[Dyskusja] Polski HIP-HOP

Rozmowy o każdej muzyce przy muzyce.

<<

Mat

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 sty 2009, 17:08

Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Mat » 4 lip 2009, 13:55

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Zdecydowanie nie pożałujesz kupna oryginału.


<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 4 lip 2009, 18:53

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Dla mnie peja zawsze był żałosny z tym swoim szacunkiem ulicy, wybijaniem się z szarych bloków itd :P ile można słuchać o tym jak mu było smutno i trudno. Artyści którzy są godni przesłuchania z Polskiego HH to O.S.T.R, abradab, łona (jest mistrzem) i fisz. Koniec, żadnych tam trzecich wymiarów, mezowiczów, pejów i innych ge... eee podobnych im gości
<<

minas

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 14 kwie 2006, 18:23

Post autor: minas » 4 lip 2009, 19:05

Odp.: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Każdy raper ma swój styl, akurat Peja ma taki, że śpiewa o swoim życiu, ale nie zawsze o tym jak sie wyrwał z biedy. Skoro tak twierdzisz, to chyba nie przesłuchałeś ani jednej całej płyty peji.
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 4 lip 2009, 19:37

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Ano nie przesłuchałem bo jego smutaśno-gangsterski styl mnie dobija, nie mówię że on się nie może podobać, ale akurat mi w ogóle nie przypadł do gustu
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 4 lip 2009, 21:04

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Nie koniecznie, nową płytę ma w porządku, kiedyś go nie lubiałem ale teraz zaczynam coraz częściej słuchać :) I tak wole pih'a, no ale wiadomo pih nawija o życiu a peja o ulicy :]
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 5 lip 2009, 15:48

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Hmm... mi też się Peja nie podoba tak bardzo, z jego płyty podobają mi się: "Szkoła życia", "Regulamin zabijania", a najbardziej "Bragga". Nie mam tak, że podobają mi się wszystkie jego kawałki, ale też nie uważam, że jest słaby, albo coś takiego. Peja ogólnie robi dobry rap, szczególnie podobają mi się bity Decks'a :).
minas pisze: Każdy raper ma swój styl, akurat Peja ma taki, że śpiewa o swoim życiu, ale nie zawsze o tym jak sie wyrwał z biedy. Skoro tak twierdzisz, to chyba nie przesłuchałeś ani jednej całej płyty peji.
Dokładnie, tyle, że śpiewa raczej o przeszłości. Każdy raper ma swój styl, nie wiem po co porównujesz 3W, Peję do Meza, Ten ostatni to się wg. mnie do raperów nie zalicza,jest kilku raperów, których podobają mi się wszystkie ich piosenki, a dokładniej 2 - Gural i O.S.T.R.. Ciekawie prezentuję się także TEDE.
Masz strasznie dziwne podejście - nie podoba mi się jego muzyka, więc jest pedałem. Każdy raper- inny styl i flow. Np. w kawałkach (piosenka, to dla mnie dziwne określenie dla utworu HH) Gurala czuć, że koleś uprawia Braggadacio. Jeszcze co do Peji - Slums Attack zaczęło działalność w 1993, O.S.T.R. urodził się w 1980 (żeby nie było - nie przeczytałem tego na wikipedii, żeby pocwaniaczyć wiedzą, po prostu trochę wiem :)), a pierwsze rymy składał około czternastki. czyt. 1994, wnioski wyciągnij sam.
Obrazek
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 3 sie 2009, 17:00

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Widzę, że nikt nie wspomniał o białostockiej Fabule, więc ja pozwolę sobie ich jakoś krótko przedstawić. Generalnie chodzi o to, że w tym roku wydali swój pierwszy legal, który okazał się hitem. Tytuł albumu to "Dzieło Sztuki". Na płycie kilka dobrych featuringów, zagościli m.in. Pih z Pyskatym i Miodu. Osobiście polecam, warto sprawdzić.
Dołączam dwa klipy, które powinny was zachęcić (ze szczególnym naciskiem na pierwszy z nich):

<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 6 sie 2009, 20:49

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Piki trafiłeś w sedno :padam: Moim zdaniem "Proforma" i "Życzenie śmierci" to najlepsze kawałki na całej płycie. Może to przez sentyment do Pih'a, może po prostu kwestia gustu a może ogólnie przekonaniu do Białegostoku. (Większość porządnych raperów stamtąd pochodzi)

BTW. Bit w "Życzeniu śmierci" z wydania płytowego jest o wiele gorszy niż ten z klipu...

Apropo nowości. Wyszła niedawno nowa płytka Yez Yez Yo nazwana "Trzecia Część". Moim zdaniem dobry kawałek Nowo Huckiego (Nie wiem jak to sie odmienia. Może prościej było by napisać Krakowskiego :D ) Rapu :) Bity miażdżą, a teksty wzr'a sprawiają że wie się po co się żyje :D A to najlepsze kawałki z płyty IMO:




<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 6 sie 2009, 21:39

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

grzecho pisze:(Większość porządnych raperów stamtąd pochodzi)
Chciałeś napisać z Poznania chyba -.-
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 6 sie 2009, 22:02

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

To nikt nie słyszał nowej płyty Słonia? Dla mnie jedna z lepszych płyt jakie w życiu słyszałem. Album nosi tytuł ,,Chore Melodie".

Całą płytę możecie przesłuchać na moim profilu wrzuta.pl :

Kod: Zaznacz cały

http://robertinho1993.wrzuta.pl/katalog/wszystkie/aZh735YGljm/slon_-_chore_melodie_2009
Pierwszy raz słuchałem Intra 10 razy pod rząd...
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 7 sie 2009, 12:18

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Słyszałem z tej płyty Ssij Go, i według mnie to strasznie niski poziom hip-hopu.
Nie wiem jak inne utwory, ale nie chce się tu kłócić. Na każdej płycie zdarzają się gorsze i słabsze kawałki.
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 7 sie 2009, 12:44

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Dokładnie Poznań zrodził najlepszych raperów, na drugim miejscu (według mnie) jest W-wa (Tede, Hemp Gru, Zip Squad, THS Klika). Robert, zgadzam się - płyta super. 5 ulubione track'ów - Pięć Styli, 6, Ssij go, Ostatnia chwila, Krwawy Aperitif, ale cała płyta miażdży. SWAT, Słoń ma specyficzny styl, na początku może się nie podobać (później zresztą też).
Ogólnie w 2009 wyszło wiele dobrych płyt:

-Inwazja Porywaczy Ciał - donGURALesko & Matheo (Dziadzia Giovanni & Matheo Puccini :))
-Droga - Hemp Gru
-Chore Melodie - Słoń
-Pewniak - Paluch
-Powrócifszy - Warszawski Deszcz
Obrazek
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 7 sie 2009, 13:41

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Z 'Drogi' Hemp Gru bardzo spodobały mi się nuty - '63 dni chwały' i 'Droga'.

IPC nie spodobało mi się wcale. Nie lubię aktualnie stylu Gurala. ;) Jego stare płyty były dobre... :)
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 7 sie 2009, 13:50

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Mogę ci jeszcze polecić "... w Hemp Armii" i "Im szybciej się Jorgniesz", oraz "H.W.D.P."
Robertinho pisze:IPC nie spodobało mi się wcale. Nie lubię aktualnie stylu Gurala. ;) Jego stare płyty były dobre... :)
każdy ma inny gust. Jest to wg. mnie najlepsza płyta od "Opowieści z betonowego lasu" :).
Obrazek
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 25 sie 2009, 15:05

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Wy tu o nowościach, to może ja podam dwa dobre "starsze" kawałki, w które się jakiś czas temu wkręciłem.
Pierwszy z nich pochodzi z albumu "Autentyk" (Vienio i Pele), wydanego w 2003 roku:


Drugi to "Czas dokonać wyboru" z zajebistą zwrotką Wilka. Utwór ze "Świeżego materiału" (Waco, rok 2001):

Kod: Zaznacz cały

http://mamfiola00.wrzuta.pl/audio/9dTgzAOqCwG/waco_-_hemp_gru_ewenement-czas_dokonac_wyboru
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 25 sie 2009, 15:14

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Ale "starszy" kawałek, wygląda jak nówka...


Tu nawet Modfunk zajmował się muzyką.
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 15 paź 2009, 17:41

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Kod: Zaznacz cały

http://muzyka.wp.pl/multimedia_player.html?mid=539832&title=Spadlem&ticaid=18ec0
Szykuje się mocarna płyta. Naprawdę dobra nuta i świetny teledysk.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 15 paź 2009, 18:38

Odp.: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Noo płytka "Deep Hans" Bardzo przypadła mi do gustu :) a zwłaszcza kawałek "Gniew"

Ta nowa zapowiada się równie ciekawie :) czekam z niecierpliwością :-P
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 19 paź 2009, 00:58

Re: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

Wygrzebałem ciekawy kawałek 52 Dębiec. Wg. mnie genialne połączenie rapu z rockiem
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

grzecho

Mega Prof. Świata

Posty: 1008

Rejestracja: 8 lip 2005, 17:36

Lokalizacja: Wisła

Post autor: grzecho » 19 paź 2009, 15:03

Odp.: [Dyskusja] Polski HIP-HOP

SWAT, ja także tak uważam :) nie pasuje mi jedynie moment od 0:51 do 1:08... takie zbytnio... nie wiem jak to nazwać... :) cała reszta jest w porządku :)