[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 12:36

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Pozwolę sobię zacytować text piosenki spawaczów pt. "List otwarty"

"N A S się k**** nie podoba
Bo ciągle klniemy ale to jest nasza mowa
Nie mam bogatego tatusia i nie mówię ciągle cool"
Akurat w tym przypadku nie ma dużo przekleństw, ale wiem o co ci chodziło. Dużo przekleństw to jest na przykład w piosence 52Dębiec (ubustwiam ich :P ) "policyjne". Ale ta piosenka to juz przesada! I chociaż zgadzam się z tym co śpiewają i podoba mi się to, to akurat tej piosenki na mojej playliście nie znajdziesz.
stand_up pisze:kuba88pl napisał/a:
Na przykład DKA, nie używa przekleństw i też śpiewa o problemach ludzi.
to ma być hh ?? To jest pioseneczka...hip hopolo :/
stand_up, żebyś ty się na czym kolwiek znał! DKA to HH. Są różne rodzaje HH a DKA uprawia ten najdelikatniejszy (też dobry)! A żeby pomyliś HH z Hip-Hopolo to już przesada :rotfl:


<<

Tomson14

Post autor: Tomson14 » 13 kwie 2006, 13:12

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

21 kwitnia wychodzi nova plyta 3 wymiaru.jestem z wałbrzycha wiec daje wam takiego malego newsa
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 13:46

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Tomson14, ale to pewne? Bo lubie Trzeci Wymiar ale o nich nic ostatnio nie było słychać?
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 13:50

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

stand_up pisze: 52 dębiec spiewa o problemach w społeczenstwie...
Co do śpiewania to wątpię, 5 2 debiec raczej gada niż śpiewa.
stand_up pisze:.Z całym szaczunkiem ale DKa to nie jest raper...
No bo taka jest prawda, Rap a HH to co innego w HH jest pewnego rodzaju śpiew a w rapie gadanie do muzyki. Taka jest prawda.DKA jest świetnym hiphopowcem pod względem śpiewu i jego textów.
stand_up pisze:hip hopolo
Wg was Hip hopolo to to takie piosenki które nie mają przekleństw i przesłania które myślą że należą do hh ale tak nie jest. Bzdura, nie ma czegoś takiego jak Hip Hopolo bo każdy Mezo,Doniu,Liber itd itp robią HH i to dość dobry, szczególnie Doniu.

Jeśli piszecie, że Doniu śpiewa hip hopolo a nie HH a 5 2 dębiec prawdziwy HH to dlaczego śpiewają razem w tylu piosenkach ?

Nie ma czegoś takiego jak hip hopolo to słuchacze go wymyślili...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 13 kwie 2006, 14:11

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB, ale pojechałeś po wszystkim. Wszystko prawda! :padam:
<<

zetka

Post autor: zetka » 13 kwie 2006, 14:21

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

sory..a hip hopolo to jakis nowy gatunek muzyczny ? Pezet kiedys tak ladnie powiedzial hm...jak to bylo ah tak...nigdy czegos takiego nie bylo i nie bedzie jest hh..i tego sie trzymajmy...a to co np robi verba czy jakies inne "squady" to mnie conajmniej nie obchodzi bo ja slucham rapu ktory dla mnie jest dobry nom i poza tym to wbijam jednym slowem w to co on robia wisi mi to i powiewa.Tak wiec YaKuB zgadzam sie z Toba i pozdro :P
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 14:50

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Faktycznie, Hip-Hopolo to wymysł słuchaczy, ale słuszny. Ja HH dziele na dobry hip-hop (ostry jak np: Kaliber lub delikatny jak np: DKA) i na Hip-Hopolo do którego bez wątpienia należy taki szajs jak Verba. Wiem bo słysze to często: moja siostra tego słucha.
To mój podział i jego sie nie wyżeknę :P
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 14:53

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:bez wątpienia należy taki szajs jak Verba
Jak sami mówią muzycy tego zespołu, nie śpiewają HH tylko Pop, ale widać jak niektórzy są ogarnięci w świecie muzycznym. Verba śpiewa również piosenki o życiu i ludzkich uczuciach i ludzie chcą tego słuchać, w pisaniu textów oni są naprawdę świetni i życzę im wielu sukcesów.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 13 kwie 2006, 14:54

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Wiesz Mat, nikt Cię zmuszać nie będzie żebyś się tego wyrzekł :D
Każdy się trzyma swoich racji i koniec
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 14:56

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Jak sami mówią muzycy tego zespołu, nie śpiewają HH tylko Pop
Ostatnio się nad tym nawet zastanawiałem. Jak pamiętam pierwsze piosenki tego zespołu np "Młode wilki" to raczej pod HH podchodzi. Jak teraz niedawno coś nowego ich słyszałem to tak mi się własnie wydawało że to POP a nie HH. Jednym słowem Verba zszedł (albo zeszli :rotfl: ) na psy!!
<<

keubea

Post autor: keubea » 13 kwie 2006, 14:58

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Verba
Zgodzić się muszę z YaKuB'eM, że texty mają dobre, mi się bardzo podobają. Tylko pytanie jest co to za rodzaj muzyki? :zdziwko: Jedni mówią to inni co innego... :zakrecony:
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 15:00

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:Jednym słowem Verba zszedł (albo zeszli ) na psy!!
Zeszli na psy bo zmienili styl muzyki ? Bzdura, owszem 1 ich płyta podchodzi pod HH ale w drugiej płycie zmienili styl i przenieśli się na POP i bardzo dobrze, bo pasują do Popu,i wg ciebie to jest zejście na psy, no bez przesady, jeśli ktoś miałby zejść na psy to musiałby śpiewać naprawdę dobrze a potem fałszować jak britney spears i to jest zejście na psy !

[ Dodano: Czw 13 Kwi, 2006 15:03 ]
kuba88pl pisze: Jedni mówią to inni co innego...
Ludzie nigdy nie bedą się ze sobą zgadzać w 100 % dla innych np.Master Blaster to jest techno dla innych disco polo, dla jednych kot szczeka a pies miauczy, a dla jeszcze innych powinno być napisane białe na czarnym niż czarne na białym.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 13 kwie 2006, 15:04

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Śpiewali dobrze w H-H a teraz dobrze w PoPiE, i zgadzam się z wypowiedzią imiennika
YaKuB pisze:pasują do Popu
P.S.
YaKuB pisze:fałszować jak britney spears
Nie zgodzę się się z tym! Daj Mandaryne i będzie gicior
YaKuB pisze:dla jednych kot szczeka a pies miauczy
:rotfl: Text roku
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006, 15:05 przez keubea, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 15:08

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

No nie powiesz chyba że Britney Spears śpiewa lepiej od Mandaryny, obie są siebie warte.
kuba88pl pisze:Śpiewali dobrze w H-H a teraz dobrze w PoPiE
Może inaczej, śpiewali dobrze w HH a teraz jeszcze lepiej w Popie :]
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 13 kwie 2006, 15:10

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:obie są siebie warte
Brytnej Sprytna dla mnie jest lepsza, ale nie schodźmy z tematu ;)
YaKuB pisze:śpiewali dobrze w HH a teraz jeszcze lepiej w Popie
Też może być :ok:
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 16:21

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Dla niektórych ludzi muzyka hip hopowa to muzyka bez treści i przesłania, w której artyści układają piosenki tylko po to,aby się wyżyć na kimś,przeklinać gnoić innych, pewnie mają rację,ale HH to nie tylko Wulgaryzm,Marichuana,Piwo i Seks to również muzyka z treścią, z prawdziwą duszą. Czuję respect do tych którzy nie lubią HH ale ludzie, opamiętajcie się, każdy lubi to co chcę, i nikt nie może go za to krytykować, mimo tego, że jest wolność słowa. Mimo, że myślicie że HH to wielki shit i badziew może i macie rację ale zrozumcie nas że słuchamy tego czego chcemy i nikt nie może nam tego zabronić...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 17:05

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Zeszli na psy bo zmienili styl muzyki ?
Nie! Zeszli na psy i w moich oczach są zerem bo zmienili styl muzyki tylko dlatego że POP jest dużo bardziej dochodzowy. Bo HH to muzyka dla prawdziwych hip-chłopców. Każdy inny prędzej czy później padnie.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 17:08

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:Zeszli na psy i w moich oczach są zerem bo zmienili styl muzyki tylko dlatego że POP jest dużo bardziej dochodzowy.
Aha czyli wg ciebie przenieśli się na HH tylko po to aby mieć więcej kasy ? Otóż nie, zauważyli, że w HH nie odnajdują się za bardzo więc zmienili styl na POP i co ? Udało się, słucha ich dużo młodzieży i osób starszych i ich texty często są wzorami postępowań niektórych ludzi.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006, 17:09 przez Yakoob, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 17:27

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB, no i widzisz w tej kwestii nasze poglady się juznie zgadzają.
<<

Probol

Post autor: Probol » 13 kwie 2006, 17:37

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mam pytanie. Na pewnym forum ( nie chce dawac linka bo to mozna uznac za reklame ;) ) gość się spytał czym się różni rap od HH. Wszyscy mu odpowiedzieli , że rap to muzyka , teksty itp. a hh to kultura zwiazana z rapem... YaKuB, mówisz : Rap a HH to co innego w HH jest pewnego rodzaju śpiew a w rapie gadanie do muzyki.

Także sam juz nie wiem. Możecie mi odpowiedzieć czy to co napisali na forum jest prawda czy to co napisał YaKuB ? :zakrecony:

PS : Ja to słucham głównie 52 Dębiec , Peja ( uwielbiam ;) ), Kaliber 44 też lubie oraz nagły atak spawacza ;)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006, 17:37 przez Probol, łącznie zmieniany 1 raz.