Najważniejsze detale cyfrówki

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

krzyhoo9

Post autor: krzyhoo9 » 8 sie 2006, 23:40

Najważniejsze detale cyfrówki

Mam zamiar zakupić nowa cyfówke (gdyż stara przestała prawidłowo działać) :( Na jakie gabaryty (oprócz rozdzielczości) zwracać najbardziej uwagę aby zdjęcia były czyste. Chce kupić niedrogi aparat i rozpatruję pomiędzy dwoma modelami:
1. http://www.gral.pl/preview/Kodak/KodakE ... mx3_28.php
2. http://www.gral.pl/preview/Panasonic/Pa ... mx3_17.php


<<

roma

Post autor: roma » 9 sie 2006, 08:27

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

Najważniejsze są piksele im więcej tym lepiej,jak jest 4 mp to nawet nie bierz,jak 7 możesz brać,druga sprawa to zoom.Wyróżniamy dwa rodzaje zoom,zoom optyczny i cyfrowy.Tym drugim nie zawracamy sobie głowy bo tylko psuje zdjęcia,oczywiście w przybliżeniu.Zoom Optyczny czym więc tym dobrze,jeżeli bierz np. aprat który ma zoom 7 razy to wrzeczywistości ma 6 ponieważ odejmuje się jeden tak samo jest w telefonach,następna <font color=red><b>rz</b></font>ecz to karta pamięci,jeżźeli chcesz robić dużo zdjęć i kręcić filmiki to trzeba kupić 1 gb standardowo jest 16 mb.Jeżeli nie masz kasy na taki co wymieniłem to pozstaje wziąść taki z 5 mp.

p.s żeby inni się mnie nie czepiali,info od mojego ciotecznego brata który ma już troche lat cyfrkówke i się zna
<<

Lucas McFly

Awatar użytkownika

VIP

Posty: 290

Rejestracja: 19 paź 2005, 21:06

Post autor: Lucas McFly » 9 sie 2006, 09:26

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

Najwazniejsza rzecz w aparaci cyfrowym to OBIEKTYW (optyka) a potem rozdzielczosc martycy. Im wieksza matryca tym zdjecie jest wieksze, ale jakosc tego zdjecia to optyka.
Oczywiscie dwie matryce o tej samej rozdzielczosci tez moga byc lepsze i gorsze (mniejsze szumy itp.)
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 9 sie 2006, 10:01

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

No bardzo mi przykro, ja nie sądze żeby koniecznie brać 7 Mp.
Mój aparat ma 3,5Mp i robi ładne zdjęcia. Owszem nie zaprzeczam że 7Mp wyjdzie lepiej. roma, wymienił raczej najważniejsze żeczy ale ja dodam takie przydatne ale nie koniecznie ważne.

Dobrze żeby była wbudowana lampa błyskowa. To się naprawde przydaje do robienia zdjęć gdy jest ciemno. Przydatny jest tryb Makro gdyż można robić zdjęcia małych żeczy w naprawde dobrej jakości. Przydatną zabawką są filtry ale to prawie w każdym aparacie są, tylko w jednych mniej a wdrugich więcej.

Pamiętaj że jżeli aparat nie będzie ci się odpowiednio podobać to zawsze możesz dokupić rozmaite części typu Filtry na słońce(lepsze fotki pod słońce).

W podane masz poniżej wykonane fotki za pomocą mojego aparatu kóry ma 3,5 Mp. Więc jeżeli byś brał 7Mp możliwe że zdjęcia wyjdą lepsze. Ale nie liczy się tylko dobry aparat liczy się też umiejętność wykonywania zdjęć.

1. Zdjęcie-odpowiednie ujęcie i prosze, jak z filmu pasja.
2. Zdjęcie chrabąszcza czyli małego obiektu- Czyli tryb makro
3 i 4. Zdjęcia wykonane za pomocą filtrów (Czyli modyfikuje uchwycony obraz)
5.i 6. Zdjęcie kota wykonane ZoomemCyfrowym jak widzisz jakość nie najlepsza.
I zdjęcie psa wykonane zwykłym Zoomem- z pewnością widzisz poprawe


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

p.sroma, ja też mam od 3 lat aparat.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2006, 10:03 przez dariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 sie 2006, 22:41

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

dariusz pisze:Mój aparat ma 3,5Mp i robi ładne zdjęcia.
Może robi i ładne zdjęcia ale nie nadają się one do wydruku i wstawienia do albumu bo mają za małą rozdzielczość/wielkość.

Bez obrazy ale takie zdjęcia to robi moja nokia różnice widac po wydrukowaniu :P

5Mp to według mnie na dziś to minimum
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

adammoz

Post autor: adammoz » 11 sie 2006, 16:23

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

Maciek pisze:
dariusz pisze:Mój aparat ma 3,5Mp i robi ładne zdjęcia.
Może robi i ładne zdjęcia ale nie nadają się one do wydruku i wstawienia do albumu bo mają za małą rozdzielczość/wielkość.

Bez obrazy ale takie zdjęcia to robi moja nokia różnice widac po wydrukowaniu :P

5Mp to według mnie na dziś to minimum

Dobre sobie! Ja mam dwuletniego Nikona Coolpix SQ z matryca 3,1 mpx i wydrukowane na papierze fotograficznym sa po prostu swietnej jakosci, te 9x13, 10x15 jak i wieksze.
Mi wystarcza.
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 11 sie 2006, 19:49

Re: Najważniejsze detale cyfrówki

Mój kolega jest zawodowym fotografem i twierdzi że nawet największa matryca na niewiele się zda, jeśli optyka (obiektyw) jest za mały i ma zbyt małą jasność.
Firmy z czasem produkują coraz więcej matryc o coraz to większej rozdzielczości, ponieważ takie są aktualne wymogi rynku, postęp i pozostałości po niegdyś highendowych aparatach, czyli po prostu wykorzystywanie już istniejących linii produkcyjnych. Tymczasem są one montowane w kompaktach z obiektywami o zbyt słabych parametrach, które nie potrafią wykorzystać w pełni zalet dużejmatrycy (chyba że w zoomie cyfrowym).
_Gothic3_