[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

Mat

Post autor: Mat » 31 paź 2006, 21:26

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

markowronczyno, wiem że bardzo dużo osób tak myśli. Ale wyobraź sobie, że HH to nie tylko takie kawałki. Wiem że cię to nie interesuje i nie przekonywuje i słuchaj czego chcesz. Ale tak tylko chciałem zauważyć.


<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 2 lis 2006, 07:04

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

markowronczyno, zgadzam sie tylko w kilku przypadkach (Bez Cenzury :kwasny: )
Ale polski HH to tez OSTR, Tede i WWO :D tego warto posłuchać :P a ci z Bez Cenzury to nawijają jak na jakimś starym weselu :P
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 2 lis 2006, 08:39

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Co do Verby. Jak już mówię po raz -enty, Verba uznaję się za zespół POP, mimo tego, że ich pierwsza płyta bansowała na poziomie HH. Co do nowej płyty, przesłucham ją, jak dostanę od koleżanki, wielkiej fanki tego zespołu. Słyszałem piosenkę "Doceń to co masz", i musze powiedziec, ze fajnie się płyta zapowiada, i rzeczywiście, można w niej odczuć posmak jesieni.

Co do HH. Na początku chce powiedzieć, że jest to muzyka podziemia. Dzisiejszy HH jest poddany komercji, co mnie strasznie denerwuje. Wg mnie hiphopowcy powinni grać dla siebie, i dla chłopaków z otoczenia [z podziemia], a tak wydają płyty i mimo tego, mówiąc, że nie mają na chleb, kłamiąc kupując sobie świetne autka, i urządzając wielkie imprezy...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

szafex

Post autor: szafex » 28 gru 2006, 17:46

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Yakoob pisze:Co do Verby
To jest temat o hh
<<

keubea

Post autor: keubea » 28 gru 2006, 19:32

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

To jest temat o hh
No co Ty nie powiesz?! Jak masz tyle piszać to załóż sobie temat w South Park'u.
Ty się wypowiadaj a nie komentuj...
Sory za OT
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 28 gru 2006, 20:54

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Verba - to pop, od kiedy hip-hopowcy chodzą w garniturach i dotego grają w teledyskach w nich.
Owal/emcedwa - kawał (cenzura), coś jak młodszy brat meza. Ma się od kogo uczyć
DKA - przechodzi na POP... :hyhy:
18 L - coś nie słychac chłopków ze stodoły
Mezo - noo, przyszedł czas na króla Polskiego Hiphopopu, a raczej popu
Doniu - niech lepiej siedzi w Shibuya i ocenia śpiewających klaunów

P.S

Możecie napisać że verba, owal/emcedwa, DKA, 18 L, Mezo, Doniu to raperzy ale ja w to nie uwierze. Pozdro.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 30 gru 2006, 11:20

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

No pewnie, to że nie przeklinają, i nie śpiewają albo rapują [jeden pies] o tym jakie to życie jest popiep.rzone oznacza, że nie są prawdziwymi "ziomami", bo to takie lamusy, którzy nie ubierają wiszących spodni w kroku i ubrań xxxxl, prawda ?

A tak po za tym to polecam wam wspaniałą HH płytę Nagły Atak Spawacza- Powrót Dżedaj...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 30 gru 2006, 12:17

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Hip-hop to zjawisko, bądź też ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70. XX wieku w nowojorskim Bronksie. Hip-hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80., by w następnej dekadzie rozprzestrzenić się na każdy zakątek globu. Za początek ruchu hiphopowego uważa się zwykle wczesne dokonania DJ Kool Herca (ok. 1969-1971), a DJ Hollywood jest uznawany za pierwszego, który określił kulturę mianem "hip-hopu".

Cztery główne aspekty, bądź "elementy", kultury hip-hop to MCing (rapowanie), DJing, graffiti, i b-boying (znany też jako breakdance). Piąty, dodatkowy element to beatbox; niektórzy dodają też aktywizm polityczny, modę hiphopową, slang, przemysł filmowy, teatr, czy nawet architekturę. Do podstawowych elementów hip-hopu ciagle dołącza wiele innych, tworząc z niego osobną, zamkniętą i wysoko rozwiniętą kulturę w kulturze. Hip-hop poczuwa się do pokrewieństwa z muzyką reggae w jej różnych postaciach, z którym to ruchem łączą go społecznie postępowa i antyestablishmentowa ideologia oraz aspekt sztuki ulicznej i folkloru miejskiego. Rap jako awangardowy gatunek muzyczny tworzony jest zwykle za pomocą rapowania i produkcji beatów (albo też DJingu).

Pochodząc ze zmarginalizowanych społecznie środowisk, kultura hip-hopu jest spontanicznie niekonformistyczna w odniesieniu do zachodniego systemu wartości i estetyki, np. często nie potępia łamania prawa, ani nie stroni od wulgarnej ekspresji.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 30 gru 2006, 22:14

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Gdyby nie ci diskopolowcy typu mezo, verba 1 osiem i cała reszta komercyjnych pajacy to polski hip-hop byłby całkiem spoko. Molesta, HG, Paktofonika, Kaliber44, Peja, WWo to jest to.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2006, 22:17 przez welll1, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

Mat

Post autor: Mat » 30 gru 2006, 22:31

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

welll1 pisze:Gdyby nie ci diskopolowcy typu mezo, verba 1 osiem i cała reszta komercyjnych pajacy
tych pajacy (trafne sformułowanie) nie zaliczmy do HH. W telewizji i radiu tylko słyszymy że to HH a :cenzura: prawda. Każdy kto lubi i słucha prawdziwego HH wie o co chodzi i odróżnia pajaca.
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 30 gru 2006, 23:39

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

radio to komercja i potrzebuje komercyjnych "artystów". Wiadomo, każdy gra dla Kasy ale niektórzy przesadzają. Gra się dla kasy i dla fanów.
<<

roma

Post autor: roma » 31 gru 2006, 10:28

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

stand_up pisze:radio to komercja i potrzebuje komercyjnych "artystów". Wiadomo, każdy gra dla Kasy ale niektórzy przesadzają. Gra się dla kasy i dla fanów.
jeszcze dostajesz kase za sprzedane płyty za koncerty
<<

keubea

Post autor: keubea » 31 gru 2006, 12:59

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

stand_up pisze:Wiadomo, każdy gra dla Kasy
Nie każdy...
stand_up pisze:Gra się dla kasy i dla fanów
Hahaha to mnie rozbroiło!
Po pierwsze nie gra się dla kasy tylko dla ludzi...przykład? O.S.T.R. Czy on mieszka w willi? Jeździ mercedesem? NIE! On wbija we wszytko i robi to co kocha! Nawet jeżeli robiłeby muzyke dla jeden osoby to i tak by ją robił...
Dokładnym przeciwieństwem jest TEDE, on powiedział wprost: "Gram dla kasy"...
roma pisze:jeszcze dostajesz kase za sprzedane płyty za koncerty
Większą część kasy za płyty bierze wytórnia gdzie płyta została nagrana ale zawsze jakiś "grosz" wpada w kaspe
stand_up pisze:radio to komercja
W dzisiejszym państwie praktycznie wszystko to komercja! I to mnie wkur*ia
<<

Mat

Post autor: Mat » 5 mar 2007, 21:57

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

A co myślicie o Killaz Group. Tu macie jeden z ich klipów http://www.youtube.com/watch?v=QImgV0K4omw nom i tu też coś znajdziecie
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 6 mar 2007, 07:23

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

keubea, ok ale każdy chce jakoś żyć. Nie mówię o TEDE, który nie gra dla fanów i dla siebie tylko dla $, tak jak pisałeś. Tede jest antyikoną polskiego HH. :cisza:
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 6 mar 2007, 20:10

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Najpierw zaczne od małego pytania...

stand_up, czy ja gdzieś nie widziałem tego avatara ? Ohhh, no tak przecież ja go miałem...

Co do pana o wdzięcznej ksywie Tede, to nie pozostaje dłużny i myślę, że koleś jest dobry, ale przereklamowany i rozpieszczony, że tak to powiem. Po prostu śpiewa o bzdetach, ale głos ma ciekawy. A to, czy ktoś gradla kasy czy nie, to nie ma znaczenia. Wiadomo, każdy musi z czegoś żyć, a gadanie, że ktoś nie śpiewa dla kasy jest conajmniej małym kłamstewkiem, bo każdy to robi i nie ma co tu kryć ;]
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Ramiro Cruz

Post autor: Ramiro Cruz » 9 mar 2007, 08:23

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

stand_up pisze:Tede jest antyikoną polskiego HH.
Tede to pionier polskiego braggadacio, i jest ikoną polskiego HH czy tego chcesz czy nie.
Potrafi zrobić świetny kawałek czego przykładem jest "Glokk" ale oczywiście wszyscy uważajaże robi w tym kawałku z siebie gangstera a nie rozumieja o co w nim chodzi...
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 12 kwie 2008, 08:41

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Chciałbym "odkopać" dość rozwinięty już temat...
Osobiście lubię posłuchać dobrego rapu...
U nas w mieście otworzyli nawet studio :)

Z neta można ściągnąć ich kawałki za darmo

Kod: Zaznacz cały

biznesjestbiznes.com
Zapraszam do słuchania, dobrzy są..
Obrazek
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 12 kwie 2008, 11:19

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

tylko ostatnio wychodzi sam syf więc za bardzo nie ma już czego słuchać...
Obrazek
<<

d6mi6n

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 221

Rejestracja: 7 wrz 2007, 20:20

Post autor: d6mi6n » 12 kwie 2008, 13:14

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

tylko ostatnio wychodzi sam syf więc za bardzo nie ma już czego słuchać...
Zupełnie się z tym nie zgodzę. Owszem może dobre piosenki nie wychodzą masowo ale np. Sokół feat. Pono uderz w puchara
nowy całkiem dobry kawałek według mnie w ogóle ich nowa plyta " Teraz pieniądz w cenie" ma kilka dobrych kawałków
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 13:15 przez d6mi6n, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wiem jak to jest, ale może zrozumiem w końcu Życia uczę się stale by pojąć wiedzę ojców