[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

zetka

Post autor: zetka » 13 kwie 2006, 17:37

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB wieszmysle ze nie tylko texty verby sa wzorami postepowan dla innych...a co do verby fakt najpierw lapali sie za hh teraz graja zupelnie cos innego i niech im bedzie bla bla bla...a co kasy...no z hh ciezko jest wyzyc..no postep jakis jest niby jest wiecej odbiorcow niz parenascie lat temu no ale nie oszukujmy sie...polscy raperzy bynajmniej na razie nie trzebia az tak wielkiej kasy..no i nie zapominajmy takze o tym ,ze niektorzy wola sciagnac plyte z neta zamiast ja kupic...to tez sie przeklada troszke...<font color=red><b>po prostu</b></font> polskie relia sa troszke inne niz np w stanach ale mysle,ze kazdy wie o tym i tego mowic nie trzeba....;P


<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 13 kwie 2006, 21:28

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

zetka pisze:wieszmysle ze nie tylko texty verby sa wzorami postepowan dla innych
Nie napisałem,że tylko Verby.Inni hip hopowcy w swojej muzyce i textach też mają przesłanie, ale nie wszyscy bo np. taki Tede to żałosny typ który ciąglę woła do mikrofonu joł,laska,ziom itd itp do mnie takie cośnie trafia i uważam że jest to conajmniej żałosne i tragiczne.
zetka pisze:ze niektorzy wola sciagnac plyte z neta zamiast ja kupic...to tez sie przeklada troszke.
To mnie najbardziej wkurza, że polscy słuchacze niby tacy dobzi niby kupują płyty a tu co ? Zonk. Zamiast uzbierać pieniądze i pójść kupić płytkę do sklepu ściągająją z internetu muzykę i myślą że robią dobrze bo mają za darmo to co inny musi kupić za 30 zł.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 13 kwie 2006, 22:47

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:To mnie najbardziej wkurza, że polscy słuchacze niby tacy dobzi niby kupują płyty a tu co ? Zonk. Zamiast uzbierać pieniądze i pójść kupić płytkę do sklepu ściągająją z internetu muzykę i myślą że robią dobrze bo mają za darmo to co inny musi kupić za 30 zł.
Tak ja wole ściągnąć z neta. I tak słucham tylko na kompie a tu odrazu mam w mp3. Ściągnięcie płyty z neta zajmuje mi 15-30min a pójście do sklepu 30-60min. Dodajmy, że mieszkam w dziurze gdzie o nowości ciężko. Do tego czas konwersacji! A po drugie 30zł mieć a nie mieć to różnica. Za 30zł zapłace miesięczny abonament za neta z którego w miesiącu ściągnę cały dysk muzy. Ale sorki za zejście z tematu.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 09:25

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Czyli według Ciebie, to co robisz, ściągasz muzykę z internetu i naruszasz prawa autorskie wykonawców to jest dobre i legalne ? Bzdura, mówicie, że Polscy Artyści zarabiają strasznie mało, a to właśnie przez internautów, ściagają sobie z internetu muzykę zamiast kupić ją w sklepie, i to oni okradają ich z pieniędzy, jaki dochód mają artyści gdy ściągacie ich muzykę z internetu ? Żadny !
Mat pisze:Ściągnięcie płyty z neta zajmuje mi 15-30min a pójście do sklepu 30-60min
Cytat miesiąca. Mat nie chodzi Tu o czas ściągania muzyki i czas pójścia do sklepu tylko o kradzież muzyki wykonawcom !
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 09:37

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Mat nie chodzi Tu o czas ściągania muzyki i czas pójścia do sklepu tylko o kradzież muzyki wykonawcom !
Wiem o co ci chodzi, ale nawet jesli chciałbym dać zarobić wykonawcy, to wolał bym im ta kasę dać (na konto np) niż kupić w sklepie. Bo z tych 30zł oni dostaja może 5.
P.S.
YaKuB pisze:Żadny
Pisze sie żaden.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 09:49

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:Bo z tych 30zł oni dostaja może 5
Tak,ale jeśli tyle ich płyt się sprzedaję to mają z tego naprawdę duży zysk !
Mat pisze:Pisze sie żaden.
To nie jest temat o ortografii, nie bedę Tobie wypominał twoich błędów ortograficznych.
Mat pisze:wolał bym im ta kasę dać (na konto np)
Co to wypisujesz ? Jak wolałbyś na konto, z jakiej racji ? Chciałbyś się zrekompensować i zamiast kupienia płyty zapłacić na konto kasę ?!
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 14 kwie 2006, 10:04

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Panowie zaczynacie się kłócić :zalamany: Zdecydowana większość ludzi na tym forum ściąga muze z neta, bo albo nie mają kasy ( :looka: ) albo nie chce im się jechać kupić ( :zdegustowany: ) Na pewno ja nie jestem lepszy bo też ściągam muze z neta. Wiem że w ten sposób "okradam" artystów ale co poradzić :(
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 10:06

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Co to wypisujesz ? Jak wolałbyś na konto, z jakiej racji ? Chciałbyś się zrekompensować i zamiast kupienia płyty zapłacić na konto kasę ?!
Nie chciał bym. Ale jak juz miał bym zapłacić to wolę na konto i żeby chłopaki dostali całą kasę a nie jacys pośrednicy.
YaKuB pisze:To nie jest temat o ortografii, nie bedę Tobie wypominał twoich błędów ortograficznych.
No dobra spoko. Tylko tak dziwnie to wyglądało że nawet ja to zauwazyłem (a u mnie ortografia leży) więc napisałem. Zjedź w dół strony- w końcu mamy akcję "BYKOM-STOP!"
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 10:15

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Dobra,koniec tej kłótni, okradacie muzykę to okradajcie, ale potem się nie dziwcie dlaczego artyści w Polsce tak mało zarabiają :]

Mat and kuba88pl RESPECT :ok:
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 14 kwie 2006, 10:16

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:Ale jak juz miał bym zapłacić to wolę na konto i żeby chłopaki dostali całą kasę a nie jacys pośrednicy
Tu się akurat moge zgodzić, lepiej przecież żeby całą kase dostali chłopaki niż inni ludzi o których nawet nie słyszeliśmy.
Mat pisze:"BYKOM-STOP!"
Dobra koniec tematu z ortografią

P.S. ReSpEcT :super:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2006, 10:17 przez keubea, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 10:19

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Tu się akurat moge zgodzić, lepiej przecież żeby całą kase dostali chłopaki niż inni ludzi o których nawet nie słyszeliśmy.
No ale sami artyści przecież też nie mogą sami zarabiać, ponieważ kasę musi zebrać jeszcze ze sprzedaży płyt jej producent, wydawca i sklep w którym płyta została kupiona.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 14 kwie 2006, 10:24

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:No ale sami artyści przecież też nie mogą sami zarabiać, ponieważ kasę musi zebrać jeszcze ze sprzedaży płyt jej producent, wydawca i sklep w którym płyta została kupiona.
:rotfl: O tym nie pomyślałem :wstyd:
Ale żeby chłopali dostali to co się należy...
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 10:28

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Dobra wracając do tematu tekstów. Pisaliście że HH tworzy regóły, których się ludzie trzymają, że HH podaje je na tacy. Tylko że mi wydaje się że oni (wiekszość) raczej potepia złe zachowanie. I to jest typowe dla HH. Nie da się ukryć, że wolą zmieszać kogoś z błotem niż pisać jakieś "prawa", np: 52Debiec- Ken i Barbi. Mi to nie przeszkadza a nawet lubię to. Są rzecz jasna tez inni, np: DKA.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 10:28

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Artysta zarabia całą sumę wtedy kiedy jest on sobie i producentem i wykonawcą i ma sklep muzyczny choć jest to bardzo nieprawdopodobne :)
kuba88pl pisze:Ale żeby chłopali dostali to co się należy...
No wybacz, jeśli internauci dalej bedą ściągać muzykę z internetu to nie dostaną tego co im się należy. taka jest prawda.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

keubea

Post autor: keubea » 14 kwie 2006, 10:30

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Każdy lubi inne texty. Jeden lubi jak ktoś kogoś beszta, drugi lubi jak śpiewa o życiu o prawdzie, trzeci wszystko może słuchać...
Mat pisze:Są rzecz jasna tez inni, np: DKA
I może PFK
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 10:32

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

kuba88pl pisze:Każdy lubi inne texty. Jeden lubi jak ktoś kogoś beszta, drugi lubi jak śpiewa o życiu o prawdzie, trzeci wszystko może słuchać...
Muszę mapisać że ja należę do tych 3, żeby nie było nieporozumień, że ja jakiś brytal jestę :P .
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 10:35

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze: wolą zmieszać kogoś z błotem
Wolą w swoich textach naparzać na policję,kibiców innego klubu,polityków,prezydenta,bezrobocie itd itp.A jednak ich texty nie trafiają do starszych ludzi, którzy uważają ich za gów***rzy którzy do niczego w życiu nie doszli,przeklinają i palą marichuanę.Takie zdanie o artystach HH wyrobili sobie ludzie starsi i wszyscy politycy,dziadki,babcie,nauczyciele,stolarze,rzemieślnicy,rolnicy,prawnicy,lekarze.Kto wie gdyby nie było w tym tak dużo wulgaryzmów i agresji to pewnie trafiła by ta muzyka do wszystkich.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 10:41

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB, tu się z tobą zgadzam, ale
YaKuB pisze:Kto wie gdyby nie było w tym tak dużo wulgaryzmów i agresji to pewnie trafiła by ta muzyka do wszystkich.
w to wątpię. Zawsze tak było, że muzyka młodych nie trafiała do starszych i tak będzie. Dla nich ta muzyka to gadanie. Tak mówi mój tata i inni. A takie teksty w których jeździ się po politykach i innych im pasują. Bo chyba każdy w polsce ma dość tych darmozjadów, którzy wygryzą każdego innego który się stara.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 14 kwie 2006, 10:45

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Nie chodzi tu o to. Starsi zrazili się do HH dlatego właśnie, że jest w nim za dużo wulgarnych słów i agresji.
Mat pisze:A takie teksty w których jeździ się po politykach i innych im pasują
Tak lubią,ale wolą takie słowa krytyki na polityków wolą słyszeć w kabaretach niż w piosence HH która cytuję: "Jest beznadziejna, nie ma przesłania i historii"
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 14 kwie 2006, 15:02

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

A co ty na ten utworek. To chyba jest kabaretowe nie wulgarne podejście do rzeczywistosci. Mi sie podoba, chociaż mam inne zdanie na temat Kaczorów.