku wchodzimy w folder gdzie ustawiliśmy gdzie mają być pobrane pliki. U mnie MOJE DOKUMENTY. Nie pozostaje nic innego jak włączyć pobraną muzyczkę.

Miłego słuchania i szybkich transferów!

Autor:
Napster
____________________________________________________________________________________________________

All rights reserved. :)
Ostatnio zmieniony 8 mar 2006, 14:30 przez Napster, łącznie zmieniany 3 razy.


<<

Hate_Machine

Post autor: Hate_Machine » 24 lis 2005, 20:41

Re: Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

hmm ja mam po polsku :)
może wiesz dlaczego slsk obciąża mi system (ram leci w góre) i w efekcie program się zawiesza
<<

Napster

Post autor: Napster » 24 lis 2005, 20:46

Re: Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

Hate_Machine, wersje PL? Poszukam i tutaj zamieszcze...
A czemu się wiesza? Bo to są wersje TEST - czyli testowane, nie dokońca dopacowane.
<<

kubavipunciu

Post autor: kubavipunciu » 28 gru 2005, 11:37

Re: Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

A podajcie strone z Soulsekiem po polsku! Proszę!!!!!!! :padam:
<<

ione

Post autor: ione » 28 gru 2005, 12:10

Re: Soulseek - najlepszy program do ściągania muzyki!

Kod: Zaznacz cały

http://acn.waw.pl/lucek/slsk_faq/slsk152PL2.0.sfx.exe
Tu link do spolszczenia. Uprzedzam, że nie testowałem :P