Portal24h a piraci... :P

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Forum.

Czas głosowania minął 25 kwie 2006, 22:11

czy zwalczac piratow w Portalu24h?

Tak
9
75%
Nie
2
17%
mnie to jest obojetne
1
8%
 
Liczba głosów : 12
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 19 kwie 2006, 15:11

Portal24h a piraci... :P

no wiec w temacie tematy31/the-godfather-vt5713.htm?sid=3 ... 03af#38815 padlo kilka zdan o piratach i postanowilem zalozyc temacik o tym.tak wiec zaczne ze sam mam kilka piratow i coraz wiecej orginalow a to stad ze gry sa coraz tansze (extra klasyka next ipt.) a co za tym idzie piratow jest coraz mniej bo nieraz wychodzi ze pirat jest drozszy niz orginal po drugie coraz wiecej i coraz lepsze gry w czasopismach komputerowych.ja osobiscie mam jeszcze kilka piratow np.mafie ktora za niedlugi czas wymienie na orginal bedzie w cenie 20 zl.,mialem far cry i teraz wisi z innymi podobnymi plytkami na scianie bo kiedy byl w cenie 49,90 az zal bylo nie kupic tereaz fajnie wyglada z reszta gierek. na forum dosyc czesto widze prosby o spolszczenie do gry ktora niedosc ze kosztuje powiedzmy 19.90 to wyszla zlokalizowana ta wiec nie rozumiem o jakie spolszczenie ta osoba prosi?? mnie by bylo wstyd prosic o takie cos...

ogolnie chce poruszyc temat "piratow" na forum ktorych jest coraz wiecej...pozniej dopisze cos tam jeszcze :p

Proszę się tu nie wypowiadać, kto ile ma piratów, tylko zająć jakieś stanowisko w sprawie.-alkohol
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2006, 22:12 przez Balrog84, łącznie zmieniany 4 razy.


<<

Gawron

Post autor: Gawron » 19 kwie 2006, 15:23

Re: Portal24h a piraci... :P

Tak, ale jeśli ktos nie ma kasy na gry tylko na achunki bo ma kupe osob w rodzinie to to wyjsce (pirat) jest bardzoo OK. chcą zaprzestać piractwu? niech sprzedają płyty na recepty ! :super:
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 19 kwie 2006, 15:23

Re: Portal24h a piraci... :P

Piractwo jest kradzieżą. I co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Ale pytanie jest takie: Czy można kradzież(piractwo) uznać za coś normalnego? Czy można piractwo uznać za mniejsze zło niż np. kradzież roweru?
My(administracja forum) nie robimy wam na złość, usuwając "pirackie" tematy i dając ostrzeżenia. Myślę że jest to sposób walki z piractwem. Ja sam mam w domu kilka piratów, ale staram się w miarę moich możliwości kupować jak najwięcej gier orginalnych.

PS: W tym temacie nie będziemy dawać ostrzeżeń za posiadanie piratów :)
<<

Ramiro Cruz

Post autor: Ramiro Cruz » 19 kwie 2006, 15:25

Re: Portal24h a piraci... :P

Ja posiadam z 100 gierek pirackich i 50 kupionych(powiększa sie co miesiąc) i jakies 40 gierek z gazet komuterowych(CD-Action, Click).Za to mam bardzo duzo pirackich programów(dlatego że kosztują 200-300 zł) i wole kuić orginalną gre(kupie 10 za cene programu).Nieoznacza to wcale że niemam orginalnych programów.
Jak narazie jestem bardziej piratem niż "legalem" ale mam nadzieje że się to już niedługo zmieni. :]
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 19 kwie 2006, 15:26

Re: Portal24h a piraci... :P

Gawron pisze: ale jeśli ktos nie ma kasy na gry tylko na achunki bo ma kupe osob w rodzinie to to wyjsce (pirat) jest bardzoo OK.
:mur: Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to twoim priorytetem nie powinno być posiadanie nowych gier. Bo to jest sprawa drugorzędna. Ale jeśli ktoś stawia życie i granie na komputerze na jednym poziomie, to powinno mu się zakazać nie tylko piratów ale również orginałów. Terapia odwykowa.
<<

Mat

Post autor: Mat » 19 kwie 2006, 15:45

Re: Portal24h a piraci... :P

Po pierwsze wielkie dzięki Balrog84, za kontynuowanie mojego tematu, który robił sie już coraz ciekawszy i wylądował w śmietniku. A tu taka niespodzianka.

Moje stanowisko jest takie: Jesli miał bym tyle kasy, że wystarczało by mi na to czego chcę ( nie mówie tu o Mercedesach S klasy, chodzi o takie różne imprezy, updaty do kompa i inne) to owszem kupował bym oryginały. Ale mam inną sytuacje, w portwelu zawsze poniżej 100zł i jak tu żyć spokojnie. Owszem ta 100 na coś wystarczy ale nie na wszystko. Dlatego najpierw kupuje to czego nie "spiratuje", np. nową grafike. I już na oryginała jakiego kolwiek nie starcza. Więc przegrywam i ściągam z neta, tym bardziej, że mam świetnego i taniego!
Gry u mnie oryginalnej nie znajdziecie, programów też raczej nie. Mam jeden oryginalny system na 2 kompy bo sytuacja wymagał zakupu oryginalnej windy.

A możecie mi powiedzieć dlaczego tematy o piractwie są zabronione? Na innych forach tak nie ma. Przecież nie czycha za to na Maćka żadna kara chyba, no nie? A przydały by się takie tym bardziej, że zabezpieczenia są coraz trudniejsze. Ja zezwolił bym na to ale pod warunkami. Pierwszy to dokładne przeszukanie forum w poszukiwaniu pokrewnego tematu!
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 19 kwie 2006, 15:49

Re: Portal24h a piraci... :P

U mata zauważam problem o którym już wcześniej wspomniałem. Uzależnienie od gier.
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 19 kwie 2006, 18:09

Re: Portal24h a piraci... :P

Alkohol pisze:Czy można kradzież(piractwo) uznać za coś normalnego? Czy można piractwo uznać za mniejsze zło niż np. kradzież roweru?
I to i to jest kradzież, ale wg mnie kradzież kradzieży nierówna, np:
porónajcie sobie napad na bank i nich będzie to piractwo - za co dostaniesz większy wyrok??
Wole nie wypowiadać się na temat, czy jestem piratem czy legalem :cisza: Jakoś niepewnie sie tu czuje :suchy:
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 19 kwie 2006, 18:26

Re: Portal24h a piraci... :P

w zwiazku z tym ze na forum co tu duzo gadac jest wiecej piratow niz na nie jedny statku po dlugich przemysleniach postanowile przeniesc temat do dzialu forum dysk. i tam kontynuowac watek piratow na portalu. tolerowac i pomagac im czy pozbyc sie ich z portalu, tak wiec ja mam zdanie takie ze forum jako tako stracilo by na tym z drugiej strony wcale to nie znaczy ze przyciagnie to wieksza liczbe forumowiczow tak wiec mieszane uczucia mam


trocha chaosu w tym poscie no ale nie poradza tyle mysli na raz i tylko jedna klawiatura :P
<<

Mat

Post autor: Mat » 19 kwie 2006, 19:41

Re: Portal24h a piraci... :P

Alkohol pisze:U mata zauważam problem o którym już wcześniej wspomniałem. Uzależnienie od gier.
Mozliwe.
Balrog84 pisze:tolerowac i pomagac im czy pozbyc sie ich z portalu
musieli byscie się pozbyc prawie wszystkich. Bo osoba, która ma jedną nielegalną płyte to juz pirat!
Balrog84 pisze:tak wiec ja mam zdanie takie ze forum jako tako stracilo by na tym z drugiej strony wcale to nie znaczy ze przyciagnie to wieksza liczbe forumowiczow
No tu nie wiem na czym by straciło. Ale tak: nie chodzi o ilość forumowiczów, ale o jakość. Brakuje tu swobody porozmawiania o wszystkim. Piractwo jest teraz popularne a ostatnie zabezpieczenia sa skuteczniejsze od cracka, więc przydała by sie możliwość porozmawiania o sposobach na nie.

Przydało by się żeby wypowiedział się Maciek i żeby powiedział czemu nie dopuszcza piractwa na forum.

P.S. Tylko że jeśli mozna by było o tym pisać to na pewno moderatorzy mieli by 2x wiecej pracy.
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 19 kwie 2006, 21:18

Re: Portal24h a piraci... :P

Mat pisze:musieli byscie się pozbyc prawie wszystkich. Bo osoba, która ma jedną nielegalną płyte to juz pirat!
Nie wywalamy każdego kto ma pirata, ale tych którzy o tym głośno mówią, owszem.
Mam mieszane odczucia. Bo z jednej strony zależy mi na popularności strony i forum ale z drugiej piractwo to proceder niezbyt legalny.
Maćku, wypowiedz się, to ty jesteś tu panem i władcą. :)
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 20 kwie 2006, 22:14

Re: Portal24h a piraci... :P

postanowile zrobic mala ankiete w ktorej sami zdecydujecie co z tym problemem zrobic może jakies decyzje po zakonczeniu ankiety zapadna i wtedy bedzie wszystko jasne w jakim kierunku idzie Portal24h
<<

Mat

Post autor: Mat » 21 kwie 2006, 00:09

Re: Portal24h a piraci... :P

Balrog84 pisze:postanowile zrobic mala ankiete w ktorej sami zdecydujecie co z tym problemem zrobic może jakies decyzje po zakonczeniu ankiety zapadna i wtedy bedzie wszystko jasne w jakim kierunku idzie Portal24h
Swietny pomysł, ale czy to tylko mi nie wyswietla wyników ankiety czy innym też?
<<

Novy

Post autor: Novy » 21 kwie 2006, 08:16

Re: Portal24h a piraci... :P

Adamo pisze: I to i to jest kradzież, ale wg mnie kradzież kradzieży nierówna, np:
porónajcie sobie napad na bank i nich będzie to piractwo - za co dostaniesz większy wyrok??
Wole nie wypowiadać się na temat, czy jestem piratem czy legalem :cisza: Jakoś niepewnie sie tu czuje :suchy:
Wiesz co to jest relatywizm moralny? Bo właśnie go stosujesz. To i to jest kradzież i powinna być taka sama kara. Tak samo jest z hackerstwem, zabujstwami itp. Ja mam u siebie same oryginały gier, ale filmów mam parę piratów
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2006, 08:18 przez Novy, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 21 kwie 2006, 08:40

Re: Portal24h a piraci... :P

W ankiecie, dałem na tak bo jest to po prostu oczywiste...
Novy pisze:To i to jest kradzież i powinna być taka sama kara
Tu chyba przesadziłeś, bo za sprzedawanie piratów powinno dostać się mniejszą karę niż np. za zabójstwo czy napad na bank...

Zastanawia mnie czy dzięki tym postom wszystkim i tematowi zmniejszy się liczba piratów na tym forum...

[ Dodano: Pią 21 Kwi, 2006 08:42 ]
Mat pisze: ale czy to tylko mi nie wyswietla wyników ankiety czy innym też?
Przecież, jak zagłosujesz to masz napisane, że wynik będzie pokazany dopiero po ukończeniu ankiety a nastąpi to za 4 dni :)
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 22 kwie 2006, 09:52

Re: Portal24h a piraci... :P

po ilosci oddanych glosow widac jak userom zalezy na forum aby dalej sie rozwijalo normalnie tragedia, a może tych piratow jest az tyle i przecie<font color=red><b>ż</b></font> nie beda podpisywac wyroku na siebie samego!!
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 22 kwie 2006, 09:56

Re: Portal24h a piraci... :P

Może dużo osób boi się przyznania, że ma piraty i nie chcą zwalczać samych siebie jak to napisałeś. Boją się, że admin lub moderatorzy mają taką władzę, że mogą nasłać policję na tego usera który ma nielegalne kopie, po prostu dużo osób się boi...

nie no na policje nikogo nie wyslemy az tacy zli nie jestesmy......chyba ;)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2006, 10:02 przez Yakoob, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Sylwek

Post autor: Sylwek » 22 kwie 2006, 10:18

Re: Portal24h a piraci... :P

YaKuB pisze:po prostu dużo osób się boi...
Ja się nie boję, i nikt się nie musi przyznawac że ma pirata bo kazdy miał/ma pirata niespotkałem takiej osoby która by nie miała pirackiej gry ściągniętej z internetu, więc jak by co to maciek musiał by na wszystkich nasyłac policję :P ale wiem że tego nie zrobi (chyba :P ) więc na forum by nikt niepisał bo by się bał że na drugi dzień po zarejstrowaniu na forum odwiedzi go policja. Ale wracając do tematu ja też mam prawie 25% gier z internetu ale zato ale zato programów nielegalnych niemam. Wczoraj sobie kupiłem PCWK za 19.90zł i jest w nim 20pełnych wersji programów w tym "mks_vir2006" z półroczną licencją. Więc programy tak samo jak gry bardzo potaniały więc poco ściągac programy z internetu i cracka lub szukac numeru rejstracyjnego, jak za dwie dychy można miec 20pełnych wersji programów za które osobno zapłacił byś około 500-1000zł.
<<

Renifer

Post autor: Renifer » 5 maja 2006, 10:06

Re: Portal24h a piraci... :P

Cala ta dyskusja wydaje mi sie niedorzeczna. Do czego zmierzacie? Tepienie piratow?
Po kiego? Nie wydaje mi sie to dobrym pomyslem, zostawil bym tak jak jest obecnie - tematy zamykamy, ostrzezenia dajemy. Nie dlatego ze my jestesmy swieci nie piracimy, tylko zeby nie propagowac przestepstwa. Dwa ze jezeli dopuscilibysmy do rozmowy o crackach, serialach, linkach to to forum stawalo by sie powoli warezem - bez miejsca do dyskusji rzeczowej. A warezow w necie mamy od ciula. Oczywiscie byloby wiecej spamu.

Ja piratem jestem. Niestety.
<<

Yakoob

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 184

Rejestracja: 16 lis 2005, 14:19

Post autor: Yakoob » 5 maja 2006, 16:06

Re: Portal24h a piraci... :P

Jak każdy niestety
Ramiro Cruz, mów za siebie. Ja muszę przyznać, że nie mam pirackich gier JUŻ, bo rzadko kiedy już w nie gram. Kupuję oryginały w Mediamarktcie lub innym tanim hipermarkecie, moja lista gier jest bardzo krótka są na niej Cm 4, Fm 2005, Fm 2006. W resztę gier nie gram bo po prostu nie lubię i nie bawi mnie to. Piosenki ściągam z legalnych stron i kupuję w sklepach, nigdy na bazarze ani Download. Ktoś pewnie mi zaraz walnie text, że pewnie jestem bogaty bo nie ściągam gier i muzyki z internetu, nieprawda. Dochodów dużych nie mam, ale to już nie taki temat i nie czas na taką rozmowę...
Po kiego ciula dajecie charakterystyke swoich komputerów w opisie?!