Co sądzicie o Fifa 07??

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

bart12345

Post autor: bart12345 » 4 lis 2006, 16:58

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

slavoy jestes w totalnym bledzie, piszac ze w fife jest gorsza opcja transferowa, bo jakbys gral w fife to bys wiedzial, ze tam tez jest takie cos jak wyszukiwanie talentow, nawet mozna speca od tego wynajac, im lepszy spec tym lepszey talent znajdzie. W fifie jest takze opcja szkolki juniorow, mozesz wiec sobie wziac jakiegos juniora i wyszkolic go na gwiazde. A kariera w PES'ie to dla mnie to zenada, jak mozna wymyslec sobie zawodnikow :/ a na dodatek komentatorzy wymawiaja ich :/ to jest smieszne, biore sobie Olimpique Lyonnais, a tam gra ximelez :/ itd. Zawodnicy w PES'ie poruszaja sie jak muchy w smole, a o strzalach juz lepiej nie pisac :/ Gralem Lyonem bieglem Juninho i wbieglem w obreb 16, ba bylem juz nawet przed sama piatka i strzelilem :/ zal pisac ale tak kopnal, ze pilka poleciala jakies chyba ze 100 metrow nad bramka :/ i to ma byc realizm, czlowiek ktory rzadko myli sie w rzutach wolnych, a co dopiero w takich sytuacjach. Dla mnie to niepojete, może w fife zbyt latwo sie strzela bramy, niestety, musze tu przyznac racje, ale w PES'ie to jest sztuka, nie wiem może ja cos zle robie, ale nawet akcja sam na sam to i tak bramkarz to wybroni, bo strzelajacy zawsze strzeli w bramkarza. Wogole slamazarna jest ta gra, wszystko dzieje sie powoli, no i ten komentarz, ktory tez jest slamazarny i efekt jest taki ze gra jest po prostu nudna. Lepiej slavoy nie najezdzaj na szpaka w fifie, bo kolton i borek to jest zenada, para S&S w fifie to sa Mistrzowie komentarza przy parze K&B w PES'ie :/ zgadzam sie w zupelnosci z Kermitem, PES mial zniszczyc Fife, a nic takiego podobnego sie nie stalo. A i slavoy napisal, ze w fifie grafa sie nie zmienia, ba a nawet jest gorsza, to wlacz PES'a i napisz mi pozniej, co sie zmienilo pod katem graficznym w PES'ie, ok? bo moim zdaniem to nic. A Zurawski na pudelku to tez jest smiechu warte, ten drewniak, co nic nie pokazuje w pilce noznej jest na okladce gry. Rozumiem Jelen, albo Ebi, ale Zuraw :/ :dobani: jak mozna dawac na okladke kogos takiego, chyba powinno sie promowac te gre a nie odstraszac :P ok koncze juz bo sie rozpisalem :)

Pozdrawaim!


<<

slavoy

Post autor: slavoy » 4 lis 2006, 18:53

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bart12345 pisze:Zawodnicy w PES'ie poruszaja sie jak muchy w smole
:| U mnie na GF 4 mx ruszają sie wolniej ale u znajmego na radku 9800 smiga jak trza.
Poza tym trudno zeby piłkarz zapierniczał przez 90 minut na pełnych obrotach, dlatego pod koniec widac wyrazne oznaki zmeczenia.
bart12345 pisze:a o strzalach juz lepiej nie pisac
PES nie jest gra do której siadziesz i umiesz grac. Trzeba troche pocwiczyc i sie sporo nameczyc, a na początku nawet kazdy udany wslizg (!) daje satysfakcje. Dopiero pozniej strzały, drygling, dosrodkowania, wolne itp.
bart12345 pisze:Gralem Lyonem bieglem Juninho i wbieglem w obreb 16, ba bylem juz nawet przed sama piatka i strzelilem zal pisac ale tak kopnal, ze pilka poleciala jakies chyba ze 100 metrow nad bramka
hehe jak sie przesiada z fify gdzie pierdykniesz i strzał co najwyzej o metr minie bramke to tak bywa. No ale przeciez na meczach pilkarze zawsze trafiają minimalnie obok bramki prawda?
bart12345 pisze:A i slavoy napisal, ze w fifie grafa sie nie zmienia, ba a nawet jest gorsza, to wlacz PES'a i napisz mi pozniej, co sie zmienilo pod katem graficznym w PES'ie, ok
oczywiscie ze sie zmianiło i to duzo. Wygląd zawodników, murawy, stadiony itd
bart12345 pisze:A kariera w PES'ie to dla mnie to zenada, jak mozna wymyslec sobie zawodnikow
['] własnie o to chodzi. To jest miód tej gry! Nie od razu Rzym zbudowano. Powiedz mi jaka jest przyjemnosc grania dobra druzyną i wygrywania wszystkiego jak leci? Lepiej od podstaw robic swoją druzyne, mozolnie zbierac pieniądze, zeby w koncu cieszyc sie zfinalizowanym transferem.
bart12345 pisze:Zurawski na pudelku to tez jest smiechu warte, ten drewniak, co nic nie pokazuje w pilce noznej jest na okladce gry.
[']
bart12345 pisze: ze tam tez jest takie cos jak wyszukiwanie talentow, nawet mozna speca od tego wynajac, im lepszy spec tym lepszey talent znajdzie
No i powiedz mi: na kij mi spec? Sam chce sobie znajdowac piłkarzy bo to ja jestem trenerem, wiec po co mi szperacz :|

Jest jeszcze jedna bardzo denerwująca sparwa: umiejetnosci zawodników!
Nie ma własciwie zadnej róznicy czy gram Ronaldinho czy Kowalskim z Ruchu Radzionków. Tylko szybkosc jest troszeczke inna,ale nie duzo, a reszta taka sama! Strzał z dystansu, kondycja, wolne itp. W PESie od razu widac ze gramy amatorami, a ich umiejetnosci rosna w oczach z upływem kolejnych meczów.
Castolo nie wykorzysta tak łatwo sam na sam jak Eto'o, Minanda nie strzeli z wolnego jak Juninho a Burchet nie pobiegnie tak szybko jak Martins!
Ostatnio miałem okazje zagrac w obie gry na PS2. Tam dopiero czuc POWER PESa! Kapitalna sprawa. Na kompie z padem stylizowanym na tego z Soniaka tez mozna pograc ale to nie jest to. Natomiast Fifa nadaje sie (jesli w ogole mozna tak powiedziec) tylko na PC.
Cena Fify jest w rejonach 110 zł! Za co? Lepiej kupic 2003 i wgrac jakis patch aktualizujacy składy i mamy fife 07.
Cena PESa jest podobna.
<<

Soul Reaver

Post autor: Soul Reaver » 5 lis 2006, 10:25

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Witam!! jestem nowy na tym forum i wg mnie FIFA 07 jest załatwa.Ostatnio zakupiłem PES`a 6 i uważam ,że jest o wiele trudniejszy i lepszy od FIFY 07 .W FIFIE wygrywam na klasie światowej po 7:0 z Barceloną i mnie to nie satysfakcjonuje,a w PES wygrywam z 3:1 i to mnie bardziej satysfakcjonuje.Moja taktyka w FIFIE to zejście w róg i zamiast dośrodkowanie to proste wbiegnięcie w pole i strzelenie gola.
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 5 lis 2006, 15:52

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Soul Reaver napisała
W FIFIE wygrywam na klasie światowej po 7:0 z Barceloną i mnie to nie satysfakcjonuje
Już to widze... napisz do mnie na GG 2015660 i zagramy przez sieć i zobaczymy czy jesteś doskonałe dziecko w Fife
<<

wraibel

Post autor: wraibel » 5 lis 2006, 17:54

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Jedynie co w Fife jest zmienane co rok są to składy koszulki i niby jakieś dodatki w grze piłkarzy których nie da sie wykryć. Można jarać się strzałami albo "efektownymi" paradami bramkarzy, ale co to ma do symulacji. FIFA nie była nigdy symulatorem i nie będzie. Mam oryginalnego PES i nie żałuje tej kasy, fifke ściągnałem ze eMula i dobrze że nie kupiłem tego syfu. Ocena 4= :spi:
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 5 lis 2006, 18:05

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

wraibel takie samo o PES mam zdanie z tym żę składy nie mogą sie w PES zmieniać bo ich prawdziwych nie ma :rotfl: grafika marna i cała reszta....
<<

wraibel

Post autor: wraibel » 5 lis 2006, 18:37

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

No i nie ma i co z tego? Wole grać bez prawdziwych składów, ale mieć coś co jest symulacją piłki :) Ale Fifa to ma świetną grafike lol
<<

Wizard

Post autor: Wizard » 5 lis 2006, 18:55

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bart12345:
Kiedyś wypowiadałem się na tym forum częsciej, teraz tylko w szczególnych wypadkach. Twój post jet szczególny:
Większej bzdury na temat PES nie słyszałem... Nie ma to jak zdesperowany fan FIFY... :rotfl: . Następnym razem zastanów się co piszesz, bo tego typu posty mogą wywołać tylko salwę śmiechu.

PS. Jedyne co w PESie 6 zostało spieprzone to kibice - krok do tylu o kilka lat (pod względem grafiki).
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 5 lis 2006, 19:08

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Dobra, fani PES, macie już swój temat właśnie o PESie, więc może wreszcie przestańcie porównywać dwie gry, tylko piszcie opinie na temat Fify tu, a opinie na temat PESa tam. Wtedy nie będzie kłótni... może...
wraibel pisze:fifke ściągnałem ze eMula
No, to ładnie :luka:
<<

bart12345

Post autor: bart12345 » 5 lis 2006, 19:22

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

wizard chyba chciales napisac, ze PES jest smieszny, a nie post. Nie jestem zdesperowanyn fanem fify, bo ja nie mam czasu grac na kompie. Napisalem (jakbys przeczytal uwazniej), ze juz gralem troche w fife i dlatego może nie moge sie przekonac do PES'a. Nie mozesz mi dyktowac, co jest lepsze, bo i tak nie zmienie zdania na temat smieszniej gry, czyli PES'a. Zapomniales dodac, ze zepsuli tez komentarz. Ale chcialbym sie zapytac Slavoy'a co niby zostalo polepszone, bo ja naprawde nie widze roznicy pod zwgledem graficznym miedzy czescia 5 a 6. Strzaly to lepiej juz nie mowc, to Rasiak chyba celniej strzela z 5 metrow, niz Ci 'niby' pilkarze z PES'a
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 5 lis 2006, 19:25

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Wizard, z tym postem powinnismy chyba zakonczyc dyskusję, bo nie widze dalszego sensu. To co myslimy to nasze :rotfl:
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 11 lis 2006, 01:24

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Piki pisze:ale nie o innej grze o podobnej tylko tematyce.
Podobnej?
PES jest grą piłkarska
FIFA jest też grą piłkarską
Więc to ta sama tematyka, czy nie? :P

kermit04, czytając Twoje pisane na szybko i pod wpływem emocji posty (kompletnie nie przemyślane) stawiasz za główną wadę PESa że nie ma oryginalnych składów, nazw druzyn itp. A slyszales o takich niewielkich pliczkach tworzonych przez fanów które po wgraniu updejtują składy do faktycznego stanu? (transfery nazwy itp.)

Więc Twój problem z nieoryginalnymi składami da się w taki powyższy prosty sposób wyeleminowac. A jezeli w fifie nie podoba mi sie grywalnosc, bo nudzi sie po tygodniu a kolejna wersja z nowym menu wydana bedzie dopiero za rok, to co ja mam biedny gracz fifki zrobic? Jak mam poprawic ten nędzny gameplay który mi się nie podoba? Bo w PESie nie podobało mi się tylko brak licencji, a co mam zrobic z ta fifą?

Począwszy od fify 2000 cały czas ściągałem i wgrywałem mase dodatków. Tak się zastanawiałem właściwie dlaczego to robiłem... Bo chciałem zeby ta gra stała sie lepsza, bardziej grywalna ciekawsza. Niestety nie da sie poprawi grywalnosci wgrywając lśniące koszulki odjazdowe buciki, piłki, nowe bandy lub majteczki naszym zawodnikom (no chyba że ktoś jest pedałem).

W fife 07 grałem, w pesa 6 jeszcze nie. I nie musisz kermit04 pisac ze pes6 nie jest lepszy od fify 07 bo dla mnie pes5 jest lepszy od fify 07.

Jednym z największych wad ostatnich wydań fify jest skopane całe menu (chyba od wydania 2003 począwszy). Mało intuicyjne, nieczytelne, durna ilośc niepotrzebnych potwierdzen, zle rozplanowanie. Przed fifa 2003 widac ze menu tworzyla inna ekipa "programistow". Podobne skopane menu jest też w NFS począwszy od Undergrounda 1 i we wszystkich Colinach (chociaz tu jeszcze nie jest tak źle - konsolowy typ menu)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Duszkisss

Post autor: Duszkisss » 12 lis 2006, 19:22

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

moim zdaniem gierka jest wporzo, tylko troche polskie głosy z kichane, tak jakby wyprane z emocji.

Wsumie grałem na Mistrzostwach polski w Fifie 07 i było całkiem wporzo
<<

boss7600

Post autor: boss7600 » 21 lis 2006, 09:06

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Nie koniecznie głupia tylko orginalna ja osobiście wole PES
<<

bart12345

Post autor: bart12345 » 21 lis 2006, 10:51

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

ten post skierowany jest do wszystkich fanow PES'a i do Macka w glowniej mierze. Czytajac te posty o PES'ie ze to gra z kosmosu i wogole, troche mnie rozsmiesza, dlaczego chcecie wmowic kazdemu kto woli grac w Fife, ze PES jest najlepsza gra roku. Kazdy ma swoje zdanie co do gier, dla mnie PES jest smieszny i nikt tego nie zmieni. Wole grac w Fife, bardziej mi sie podoba. Wiec powtarzam jeszce raz, kazdy ma swoje zdanie! Wiekszosc twierdzi ze PES jest lepszy, ale ja twierdze co innego i to jest moje zdanie!
<<

MasterOfStreet

Post autor: MasterOfStreet » 21 lis 2006, 16:18

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Nie będę się bawił w porównywanie fify do pes-a bo obie gry są niezłe. Podstawowa cecha fify oraz innych gier które wydaje EA są licencje na nazwiska itd. Podoba mi się to że nie kupujemy nic za jakieś punkty fifa tylko za prawdziwą kase (to że można sobie wybrać walutę to już jest w ogóle masło). To co się poprawiło od ostatniej edycji:
-drybling
-sztuczna inteligencja
-nieco grafika
-jest więcej rodzai zagrań

UWAGA: to jest tylko moje zdanie i szanuje to że każdy może mieć inne.

Pozdrawiam
<<

Nygas

Post autor: Nygas » 21 lis 2006, 19:12

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bart12345 pisze:wmowic kazdemu kto woli grac w Fife, ze PES jest najlepsza gra rok
PES 6 jest najlepszą grą PIŁKARSKĄ , a nie grą roku .
MasterOfStreet pisze:-drybling
Taaa...
MasterOfStreet pisze:-jest więcej rodzai zagrań
Oż lol.
MasterOfStreet pisze:Podstawowa cecha fify oraz innych gier które wydaje EA są licencje na nazwiska itd
PES :
Grywalnośc
Realizm
Dalej wymieniac ?
bart12345 pisze:wogole
Do szkoły , do szkoły.
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 21 lis 2006, 19:42

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bart12345 pisze:dla mnie PES jest smieszny i nikt tego nie zmieni
A moje zdanie jest takie ze Ziemia jest kwadratowa! Tego tez nie zmienisz bo takie jest moje zdanie, mimo ze masz w pełni obalające to argumenty.
Tylko krowa nie zmienia poglądów, a Twoja mentalnosc jest taka jak kazdego Polaka - spróbowałem, nie podoba mi sie, wiec to jest do d. i nie bede w to grał bo mnie smieszy.

Grałem w fife baardzo długo i moje myslenie było podobne do Twojego na początku, zanim wyszedł PES3 ( na psxie ISS zawsze był lepszy). Zagrałem i wywaliłem fife w piz.dziec.

Polecam sie inaczej nastawic bo jak do wszystkiego bedziesz tak podchodził to zycze powodzenia.
<<

Alkohol

Post autor: Alkohol » 21 lis 2006, 19:43

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

Zaklinacie się ciągle że to wasze zdanie i nie można krytykować. Czego się boicie ?? Że ktoś, nie daj boże, będzie polemizował z wami ??

//własnie o to im chodzi! :kwasny:
Ostatnio zmieniony 21 lis 2006, 19:51 przez Alkohol, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 lis 2006, 10:14

Re: Co sądzicie o Fifa 07??

bart12345 pisze:Wiekszosc twierdzi ze PES jest lepszy, ale ja twierdze co innego i to jest moje zdanie!
Możesz mieć swoje zdanie, ale jeżeli je masz to potrafisz podac jakieś argumenty (wiem że Ty podałes w innych postach, ale to jest przesłanka do dzieciaków którzy argumentują: "bo tak!")
bart12345 pisze:dla mnie PES jest smieszny i nikt tego nie zmieni
Hitlerowi też wiele rzeczy nie dało się wytłumaczyć bo miał takie samolubne podejście ;) I co narobił?
Wiem że to przesadne porównanie, ale przejaskrawienie uzywa się w felietonach aby pokazać pewne sytuacje itp.

Kiedyś miałem zdanie że FIFA jest najlepszą grą piłkarską w PC i owszem była najlepszą, do czasu premiery PESa w wersji PC. Zagrałem i zmieniłem zdanie - FIFA została wykopana z boiska...


Parodiując Wasze tchórzliwe dopiski do postów:
I to jest tylko moje zdanie! Możesz się z nim nie zgodzić, ale wtedy musisz podać jakies konkretne argumenty :P
Ostatnio zmieniony 26 lis 2006, 10:18 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"