[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

Mat

Post autor: Mat » 31 mar 2006, 10:13

[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Niedawno wyszła wyje..na płytka Płomienia :padam: . Nie ma co gadać to najlepszy hh na polskim podwórku. Ciekawy jestę tylko czy znacie jakieś poprzednie płyty tego składu, bo podobno było ich kilka (nie wiem tylko czy pod tą nazwa nagrywali) i znaleźć nigdzie nie mogę. Może wiecie coś o tym??
Ostatnio zmieniony 25 lip 2008, 11:02 przez Mat, łącznie zmieniany 4 razy.


<<

Nephand

Post autor: Nephand » 31 mar 2006, 21:07

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Najlepszy hh na polskim podwórku? - nie załamuj mnie.
<<

Mat

Post autor: Mat » 31 mar 2006, 21:12

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Nephand, a nie?? Znasz coś innego to napisz z chęcią posłucham :D
<<

zetka

Post autor: zetka » 11 kwie 2006, 21:29

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

taj jest Płomien jest najlepszy :P a Pezet jesli chodzi o rap jest dla mnie bogiem :P a jesli chodzi o plyty plomienia to 1 to - na zawsze bedzie plonol 2-nasze dni no i 3 historie z sasiedztwa ;P pozdrawiam hyhy :D
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 11 kwie 2006, 21:34

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Płomień 81 to komercha i wielka kupa.Według mnie najlepszą grupą hh nie poddaną komercji ani marketingowi jest Paktofonika i Fenomen. Śpiewają o życiu i ludzkich problemach i to jest sztuka :)

Wiem, że zostanę zjechany przez Mat'a za to, że krytykuję Płomień 81 ale takie jest moje zdanie, a po to jest Forum Dyskusyjne aby przedstawić swoją opinię na dany temat :]
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 11 kwie 2006, 21:40

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Wiem, że zostanę zjechany przez Mat'a za to, że krytykuję Płomień 81 ale takie jest moje zdanie, a po to jest Forum Dyskusyjne aby przedstawić swoją opinię na dany temat :]
Nie no looz. Nie zjade cię. Ale powiem Ci że jesteśmy z całkiem innej parafii. Mnie Paktofonika ani Fenomen nie rusza. Dla mnie thebeściaki to: Kaliber44 (ale tylko Księga Tajemnicza-Prolog), Trzeci Wymiar, 52 Dębiec i Płomień 81.

zetka, wielkie dzięki, zaraz poszukam i masz pierwszergo plusika. Dobry początek- pierwszy post i już plusik. Tak trzymaj :ok:
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 11 kwie 2006, 21:43

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Nie jesteśmy z tej samej parafii ale mamy tą samą wiarę, bo powiem Ci,że też słucham Kalibra i 52 dębiec :)
Mat pisze:Nie no looz. Nie zjade cię.
W porządku, już myślałem że na świecie nie ma wyluzowanych i porządnych gości, a jednak, na tym forum jest dużo takich ludzi.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Wizard

Post autor: Wizard » 11 kwie 2006, 21:48

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat, piszesz ze PFK cie nie rusza, w takim razie skad twoja sygnatura? :) Co do Plomienia81... Musze przyznac ze nie slyszalem jeszcze ich, ja tam gustuje w starszym HH :).
<<

Mat

Post autor: Mat » 11 kwie 2006, 22:12

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Wizard pisze:Mat, piszesz ze PFK cie nie rusza, w takim razie skad twoja sygnatura?
Po prostu mi się tekst podoba. No nie powiesz że nie jest fajny. A nie rusza mnie ich muza bo teksty maja fajne.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 11 kwie 2006, 22:17

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze: A nie rusza mnie ich muza bo teksty maja fajne.
Czyli dla ciebie w HH liczy się muzyka a nie texty, bo tak rozumiem twoje słowa.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Mat

Post autor: Mat » 11 kwie 2006, 22:20

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB, muza jest ważna i teksty też. Muszą być oba. Przecież nie bedę słuchał czegoś dlatego że mi się tylko teksty podobają, np: wszystkie nowsze płyty Kalibra są do niczego mimo że maja fajne teksty.
<<

troyan

Post autor: troyan » 11 kwie 2006, 23:20

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Chłopaki wyluzujcie i posłuchajcie KRAFTWERK.
<<

keubea

Post autor: keubea » 12 kwie 2006, 07:21

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

YaKuB pisze:Według mnie najlepszą grupą hh nie poddaną komercji ani marketingowi jest Paktofonika i Fenomen
Masz u mnie wielkie piwo :rotfl:
Mat pisze:Kaliber44
Przecież połowa ekipy z Kalibra44 to późniejsza Paktofonika (ale wiem że Twobie chodzi o texty)
Mat pisze:muza jest ważna i teksty też
Ja jak słucham piosenkek HH to się wsłuchuje w text, muzyke sobie słucham w techno...
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 12 kwie 2006, 08:38

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:wszystkie nowsze płyty Kalibra są do niczego mimo że maja fajne teksty
Są do niczego bo nie mają dobrej muzyki ? Przecież ich pierwsza płyta została wydana w 1996 roku, wtedy kiedy muzyka nie była na takim poziomie jak jest teraz.Owszem texty mają naprawdę super, ale do ich muzyki nie można mieć zastrzeżeń bo po prostu w tamtych czasach ona nie mogła być lepsza.Texty są cały czas dobre a muzyka tylko przez kilka chwil.
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

zetka

Post autor: zetka » 12 kwie 2006, 09:57

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

witam,
pozwole sobie przylaczyc sie do dyskusji..:P
moim skromnym zdaniem Płomien to nie jest zadna komercja i nie wiem o czym mowisz wogle czlowieku ale nie bede sie z toba wyklocac bo masz prawo wyrazic wkoncu swoja opinie, ktora jest dla mnie wrecz smieszna i bez obrazy ale pisze co mysle. Co do Pfk i Fenomenu to szacunek dla nich za to co zrobili :P
pozdrawiam ;P
<<

Mat

Post autor: Mat » 12 kwie 2006, 12:34

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

kuba88pl pisze:Ja jak słucham piosenkek HH to się wsłuchuje w text, muzyke sobie słucham w techno...
Tego szczerze ci powiem że nie rozumiem. Nie wiem jak można słuchać piosenek w których się muza nie podoba. To ciut dziwne. W takim razie tobie POEZJA jest potrzebna :P (no oczywiście odpowiednia a nie jakiś tam Mickiewicz). A że mi poezja deikanie mówiąc lata to słucham muzy z dobrym tekstem.
YaKuB pisze:Są do niczego bo nie mają dobrej muzyki ? Przecież ich pierwsza płyta została wydana w 1996 roku, wtedy kiedy muzyka nie była na takim poziomie jak jest teraz.Owszem texty mają naprawdę super, ale do ich muzyki nie można mieć zastrzeżeń bo po prostu w tamtych czasach ona nie mogła być lepsza.Texty są cały czas dobre a muzyka tylko przez kilka chwil.
Co do Kalibra. To muzyke do ich pierwszej płyty "Księga Tajemnicza- Prolog" komponawał na AMIDZE Magik (a mimo to ta płyta to do tej pory jedna z lepszych płyt hh)!! Nie wiem, może podoba mi się ona bo to specyficzny gatunek- Psyhrap, ale to jedyna fajna ich płyta. Kiedy Magik przeszedł do Paktofoniki to niestety zerwał z Psyhorapem tak jak i Kaliber po jego odejściu :kwasny: .

P.S. MOże znacie jakieś inne ciekawe płytki z psyhorapem.

Jakoś tak sie skupiłem na tej jednaj odmianie hh ale to nie znaczy że tylko to lubie.
<<

keubea

Post autor: keubea » 12 kwie 2006, 14:24

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mat pisze:W takim razie tobie POEZJA jest potrzebna
Nie dziękuje, zostane przy tym przy czym jestem.
Mat pisze:Nie wiem jak można słuchać piosenek w których się muza nie podoba
Dobra tu może troszeczke przegiołem ale może powiem inaczej. Bardziej zwracam uwage na słowa niż na muzyke...ale swoją drogą dobra muza robi dobry klimat :D
Mat pisze:To ciut dziwne
Tylko ciut...? :hyhy: Żart :P
Mat pisze:Magik
Ś.P.
<<

Mat

Post autor: Mat » 12 kwie 2006, 14:52

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

kuba88pl pisze:Mat napisał/a:
Magik

Ś.P.
No niestety Ś.P. To wielka strata dla polskiego HH :padam:
<<

Wizard

Post autor: Wizard » 12 kwie 2006, 15:13

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

No niestety Ś.P. To wielka strata dla polskiego HH :padam:
Wielka to za malo powiedziane :( :]
<<

zetka

Post autor: zetka » 12 kwie 2006, 15:29

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

zgadzam sie....z przedmowca heh..