Klopoty z obrazem ?!

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Borys666

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 7 sie 2006, 20:17

Klopoty z obrazem ?!

Witam
Mam nastepujacy problem. Rano wlaczam kompa a tu mam zmieniony contrast i jasnosc :/ . Wiec zmieniam na taka jaka mi odpowiada. Ale kolejny problem. Uruchamiam gre i szerokosc ekranu jest zle dopasowana (H-SIZE), wiec probuje ja zminic a tu zonk jest na 100% i dalej sie nie da (dawniej sie dalo) przy odswiezaniu 60 Hz (w rozdzielce 800x600) jesli zmienie czestotliwosc na 85 Hz jest wszystko ok, jednak w wiekszoscie gier nie da sie ustawic czestotliwosci odswiezania :/ i pracuja z czestotliwoscia 60Hz, a co za tym idzie ekran jest zle dopasowany (mianowicie H-SIZE jest na 100% i dalej nie da sie poruszyc :mur: ). Wiecie od czego jest to spowodowane ???


<<

Sylwek

Post autor: Sylwek » 7 sie 2006, 20:27

Re: Klopoty z obrazem ?!

Borys666 pisze:Wiecie od czego jest to spowodowane ???
Mam ten sam problem tylko w inną stronę chcę zwężyć szerokość a tu pisze że 0% i nie mogę dalej, a pasowało by jeszcze z 2cm zmniejszyć szerokość. A spowodowało to tym że wyłączyłem grę przez menadżer zadań (Alt+Ctrl+Delete)
Więc sam bym chciał się dowiedzieć jak to naprawić, już zrestetowałem ustawienia monitora i nic. W sterownikach do karty graficznej też nic się nieda zrobić.
Ostatnio zmieniony 7 sie 2006, 20:28 przez Sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Borys666

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 7 sie 2006, 22:57

Re: Klopoty z obrazem ?!

Ja przez Alt+Ctrl+Delete nie wylaczalem (jak pamietam w og<font color=red><b>ó</b></font>le w nic nie gralem przez najblizszy okres, nie zaraz gralem w Lineage2 ale tylko troche ;) ). Przeinstalowalem stery od grafy i nic :kwasny: Kiedys mialem podobny problem w starym kompie (jak mnie pamiec nie myli, tylko nie pamietam czy mozna bylo regulowac szerokosc i wysokosc na monitorze) gdy nie mialem sterow z OpenGL.
<<

Lucas McFly

Awatar użytkownika

VIP

Posty: 290

Rejestracja: 19 paź 2005, 21:06

Post autor: Lucas McFly » 7 sie 2006, 23:23

Re: Klopoty z obrazem ?!

jezeli masz karte graficzna z Serii GeForce to zrob tak.

sciagnij plik
http://nvtweak.laptopvideo2go.com/NVTwe ... nstall.msi

zainstaluj - uruchom i zamknij.

Teraz w sterownikach karty graficznej bedzie nowa zakladka "Zmiana czestotliwosci odswierzania" dajesz "manual" i dla kazdej rozdzielczosci i palety kolorow mozesz ustawic dowolna wartosc odswierzania ekranu.

UWAGA - nie daj wiekszej niz twoj monitor obsluguje.
Ostatnio zmieniony 7 sie 2006, 23:25 przez Lucas McFly, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

Borys666

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 242

Rejestracja: 7 lip 2006, 00:46

Post autor: Borys666 » 8 sie 2006, 00:01

Re: Klopoty z obrazem ?!

Dzieki wielkie dziala. Plusik dla ciebie :]