Co sądzicie o Fifa 07??

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 13 paź 2006, 21:47

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Alkohol tak wszyscy sie przesówają co mogą w zaleprzności jaką ustawisz taktyke... Czy wszyscy mają wpadac w pole karne lub tylko ci ze środka pola albo z kontry do wyboru do koloru... :cool:


<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 15 paź 2006, 19:36

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

W końcu FIFA 07 wpadła w moje ręce i mogę ją mniej więcej ocenić. Co prawda zagrałem dopiero 2 mecze i trening, ale postaram się coś naskrobać.
Więc, moim zdaniem, FIFA 07 jest o niebo lepsza od FIFY 06. Przynajmniej teraz mogę tak powiedzieć, znając życie to za tydzień powiem inaczej. Tak to już jest z EA Sports. Liczy się dobre pierwsze wrażenie...
Najbardziej zauważalne chyba są zmiany w grafice i zdecydowanie ulepszone wykończanie akcji. Teraz wreszcie można zdobyć bramkę strzelając zza pola karnego, czego zabrakło w poprzednim wydaniu gry. Prócz tego - chyba najlepsza poprawka co do zdobywania goli - nie każde dośrodkowanie = gol. W poprzedniej FIFIE można było wygrać dwucyfrowym wynikiem na poziomie Światowa Klasa strzelając wszystkie bramki głową. Teraz takich cudów nie ma, co bardzo cieszy chyba każdego gracza.
Coś mi jednak nie pasuje w dźwiękach dobiegających z trybun - kibice zbyt krótko cieszą się ze zdobytego przez ich ulubiony klub gola.
A co sądzicie o polskim komentarzu? Wiem, że nie jest zbyt dobry, ale czy Waszym zdaniem jest lepszy niż ten w FIFIE 06?

P.S: Czemu nie mam dostępu do opcji "Practice type" w trybie treningu?
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 15 paź 2006, 21:36

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Ja uważam, że FIFA 07 to gra, w którą można zagrac, ale nie za długo, bo szlak mógłby trafic przez tą schematycznośc, a PES jest produktem, który się nigdy nie nudzi, ale przydałaby się w nim lepsza oprawa graficzna.


OCENA: 7
Semper in altum
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 15 paź 2006, 22:00

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bartekmp pisze:PES jest produktem, który się nigdy nie nudzi, ale przydałaby się w nim lepsza oprawa graficzna
Nie ten temat! Nie piszcie tu o PES'ie, bo mi się już rzygać chce, jak czytam te wszystkie posty o zachwalaniu PES'a. Powstrzymajcie się chociaż raz od porównywania Pro Evolution Soccer z FIFĄ i napiszcie opinie na temat FIFY...
<<

Ramiro Cruz

Post autor: Ramiro Cruz » 15 paź 2006, 22:22

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Ja tylko powiem że wg. mnie (myśle że wielu się ze mną zgodzi) że ta FIFA jest najlepszą od wielu lat.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 paź 2006, 23:14

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

FIFĄ i napiszcie opinie na temat FIFY
Zastanów się nad słowem opinia. Jeżeli chcesz znac moja opinie czy jabłko które własnie zjadłem było najsmaczniejsze na świecie to... powiem ze TAK JEST NAJSMACZNIEJSZE, bo to moje pierwsze jablko zjedzone w życiu, więc musi byc smaczne. Dlaczego musi byc? Bo nie znałem wcześniej jak smakują jabłka. Ale jeżeli zjadłem juz tysiące jabłek w zyciu i większośc z nich była dużo słodsza/smaczniejsza od tego które własnie mi dałeś do "opiniowania" to powiem ZE JEST OCHYDNE bo jest duzo bardziej kwaśne od innych które zjadłem.

Więc nie licz na opinię "obiektywną", bo wszystko porównujemy w życiu do czegoś z czym się już spotkaliśmy. Taką opinie można wystawi jednynie jeżeli nie grało się w ogóle w PESa.

Dlatego smieszą mnie takie texty:
- gg/ie/fifa jest najlepsze(-a) bo używam je od zawsze i nie narzekam!
= a używałeś/grałeś/itp. firefoxa/opery/tlena/aqq/pesa ?
- nie!
= więc skąd wiesz czy są najlepsze?
- bo tak! (odpowiedź w stylu dziecka 5 letniego)
Ramiro Cruz pisze:myśle że wielu się ze mną zgodzi)
Moje wrażenie jest takie same co roku od 2003 wydania fify - odwrotne!
Przeczytałem recenzje i GameWalker w CD-Action co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w tym przekonaniu (oraz inne recenzje w necie)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 16 paź 2006, 14:10

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Maciek pisze:Jeżeli chcesz znac moja opinie czy jabłko które własnie zjadłem było najsmaczniejsze na świecie to... powiem ze TAK JEST NAJSMACZNIEJSZE, bo to moje pierwsze jablko zjedzone w życiu, więc musi byc smaczne. Dlaczego musi byc? Bo nie znałem wcześniej jak smakują jabłka. Ale jeżeli zjadłem juz tysiące jabłek w zyciu i większośc z nich była dużo słodsza/smaczniejsza od tego które własnie mi dałeś do "opiniowania" to powiem ZE JEST OCHYDNE bo jest duzo bardziej kwaśne od innych które zjadłem.
A w temacie o smaku jabłka, które właśnie zjadłeś, napisałbyś, że wolisz gruszki? Chyba nie, więc nie wiem, po co w temacie o FIFIE pisać o PES'ie. Jak jest temat o FIFIE 07 to możesz napisać o reszcie gier z tej serii (czyt. porównać inne FIFY do tej, o której mowa), ale nie o innej grze o podobnej tylko tematyce.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 16 paź 2006, 17:16

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Jak o podobnej tematyce?? Tej samej tematyce!! Piłka to piłka, a że EA robi gorszą grę niz Konami to w opini tez trzeba ująć. Owszem można w tą Fifę zagrać ale to nie najlepsza gra o piłce noznej jaka jest. Po co chcesz porównywac FIFE 06 DO FIFY 07 to bez sensu. Jedyne co z tego mozesz stwierdzić to to ze EA poprawiło troszke swój produkt albo (co czesciej sie zdarza) zje.... zepsuło.
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 19 paź 2006, 09:10

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Wszystko wychodzi podczas rozgrywki sieciowej (on-line) :] ile to razy się wkur... wkurzyłem (mało powiedziane) na Fife 06 to szok... :mad: teraz powoli dopatruję następne niedoskonałości związane z chociażby z przełączaniem Sie zawodników w Fifie 07 :rozpacz: (zamiast ten co jest bliżej rywala z piłką to jakiś na boku sie włącza i na odwrót :wsciekly: :wsciekly: ) ale i tak ja bym nie zmienił Fify na PES bo sie za bardzo przyzwyczaiłem :) do Fify i nawet jak będzie to najgorsze dziadostwo to i tak nie zmienię na PES tylko ją wywalę :rotfl: :rotfl: :wstyd: :wstyd:
<<

welll1

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 19 paź 2006, 15:56

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

No to w końcu wyszło dla czego tak wolisz fife :D Masz jakieś uprzedzenia do PES i tyle, można tak było napisać od razu. Pograjcie więcej, a zauważycie więcej bugów w fifie 07. Fajny jest Henrybug albo Ronaldinhobug. Ja je sobie tak nazwałem. Bo zeby tym i paru innym zawodnikom zabrać piłkę gdy biegna powoli i w dodatku używają jakiś nędznych tricków trzeba przynajmniej 2-3 obrońców co jest troszkę denerwujące bo nie zawsze tylu się posiada:(
Troszke to denerwujące że są zawodnicy AŻ tak bardzo wyróżnieni przez EA.
<<

bart12345

Post autor: bart12345 » 29 paź 2006, 19:03

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

witam wszystkich, chcialbym sie wypowiedziec na temat fify. Gralem we wszystkie fify, procz 2000, może dlatego nie moge sie przekonac co do gier z serii PES. Dla mnie jest to lepsza gra niz PES. Bardziej dynamiczniejsza od PES'a 6. Brmakarze realistycziej sie poruszaja. Smiesza mnie tez takie komentarze typu, w fifie nie zmienia sie zbytnio grafa :/ ale trzeba tez zauwazyc ze w PES'ie tez nie zmieniea sie zbyt wiele. Albo smiesza komentarze typu; cytuje: 'smiesza mnie w fifie komentarze pana szpakowskiego i szaranowicza' to usłysczcie sobie w PES'ie 6 jak kolton i borek komentuja, niestety ale dla mnie to jest zenada, a szpakowski i szaranowicz to przy nich krolowie komentowania <lol> Nie chce tutaj wywolywac jakies wojny, ale dla mnie PES jest bardzo smieszny i jak gram z kolegami to przy tej grze smiejemy sie i od razu humor sie poprawia :) , ale moge powiedziec ze w PES'ie sa fajne smaczki, ktorych nie ma w fifie, dlatego sadze ze chlopaki z EA powinni zlaczyc sily z Konami i dzialac razem :P oczywisice to jest niemozliwe ale taka gra bylaby bardzo dobra :P no i chyba tyle :P

Pozdrawiam wszystkich !
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 2 lis 2006, 17:32

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Wreszcie wpadła w moje rece ta fifka.

Graficznie nie robi zadnego wrazenia, wrecz przeciwnie. Zawodnicy dalej poruszaja sie jak na łyzwach, nie czuja murawy, a piłka jest poklejona poxipolem. Strzały jak z armaty z kazdej pozycji. Miałem kilka ciekawych sytuacji jak np. biegnąc sprintem pod kątem prostym do lini piłkarz potrafił nagle odwrócic sie i dosrodkowac dokładnie na głowe wbiegającego napastnika. Geniusz?
Nastepny bug, który gwarantuje zdobycie bramki w 9/10 sytuacjach, to szybka kontra jedną strona i nagły przerzut do wbiegającego po drugiej strony piłkarza. W druzynie przeciwniej zawsze zostaje tylko 2 obronców i ZAWSZE obaj ida do tego który ma piłke.
Kolejny błąd to mozliwosc strzelenia bramki z połowy. Bramkarz stoi na 16 metrze, a cofa sie dopiero jak dochodzimy do okolic 30. Takze zawsze mozna zaryzykowac.
Przeciwnik oddaje nam wlasciwie bez walki srodek pola i broni sie zaciekle pod 16, dlatego lepiej czekac na kontre. Rzuty wolne i rozne sa skiepione doszczetnie.

Komentarz duetu S&S woła o pomstę do nieba. O ile na zywo, ich kąsliwe aluzje sa dosc trafne i na miejscu, tak tutaj sa kompletnie nie trafione.
Udało mi sie wyłapac pare perełek jak np.
przy stanie 1;1 w przerwie Szpak stwierdza (mniej wiecej): " trener siedzi teraz dumny niczym Napoleon pod Austerlitz", albo " kręci teraz z niedowierzaniem glową, lepiej niech uwaza zeby sobie nie skrecił karku".

Kolejny odgrzewany kotlet tym razem oznaczony numerkiem 07. Prawda jest taka, ze filmik podawany kiedys przez Pikiego, odnajduje swa pointe w tym wydaniu Syfy.
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 2 lis 2006, 17:53

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

slavoy pisze:Prawda jest taka, ze filmik podawany kiedys przez Pikiego, odnajduje swa pointe w tym wydaniu Syfy.
Przepraszam (za off-top :P ), o jakim filmiku mowa?

Aha, jeszcze jedno, proszę nie odmieniać mojego nicku przez przypadki. Bo jak to brzmi? :P

// a sorry, to był filmik od Darka. Nie wiem czemu mi sie z Tobą skojarzyło :)
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, 18:23 przez Piki, łącznie zmieniany 2 razy.
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 2 lis 2006, 18:44

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Graficznie nie robi żadnego wrażenia, wręcz przeciwnie. Zawodnicy dalej poruszają Sie jak na łyżwach, nie czuja murawy, a piłka jest poklejona poxipolem. Strzały jak z armaty z każdej pozycji. Miałem kilka ciekawych sytuacji jak np. biegnąc sprintem pod kątem prostym do lini piłkarz potrafił nagle odwrócic sie i dosrodkowac dokładnie na głowe wbiegającego napastnika. Geniusz?
Zapewne jesteś fanem PES i nie ma, co Sie rozpisywać nad fimfą bo i tak nie uwierzysz... :kwasny: W porównaniu ( mieliśmy nie porównywać ) do PES 6 to ( Piłkarze ) się na pewno bardziej realistycznie poruszxaja niż w PES, piłka moim zdaniem zachowuje się b.dobrze i realistycznie to o fifie ( na razie ) W PES oczywiście nie ma Bugów wszystko jest OK. gra perfekcyjna…
Komentarz duetu S&S woła o pomstę do nieba. O ile na żywo, ich kąsliwe aluzje sa dosc trafne i na miejscu, tak tutaj sa kompletnie nie trafione.
Udało mi sie wyłapac pare perełek jak np.
przy stanie 1;1 w przerwie Szpak stwierdza (mniej wiecej): " trener siedzi teraz dumny niczym Napoleon pod Austerlitz", albo " kręci teraz z niedowierzaniem glową, lepiej niech uwaza zeby sobie nie skrecił karku".
He no i znowu komentarze…. Posłuchaj sobie Szpaka a Borka z PES … przy Szpaku można przynajmniej się pośmiać a w PES 6… nie dość że tam są komentarze całkowicie nie trafione typu przykład ( prowadzę jednym zawodnikiem 10 min piłkę a tu nagle… ,,Świetne Podanie” ) itp. Nie chce mi się aż wymieniać przykładów ale gdy po raz 1 usłyszałem Borka i Kołtonia to tego 1 wogulę nie poznałem że to on a wiedziałem ze będzie on komentował i co najgorsza prawie zasnąłem jak oni komentują a komentują jak naćpani i po wyrazie kto usłyszy sam się przekona.

A najlepsze jest to, że gdy chciałem zagrać sobie takim Liverpoolem… paterze szukam z pośród 7 lig świata NIE MA LIVERPOOLU … i wielu czołowych Teamów z Ligi Angielkiej są 2 prawdziwe Herby... a Liga w PES 6 ogranicza się do Zagraj mecz i …. Zagraj następny mecz … na poziomie Fify 99 żenada…

PES 6 Podobno miał zmiażdżyć Fife 07

FIFA 07 Ocena 8/10
PES 6 Ocena 4,5/10
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 2 lis 2006, 18:52

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

kermit04 pisze:Zapewne jesteś fanem PES i nie ma, co Sie rozpisywać nad fimfą bo i tak nie uwierzysz...
Grałem w prawie kazdą fife i kazdy Pes jeszczna na PSX i mam takowe porównanie.
kermit04 pisze:W PES oczywiście nie ma Bugów wszystko jest OK. gra perfekcyjna
Oczywiscie, ze bugi są i to sporo, ale nie są one az tak razące jak w fife. Ustawianie formacji w fifie to porazka. Ustawie tak, a oni grają inaczej. Bezsensowne kopanie mnie nie interesuje.
kermit04 pisze:a Liga w PES 6 ogranicza się do Zagraj mecz i …. Zagraj następny mecz …
Zagraj kariere, albo przez siec to pogadamy
kermit04 pisze:na poziomie Fify 99 żenada…
heh... imo fify 98 i 99 jako jedyne sa grywalne. Kazda kolejna wersja jest taka sama tylko uaktualnione składy i stroje.
Fifa nastawiona jest głównie na komercje, zeby nastolatki mogły pocieszyc sie, ze graja prawdziwymi piłkarzami i grają o prawdziwa lige mistrzów. Co za róznica czy gram Butatista czy Batistuta? Carlosem czy Larcosem? Chodzi o grywalnosc której fifa nie posiada.
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 2 lis 2006, 23:49

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

slavoy napisał/a:
Co za róznica czy gram Butatista czy Batistuta? Carlosem czy Larcosem? Chodzi o grywalnosc której fifa nie posiada.
Nie no teraz mnie powaliłeś pierwsze słysze żeby komuś to nie sprawiało problemu że zamiast Ronaldinho to np: Rasialdinio ( Przeciesz o to w tym wszystkim chodzi o Realizm i sens ) to tak jak bym grał w Call of duty zamiast Alliantami w Europie grał bym ... Japońcami... i Korea oczywiście rozszyfrowała Enigme :zdziwko: ... bez przesady

kermit04 napisał/a:
a Liga w PES 6 ogranicza się do Zagraj mecz i …. Zagraj następny mecz …
slavoy napisał/a:
Zagraj kariere, albo przez siec to pogadamy

Przeciesz Mówiądz liga miałem na myśli karjere i nie wmówisz mi że PES ma więcej opcji niż Fifa z 2000 roku a nie ma taka opce nazywa sie ,,Transfery"
I co do sieci to gram cały czas w Lidze w Fife 07 ( on-line ) PES nie ma jako jedyny takiej opcji :D
Ostatnio zmieniony 2 lis 2006, 23:50 przez kermit04, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

matimdc

Post autor: matimdc » 3 lis 2006, 01:51

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Moim zdaniem FIFA 07 jest lepsza od PES 6 jesli chodzio grywalnosc jak dla mnie oczywiscie ma pare bledow jak kazda gra ale mi ise podoba bramki fajnie sie strzela i wogole jedynym mankamentem sa wolne sa po porostu zbyt latwe a i bramkarze zbyt czestosie myla prz strzalach z duzej odleglosci a PEs mnie wogole nie zachwicilo takak jest moja opinia
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 3 lis 2006, 06:42

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

kermit04 pisze:Nie no teraz mnie powaliłeś pierwsze słysze żeby komuś to nie sprawiało problemu że zamiast Ronaldinho to np: Rasialdinio
hah.. no to ja juz wszystko wiem :D
kermit04 pisze:a nie ma taka opce nazywa sie ,,Transfery"
No! W koncu okazało sie, ze w Pesa nie grałes! Bo opcja negocjacji transferowych jest! I to lepsza niz w fifie, bo mozna wyszukiwac zawodników wg talentu ( np rozgrywający, stoper, demon szybkosci itp) i wiele innych przydatnych rzeczy.
kermit04 pisze:I co do sieci to gram cały czas w Lidze w Fife 07 ( on-line ) PES nie ma jako jedyny takiej opcji
haha no faktycznie, w piracie nie ma takiej opcji :hyhy:
<<

Kamillo

Post autor: Kamillo » 3 lis 2006, 09:42

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Moje zdanie to:FIFA tak juz ktos wspomnial to kolejne updaty.....(ew.patche)Starych wersji...Bo praktycznie co rok to jest to samo tylko niewielkie kosmetyczne zmiany sa zastosowane.....
Fakt kit reklamowy jest i to duzy... :P
Mimo to gralem w to na kompie kuzyna i musze powiedziec ze jest taka srednia dla mnie
Moja ocena 6+/10 :P
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 3 lis 2006, 23:45

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

kermit04 napisał/a:
a nie ma taka opce nazywa sie ,,Transfery"
slavoy napisał/a
No! W koncu okazało sie, ze w Pesa nie grałes! Bo opcja negocjacji transferowych jest! I to lepsza niz w fifie, bo mozna wyszukiwac zawodników wg talentu ( np rozgrywający, stoper, demon szybkosci itp) i wiele innych przydatnych rzeczy.
I tu sie nie zrozumieliśmy... :) nie napisałem że PES nie transferów tylko że ma taką wyjątkową opcje pt. Transfer :luka: :luka: . I piszesz że nie grałem w PES ... ehh... :kwasny: jak mógłbym nie grac PES i ją krytykować i oceniać... jedynie w Lige ( Kariere ) nie grałem długo, prawie w cale bo nic mnie nie przyciąga ( nie pisze tego jako fan fify tylko jak bym poraz 1-szy grał w jaką kolwiek gre.. :luka: ) Fifa też mi sie niepodoba pod wieloma względami, mimo to wole Fife niż PES
Ostatnio zmieniony 3 lis 2006, 23:52 przez kermit04, łącznie zmieniany 1 raz.