Płyta CD z www.Portal24h.pl

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Vortalu.

Kupiłbyś płytę www.Portal24h.pl ?

Tak
36
41%
Nie
51
59%
 
Liczba głosów : 87
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 sty 2006, 16:21

Płyta CD z www.Portal24h.pl

Od razu zaznaczam, że chcę wiedzieć co niektórzy mądrzejsi Użytkownicy forum myślą na ten temat, a nie mam zamiaru realizowac w najbliższym czasie tego pomysłu!

Czy uważacie, że sprzedaż 2CD lub 1DVD w cenie do 20zł to dobry pomysł? Nie chodzi mi o cenę ale o sam fakt udostępniania plików na płytach.
Płyty zawierały by wszystkie pliki ze strony www.Portal24h.pl i ewentualnie stronę w postaci html + może jakieś dodatki w postaci dem gier, humoru itp.

Płyty nagrywane byłyby tylko na najlepszych nośnikach typu Verbatim/TDK i wysyłane kopertą bąbelkowa, priorytetem.

Takie mam fantazje i czekam na Wasze mądre opinie.

Za posty typu: OK/Super pomysł/Extra=Ostrzeżenie


<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 15 sty 2006, 16:44

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

To chyba nie jest dobry pomysł. Na twoją stronę wchodzi większość użytkowników mających internet w domu, więc po co mają kupować płytę, skoro mogą sobie ściągnąć ze strony. Zagłosowałem na NIE.
<<

Gros

Post autor: Gros » 15 sty 2006, 17:33

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Ja bym nie kupił dla siebie ale jak coś to np. do kuzyna, który nie ma Internetu.
P.S Maciek, co ile byś sprzedawał taką płyte, chodzi mi o nowe egzemplarze.
<<

lkubis

Post autor: lkubis » 15 sty 2006, 18:06

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Moim zdaniem pomysł jest dobry. Niektórzy nie mają neta a pliki z ze strony są przydatne. Płyty mogłyby być sprzedawane np. co miesiąc po większej aktualizacji strony. Druga strona medalu to czy starczy ci czasu na na nagrywanie tych płyt. Dla siebie bym nie kupił bo mam wersję on-line, ale jest kilka osób, którym podarowałbym taki prezent.
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 15 sty 2006, 18:27

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Głosuje na "nie", bo jeśli chcę nagrać demo komuś kto nie ma neta, to mogę nagrać sam.
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 15 sty 2006, 18:44

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Ja również zagłosuje na nie, ponieważ mogę sobie ściagnąć demo albo humor, a trwało by to krócej niż dostarczenie płyty... Pomysł wydaje się również nie do wykonania. :kwasny:
<<

keubea

Post autor: keubea » 15 sty 2006, 18:57

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Tak jak moi przedmówcy zaznaczyłem "nie" ponieważ osoba która ma internet może sobie to spokojnie ściągnąć, później nagrać na płytę i dać np. kumplowi który internetu nie ma... :/
<<

ione

Post autor: ione » 15 sty 2006, 20:17

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Jeżeli część tej sumy poszłaby na rozwój serwisu to jestem za.
<<

Napster

Post autor: Napster » 15 sty 2006, 20:24

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Jeżeli część tej sumy poszłaby na rozwój serwisu to jestem za.
I dobry cel tego. Chętnie bym kupił nawet jakby była bezsensu :] . Każdy gadżet lub coś od www.portal24h.pl kupiłbym tak czy siak. ;) Zagłosowałem na TAK. Fajnie jakbym miał całą stronkę na płytce :) . Np. gdy mi zabraknie neta (często pioruny walą w mój nadajnik) to wtedy włączyłbym sobie płytkę i czytał kawały w dziale "HUMOR". Mi ten pomysł się podoba a szczególnie że część kasy poszłaby na rozwijanie serwisu. :ok:
<<

Sebekzosw

Post autor: Sebekzosw » 15 sty 2006, 20:47

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Spoko pomysl, jestem na tak...
<<

Ramiro Cruz

Post autor: Ramiro Cruz » 15 sty 2006, 21:05

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Myśle że mogło by takie coś się udać.Osoby które niemają internetu miały by to co my
posiadacze internetu.I myśle że wiele osób ktore ma internet też by kupiło.Serwis by si rozwijał jeszcze bardziej i każdy by był zadowolony :P
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 15 sty 2006, 21:14

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

1. ci, co maja neta, to mogą normalnie wejsc, bez placenia za plytke
2. Jak ktos nie ma neta, to raczej nie wie o isteniu tego portalu, czyli nie bedzie wiedzial o isteniu takiej plytki (no chyba ze zainwestujesz w reklame), chyba ze sie dowie od kumpli, ale jak juz ma kumpli z netem, to oni mu posciagaja to co chce, a nie zeby zaraz kupowac cala plyte np. dla jednego programu.
3. Jesli chodzi o programy, które bylyby na plycie, to i tak wiekszosc z nich (jesli nie wszystkie) dolaczane są do róznych czasopism komputerowych (niezbednik itp)

Jednym slowem: jestem na nie ;]

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

MajorQ

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 144

Rejestracja: 22 lip 2005, 22:31

Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: MajorQ » 15 sty 2006, 21:37

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Jakbym nie miał neta to bym kupił a tak to sobie wszystko moge ściągnąc za darmola.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 sty 2006, 22:52

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Adamo pisze:Na twoją stronę wchodzi większość użytkowników mających internet w domu
Ale wiekszosc uzytkowników internetu to osoby posiadajace modem, a dla nich sciagniecie pliku o wadze 1MB to juz wielkie i kosztowne zadanie. Nie wspominajac juz o sciagnieciu dema 250MB...

Na modemie 4MB - sciaga sie przez 1h co daje w planie standardowym TP 6zł (obliczenia szacunkowe)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 15 sty 2006, 23:03

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

To raczej zły pomysł. Po pierwsze Maciek musiał by otwierać działalnośc gospodarczą (bo jak nie to skarbowy by go ganiał, wchodzi jeszcze allegro w rachube),a po drugie większośc użytkowników portal24h ma internet w domu.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 16 sty 2006, 13:40

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Zły pomysł. Dema są na płytach dołączonych do pisemek, a mniejsze gadżety (jak spolszczenia, mini-gry itepe) może osobie nie posiadającej internetu ściągnąć jakiś kumpel. Stworzyłeś społeczność internetową, która skupiła się wokół Twojej strony i pozostań przy tym. Portal24h na CD/DVD straciłby moim zdaniem cały klimat.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Matiuk

Post autor: Matiuk » 16 sty 2006, 15:25

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Nie Popieram! Wielu użytkowników, bo tylko oni mogą, korzystają z tej storny poprzez internet, a ci co owego internetu nie posiadają nie wiedzą zapewne o istneiniu tej strony (może malutkie wyjątki np. moja klasa [rozgadałem :]]). Dodatkowo każda nowa aktualizacja to odrazu potzreba ywdania nowej płyty ...
<<

CyC

Post autor: CyC » 16 sty 2006, 16:06

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Zagłosowałem na 'NIE', popierając kolegów wyżej :], to zły pomysł bo ci którzy mają internet mogli by podrabiać takie płytki i sprzedawać np. za 5zł. Myśle, że dobry pomysł to sprzedawać gazety typu komputer świat itp. z tego byłby wiekszy zysk
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 sty 2006, 23:52

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

Za bardzo skupiliście sie na samym fakcie sprzedawania ZA KASE a nie zwrociliscie uwagi na fakt ułatwienia zycia modemowcom... Nie kazdy posiada neostrade, a wiekszosc ludzi w Polsce nadal do łaczenia się z Internetem wykorzystuje modem.

Podkresliłem że nie mam zamiaru sprzedawac, chciałem tylko poczytac Wasze opinie na ten temat.

P.S. Nowy design już w krótce! [mały off topic - nie rozwijać]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 17 sty 2006, 00:20

Re: Płyta CD z www.Portal24h.pl

zdecydowane Nie a to dlatego ze tak jak juz wymieniali ludziska wyzej wiekszosc ludzi ma neta a z tymi modemami to z Mackiem sie nie zgodze szczerze ja w mojej miescie nie znam nikogo kto by jeszcze uzywal modemu, nawet moge powiedziec ze to slowo odchodzi w niepamiec heh