Dyskusja o grze PES 6

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

Altair

Awatar użytkownika

Topic author

Zaawansowany

Posty: 136

Rejestracja: 10 cze 2006, 19:11

Post autor: Altair » 4 lis 2006, 20:07

Dyskusja o grze PES 6

Napiszcie co sądzicie o grze Pro Evolution Soccer 6.
Dla mnie gra na 9 ponieważ
plusy:
grywalność
nareszcie oficjanie po polsku
to wciąż najlepsza piłka nożna na pc
i jeszcze pare ale nie chce mi sie pisac
minusy:
niewiele lepsza grafika

Gierka naprawdę warta polecenia nawet tym którzy rzadko graja w pilke
napiszcie cos podobnego
Ostatnio zmieniony 20 lis 2006, 14:53 przez Altair, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

Soul Reaver

Post autor: Soul Reaver » 5 lis 2006, 10:30

Re: Dyskusja o grze PES 6

Plusy PES`a 6:
grywalność
gameplay
grafika
znów znakomity poziom trudności
Minusy PES`a 6:
Fakt gra po polsku ale komentarz niedopracowany np.podaje do pomocnika, a komentator mówi mi ,że bramkarz znakomicie wybił piłkę
<<

Ronbalto

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 86

Rejestracja: 20 lip 2005, 00:16

Lokalizacja: Białystok

Post autor: Ronbalto » 5 lis 2006, 11:31

Re: Dyskusja o grze PES 6

Taka sobie wole pes 4 w 6 zepsuli loby i górne podania na dobieg, ale poprawili zachowania bramkarzy, spalone i faule teraz za kose od tyłu dostaniesz zawsze kartke nawet jak sksisz na polu przeciwnika gramw pesa/iss dość długo i najlepsza jeg częścią jest pes4 zdecydowanie. takie jest moje zdanie
Od żłobka aż po grób, w moim sercu jeden klub. FC Barcelona.
<<

roma

Post autor: roma » 5 lis 2006, 12:33

Re: Dyskusja o grze PES 6

dlamnie jeden minus to że, jest zjechany komentarz Polski
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 5 lis 2006, 15:48

Re: Dyskusja o grze PES 6

Michał napisała
nareszcie oficjanie po polsku
Haha... Już wolałbym Japoński kometarz niż ten z PES :wstyd: ,,i wrescie po polsku.." ( po angielsku nie mogłeś sie połapać... :?: )

Michał napisała
to wciąż najlepsza piłka nożna na pc
W jakiej książce to wyczytałeś… chyba że gra pojawiła by się w 2004 roku … :dobani:

+ Dla grafiki... ?? Przy najwyższych detalach widać rozmazane Textury koszulek :dobani: :wstyd:
<<

wraibel

Post autor: wraibel » 5 lis 2006, 16:01

Re: Dyskusja o grze PES 6

Kermit więc uważasz, że PES 6 jest gorszy od FIFY 07? Jeśli tak to naprawde nie znasz sie na piłce PES jest bardziej realistyczny, lepsza fizyka piłki, bramkarze mądrzejsi niż ci w Fifie. Jedyny minus to mało licencji i komentarz. Jeżeli oceniasz gre po grafice to gratuluje.
Ocena 9-
Ostatnio zmieniony 5 lis 2006, 16:01 przez wraibel, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

MajorQ

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 144

Rejestracja: 22 lip 2005, 22:31

Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: MajorQ » 5 lis 2006, 19:09

Re: Dyskusja o grze PES 6

Dla mnie PES6 to wielkie rozczarowanie, poczynając od komentarza, który jest niesamowicie denny i ktoś chciał chyba zaimpletować jakiś system gdzie komentarz wyprzedza wydarzenia na boisku. Przykłąd : biegniemy przy linii na wysokości pola karnego a pan Borek krzyczy jakie piękne dośkodkowanie, problem w tym że piłkę dlaej ma zawodnik przy linii. To tylko jedna z dziwności tego komentarza. Po drugie sama rozgrywka stała sie dla mnie porzynajmniej dużo wolniejsza. Strzały to jedna wielka masakra, z 30 metrów sieka się boskie bramy a w polu karnym wszystko tak [erfidnie idzie nad bramkę że aż się wierzyć nie chce. Prawie jak w FIFA06 gdzie 30 metrów to była pewna brama w polu karnym nic nie wchodziło. Bramkarze z jednej strony to wielki plus ze bronią prawktycznie każdą sam na sam ale jak w meczu zmarnujesz z 10 takich okazji to bierze frustracja. Co do grafiki to od PES4 się praiwe nie zmienia ale to nie jest akurat wielka wada bo PES zawsze miał dobrą grafe. Brak ligi niemieckiej kompletnie mnie zaskoczył in minus oczywiscie. Ale żebym nie narzekał pare rzeczy mi sie jednak podoba otóż w końcu dotknięcie rywala nie jest od razu faulem, wślizgi wyglądają dużo lepiej niż poprzednio no i jeszcze szybkie rozgrywanie wolnych może zaksoczyć rywala, ale to by było na tyle. Moja ocena to naciągane 7. Po tegorocznych edycjach piłek kopanych na PC straciłem wiare że kiedyś zobacze porządną grę z tej dzieidziny.
<<

matimdc

Post autor: matimdc » 15 lis 2006, 00:29

Re: Dyskusja o grze PES 6

Gra mnie zaskoczyla ale negatywnie FIFA wyszla o wiele lepsza po prostu np postacie wydaja sie jak z plasteliny co do komentarza to jest bez emoci i jak kolega pisal wyprzedza fakty i ogolnie kapa grywalnosc
<<

krzyzak

Post autor: krzyzak » 17 lis 2006, 16:23

Re: Dyskusja o grze PES 6

jeden wielki minus
taka grafika troche japonska tzn. ze europejczycy wygladaja jak azjaci :(
grafa jest niewiele lepsza malo zespolow brak polskiej ligi

komentarz jest lepszy niz w fifie lepiej mi sie gra 5/6
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 lis 2006, 19:05

Re: Dyskusja o grze PES 6

Chciałbym zrecenzować "Zapowiedź" :hyhy: gry PES6 umieszczoną w grudniowym CD-Action. O dziwo nazwa przeze mnie zapowiedź jej autor nazwał Recenzją i umieścił w dziale "Recenzje" CDA! :mur:

A dlaczego nazywam ją Zapowiedzią?
Otóż zajmuje ona 3 strony A4 w CDA:
1 strona: to ogromne logo PESA i 2 screeny. Faktyczny text na tej stronie zajmuje tylko: 1/5 strony A4!!!
2 strona: tu jest jeszcze gorzej! 3 screeny z gry PES6, 1/3 zajmuje reklama i jakiś głupi luźny tekst jak to w redkacji CDA grali turniej w PESa6. Czyli podsumowując: tekst zajmuje tu jedyne 1/10 części strony A4!!!
3 strona: tu już mamy trochę więcej textu. 1/4 strony to konkurs sms, 2 screeny, info o Żurawskim (o Maćku z resztą ;) ) i mini recka Qn'ika. Podsumowanie: faktyczny text na tej stronie zajmuje najwyżej 1/3 strony A4!!!

Autorem tej zapowiedzi PESa6 w grudniowym CD-ACTION jest ELD

Dlatego ta niby Recenzja udaje tylko recenzję, a zmieściłaby się spokojnie na 1 stronie A4 (bez screenów).


A swoją drogą dzisiaj pierwszy raz grałem w PESa6 i mile zaskoczył mnie komentarz polski, bo nastawiałem się od kilku miesięcy na coś bardzo okropnego! :luka:
Ostatnio zmieniony 17 lis 2006, 19:08 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ronbalto

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 86

Rejestracja: 20 lip 2005, 00:16

Lokalizacja: Białystok

Post autor: Ronbalto » 19 lis 2006, 12:11

Re: Dyskusja o grze PES 6

Nie ma Bundesligi i to jest najgorsze :/ wiem że robią OF no ale to nie to samo
Od żłobka aż po grób, w moim sercu jeden klub. FC Barcelona.
<<

roma

Post autor: roma » 19 lis 2006, 13:02

Re: Dyskusja o grze PES 6

Ronbalto pisze:Nie ma Bundesligi i to jest najgorsze :/ wiem że robią OF no ale to nie to samo
jest już patch szkoda że,nie ma polskiej ligi podobno patcha robią
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 19 lis 2006, 16:40

Re: Dyskusja o grze PES 6

a co jeśli ktoś mieszka na uboczu w jakimś zadupiu, jest wiernym fanem np: Bayern.M i nie dostępu do Internetu pojechał w miasto wywalił 130zł w PES 6, włącza grę patrzy :przestraszony: :przestraszony: nie ma ukochanego Bay.M i żaden patch mu nie pomoże bo jak go ściągnie bez netu. Opisujcie Pełną wersję PES 6 a nie o dodatkach do niego ... :dobani:
<<

Valium

Post autor: Valium » 19 lis 2006, 17:01

Re: Dyskusja o grze PES 6

Przeciez jest B. Monachium, w "innych" ligach.
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 19 lis 2006, 19:30

Re: Dyskusja o grze PES 6

Valium pisze:Przeciez jest B. Monachium, w "innych" ligach.
Tak, ale Kermit jest tak zdesperowanym fanem fify ze juz nawet nie sprawdza autentycznosci swoich argumentów.
Takze nie przejmuj sie jego wywodami :P
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 lis 2006, 22:10

Re: Dyskusja o grze PES 6

Wszystkim fifowcom polecamy tryb treningu w PESie żeby poznali co można w tej grze wyprawiać ;) Swoja drogą tryb treningu jest nie najlepiej przetłumaczony (ie chodzi o ortografy a część merytoryczną)

Super Option File ver. 6.0.1
Super Option File to kontynuacja najlepszego Option File do Pro Evolution Soccer. W poprzedniej wersji 5.0.0. naprawił on wszystkie mankamenty poprzednika PES 6. SOF w wersji 6.0.0. zmienia nie dużo, bo niewiele jest do poprawiania. Zmiany, które wprowadze SOF w najnowszej wersji:
-Poprawione nazwiska zawodników,
-Poprawione nazwy klubów,
-Poprawione herby klubów,
-Odblokowany cały PES-Shop,
-Poprawione nazwy stadionów,
-Poprawione formacje drużyn,
-Leciutko zmodyfikowane statystyki zawodników,
-Kilka innych mniej ważnych rzeczy.

Opis instalacji znajduje się w pliku: "READ ME" w paczce z SOF-em.
Jest na stronie: http://pes-fifa.ovh.org/dload.php?action=file&id=30

Powyższy patch odbiera kermit04'owi wszystkie argumenty za FIFKą :P

A teraz prośba do Was:
Aby pobrać ww dodatek do PES6 trzeba się zarejestrowac na Forum. Jednak próbowałem 2 razy załozyć tam konto i maile nie dochodza na moją skrzynkę. Mógłby ktos ten plik wrzucic na np. rapida?

Patch na ligę polską:
http://forum.pro-evo.pl/index.php?showtopic=5274&st=0 (słaby, ale jest)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

kermit04

Post autor: kermit04 » 20 lis 2006, 03:27

Re: Dyskusja o grze PES 6

slavoy pisze:
Valium pisze:Przeciez jest B. Monachium, w "innych" ligach.
Tak, ale Kermit jest tak zdesperowanym fanem fify ze juz nawet nie sprawdza autentycznosci swoich argumentów.
Takze nie przejmuj sie jego wywodami :P
Nie jestem zdesperwoanym Fifomaniakiem i wiele mi sie nie podoba w fifie 07 ! ale i tak wole fife niz PES a wy w żywe oczy z Borka w PES robicie świetny komentarz ( dla przykładu) o Bayernie.M mówiłem właśnie dla przykładu... :luka: i to wy sie zapieracie na PES jak by była niewiadomo jaka boska gra.. a nią nie jest

[ Dodano: Pon 20 Lis, 2006 03:32 ]
Powyższy patch odbiera kermit04'owi wszystkie argumenty za FIFKą
Właśnie i to jest tak z PES ze jak ulubiency nie zrobia Patcha poprawiajacego to nici z Fajnej rozgrywki... :zdziwko:

i kiedyś Maciek pisałeś że FIFA ma kiepski komentarz ja na to że to ich 2 komentarz dopiero a ty napisałeś że wydając 120zł na gre oczekujesz od niej samych dobrych rzeczy a, teraz wciskasz patch bez którego PES nie dosięga do kostek Fifie i płacić za PES 120zł oczekuje minimum (minimum) pełnych składów i dobrej grafiki a tu co....:?:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2006, 03:35 przez kermit04, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 lis 2006, 11:04

Re: Dyskusja o grze PES 6

No tak przepraszam Cię kermit04 że
kermit04 pisze:i to jest tak z PES ze jak ulubiency nie zrobia Patcha poprawiajacego to nici z Fajnej rozgrywki
Nici? PESowcy się świetnie bawią w tę grę niezależnie czy Ronaldo nazywa się Burardo czy Gwiazdardo. To coś nazywa się grywalność a nie wygląd pudełka gry czy nowego menu w kolejnej edycji fify. To coś czego maniakalni fifowcy nigdy nie doświadczą...
kermit04 pisze:a, teraz wciskasz patch bez którego PES nie dosięga do kostek Fifie
O wyszło wyraźnie szydło z worka co dla Ciebie się liczy w fifie! Może lepiej gdybyś grał w jakiegoś menedżera? Polecam FM2007 Idąc Twoim tokiem rozumowania FIFka nie dorasta do kostek FM2007 bo przecież on ma super dużo lig, zawodników, masę statystyk itp. Tam liczy sie głownie gra za boiskiem, a nie na boisku (a Tobie własnie o to chodzi) :P

Jak PES ma słabą grafikę to ja chyba muszę przemyć monitor...
Po przemyciu: no fakt PES ma słabszą grafikę niż w Quake 8. Nie graliście jeszcze w Q8? Przecież już dawno jest na torrentach! Kumpel mi tak mówił!

A dlaczego PES nie ma wszystkich licencji wykupionych? Odpowie mi jakiś fifowiec na te pytanie?

Boska? Do boskości PESowi jeszcze trochę brakuje, ale fifie jeszcze więcej w moich oczach, i też co raz więcej dzieciaków przekonuje się jednak o tym (po tym jak tylko przyzwyczją się do klawiszologi po przesiadzce z fifki) :P
No bo trzeba w coś grać w miesiąc po premierze nowej fifki (wtedy nudzi się już fifa nawet desperatom), a pozostaje PES w którym każda akcja jest inna. Ile razy można robić tę sąmą rutynową akcję prowadzącą do zdobycia gola?

Kermit? Chcesz podsumowania odnośnie komentarza?
FIFA polski komentarz w grze wydała dopiero w NASTYM (!) wydaniu tej gry na PC. I po tylu edycjach (ile ich było łącznie 15? bo nie chce mi się liczyć) trzeba oczekiwać super dopracowanej gry pod każdym wzgledem!!! Największą, niepodważalną zmiana co roku od razu zauważalną w FIFIE odkąd pamiętam jest menu (no i muza, pudełko też) :P
A PES cichaczem wyszedł po raz 4 na PC i już obdarzył nas sztywnym, bo sztywnym ale komentarzem polskim. Po którym spodziewałem się że będzie totalną klapą i zostałem miło zaskoczony.

Czy ktoś ma tego patcha z mojego posta wcześniejszego? Bo znajomy mnie maltretuje!
Ostatnio zmieniony 20 lis 2006, 14:46 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Nygas

Post autor: Nygas » 20 lis 2006, 14:30

Re: Dyskusja o grze PES 6

kermit04 pisze:i kiedyś Maciek pisałeś że FIFA ma kiepski komentarz ja na to że to ich 2 komentarz
Twoim tokiem rozumowania : co chcesz od komentarza w PES 6 ? Przecież to dopiero ich 1 komentarz !
kermit04 pisze:dobrej grafiki
Kolejna osoba która stawia grafika "ponad grą". Filmy najlepiej pooglądaj. Zobacz jaka tam jest grafika !

Nie będe więcej pisał . Post Macka mówi wszystko .
<<

slavoy

Post autor: slavoy » 20 lis 2006, 14:48

Re: Dyskusja o grze PES 6

Maciek pisze:Czy ktoś ma tego patcha z mojego postów cześniejszego? Bo znajomy mnie maltretuje!
Na tym forum chyba sie nie da zarejestrowac bo na zadną poczte nie przychodzi aktywacja. Na trzech juz próbowałem :P