[problem] Jak podłączyć TV do do komputera?

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

milosztor_pl

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 90

Rejestracja: 19 lut 2006, 20:15

Post autor: milosztor_pl » 20 kwie 2008, 21:44

[problem] Jak podłączyć TV do do komputera?

siemka. w ogole jestem zielony w tym i prosze was o pomoc. moj TV Samsung 26'' LCD HD, a karta BFG GeForce 8800 gts 320mb/320bit. jaki kabel i jak podlaczyc zeby byla najlepsza jakosc.

chcialbym to wykorzystac jak gram w jakas sportowa gre z kumplami, bo lepiej sie gra raczej na TV niz na malym monitorze, prawda?


INTEL Core 2 Duo E6320 ~ 1.87GHz | ASUS P5K | BFG GeForce 8800GTS 320MB/320bit | PATRIOT 2x1GB DDR2 Dual Channel 800MHz | Windows XP Professional SP2
<<

kratos31

Awatar użytkownika

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 20 kwie 2008, 21:48

Re: [problem] Jak podłączyć TV do do komputera?

Najlepiej by było kablem HDMI, powinieneś mieć i na karcie i na tv
Złącze HDMI zapewnia transmisję nieskompresowanego sygnału cyfrowego wizji i fonii, przekazując dane cyfrowe bez żadnych zniekształceń czy ubytków.

Złącze HDMI gwarantuje ponadto bezpieczną transmisję cyfrową. Zarówno cyfrowy sygnał dźwięku, jak i sygnały wideo o wysokiej rozdzielczości mogą być przekazywane za pośrednictwem pojedynczego kabla.

W roku 1998 pod nazwą Digital Display Working Group (DDWG) zawiązano zespół, który miał opracować cyfrowy interface służący do przesyłu sygnału wizyjnego. Jego sygnatariuszami w początkowej fazie zostały firmy: Compaq, Fujitsu, Hewlett-Packard, IBM, Intel, NEC oraz Silicon Image. W roku 1999 ogłoszono założenia DVI - (Digital Visual Interface), rozwiązania opartego na technologii Silicon Image. Rok później ogłoszono założenia rozwiązania, które miało na celu zabezpieczenie sygnału przed kopiowaniem, nazwanego HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), a które jest obligatoryjne we wszystkich urządzeniach konsumenckich (DVI pierwotnie miało być stosowane w środowisku PC). DVI pozwala na przesył nieskompresowanych sygnałów wizyjnych w domenie cyfrowej o rozdzielczości 1600x1200 pikseli (przy częstotliwości 60 Hz) i można za jego pośrednictwem przesłać sygnał aż do 1080p (progressive). Możliwe jest specjalne połączenie, nazwane dual-link DVI, rozdzielczość wzrasta wówczas do 2048x1536 pikseli (QXGA). Maksymalna szybkość przesyłu, to 3.96 GB/s.

HDMI (High Definition Multimedia Interface) również jest "dzieckiem" firmy Silicon Image, która w roku 2000 założyła HDMI Working Group, w skład którego weszły: Hitachi, Matsushita Electric, Philips, Sony, Thomson i Toshiba. Od początku był to format przeznaczony dla sprzętu konsumenckiego.

Zdecydowanie najlepszym łączem jest HDMI, które zapewnia przesył wszystkich sygnałów cyfrowych jednym przewodem. Za tym rozwiązaniem przemawia też mniejsza wtyczka łącza, która jest dostosowana do wymaganych impedancji oraz znacznie dłuższa dopuszczalna długość kabla - w przypadku DVI było to max. 5 m, a w tym przypadku liczy się w dziesiątkach metrów.

Ważne! Urządzenia z wyjściem (lub wejściem) DVI będą mogły współpracować z HDMI, po podłączeniu przez pasywną łączówkę.

Niespełna rok temu w typowym zestawie kina domowego technologia DVI była uznawana za najdoskonalszą formę przesyłu obrazu. Obecnie technologia ta jest stopniowo wypierana przez łącze HDMI.

DVI i HDMI to technologie przesyłu obrazu cygrowego bez konieczności konwersji sygnału. W zwyczajnych połączeniach analogowych sygnał był poddawany konwertowaniu co powoduje stratę jakości obrazu.

DVI (Digital Video Interface)

Standard łączy DVI opracowano jako rozwiązanie alternatywne dla analogowej transmisji sygnałów wizyjnych z kart graficznych do monitorów plazmowych i LCD. Duże prędkości transmisji sprawiają, że DVI świetnie się nadaje do przesyłania obrazów wysokiej rozdzielczości (HDTV).

HDMI (High Definition Multimedia Interface)

Niedługo od momentu wejścia na rynek standardu DVI pojawił się HDMI (High Definition Multimedia Interface). HDMI dodatkowo zapewniało przesyłanie cyfrowego sygnału audio. HDMI jest całkowicie zgodny z DVI i można te technologie łączyć, mimo różnicy typów gniazd oraz wtyczek. HDMI umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego wizji bardzo wysokiej jakości i 8-kanałowego dźwięku. Prędkość przesyłu danych w standardzie wynosi 5 Gb/s. Ogromną zaletą HDMI jest również możliwość stosowania dłuższych przewodów. Standardowe kable mają do 15 m.

HDMI stanie się w niedalekiej przyszłości standardem.
<<

zioomus

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 823

Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:13

Lokalizacja: Płock

Post autor: zioomus » 21 kwie 2008, 13:11

Re: [problem] Jak podłączyć TV do do komputera?

Zapraszam do mojej galerii :)
<<

milosztor_pl

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 90

Rejestracja: 19 lut 2006, 20:15

Post autor: milosztor_pl » 21 kwie 2008, 14:10

Re: [problem] Jak podłączyć TV do do komputera?

dzieki zioomus. znalazlem taka stronke

Kod: Zaznacz cały

http://rtv-agd.galerki.pl/html/tv.lcd.jako.monitor.html
koles napisal ze te wejscia comonent mu nie dzialaja. czy u nmie by dzialaly? lepsza by byla jakosc niz jakbym podlaczyl przez vga?
INTEL Core 2 Duo E6320 ~ 1.87GHz | ASUS P5K | BFG GeForce 8800GTS 320MB/320bit | PATRIOT 2x1GB DDR2 Dual Channel 800MHz | Windows XP Professional SP2