Sklep w niewielkim mieście

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 14 maja 2010, 14:11

Sklep w niewielkim mieście

Mam taki problem. Chcę załozyć sklep w mieście ok. 40tys mieszkańców. Mam na to 18tys zł. Chcę żeby to było coś nietypowego, może są jakieś sklepy w wiekszych miastach z czymś nowym co ktos niedawno wprowadził i się sprawdziło.
Czekam na propozycje. Jestem po ogólniaku wiec nie mam żadnego wykształcenia zawodowego.


<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 14 maja 2010, 17:12

Re: Sklep w niewielkim mieście

Może jakiś sklepik z materiałami budowlanymi lub coś w tym stylu?
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 14 maja 2010, 17:26

Re: Sklep w niewielkim mieście

może to nie glupi pomysł ale na tym trzeba sie tez troche znac a ja komplatnie nic. Myslalem o czyms w rodzaju elektroniki. Zwiazanymi ze sprzetem RTV czy sprzetem muzycznym. Jest jeszcze mozliwosc podpisamia umowy z hurtownią wówczas taniej mnie to wyjdzie i nie musze trzymac wszystkiego u siebie(głównie o tym myśle). Znacie jakieś hurtownie internetowe np. z konsolami albo grami do konsol albo cos w tym stylu?
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 14 maja 2010, 17:39

Re: Sklep w niewielkim mieście

Elektronika moim zdaniem odpada. Ludzie kupują albo w Internecie (bo tanio i prosto do domu) albo w dużych marketach. Mały sklepik ma szansę utrzymać się tylko wtedy jeśli oferuje jakieś nietypowe usługi tudzież ma naprawdę niskie ceny (a to trudno będzie Ci zapewnić, sklepy mają podpisane umowy, cen nie przebijesz zbytnio). Pomyśl więc nad czymś ciekawym, potrzebnym, ale trudno dostępnym. Inna sprawa, jak sam wspomniałeś dobrze by było znać się na tym co będziesz sprzedawać - skoro jesteś po ogólniaku to raczej praktycznej wiedzy nie posiadasz, chyba że masz jakieś bogate zainteresowania. Podsumowując - nie zakładaj sklepu. Inna moja sugestia, może jeździj za granicę, kupuj tam jakieś towary które są sporo tańsze niż u nas i rozprowadzaj przez Internet - łatwiej znajdziesz odbiorców i to z całej Polski.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 14 maja 2010, 19:47

Re: Sklep w niewielkim mieście

Tania apteka - ludzie zawsze chorowali i chorować będą
Sklep hydrauliczny - kibel zawsze jest i będzie w domu potrzebny (aczkolwiek za często się go nie kupuje)
elektronikę bym sobie darował, bo szybko się starzeje.
Monopolowy, najlepiej czynny w nocy
z grami komputerowymi z możliwością wymiany
Chemia - proszki do prania, srajtaśmy, domestosy.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 14 maja 2010, 22:33

Re: Sklep w niewielkim mieście

Tak, planuje otworzyc wymiane gier. Juz wszystko przemyslałem. Co prawda jest juz jeden w miescie ale moj bedzie na innych zasadach i bardziej pewny. Szczegołow nie będę przedstawiał bo za dużo by tłumaczyć. A pieniądze biore z urzędu miasta wiec nawet jak nie wypali to nic nie trace. Ale wydaje mi sie że jest to dobry pomysł. Tania apteka - myslałem ale strasznie dużo tego u nas. Może sklep zielarski był by lepszy. Możliwości dużo tylko czy sie przyjmie? Trzymajcie kciuki:P
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 15 maja 2010, 06:55

Re: Sklep w niewielkim mieście

jak bierzesz kasę z jakiejś dotacji, to zdajsie interes musi się kręcić przynajmniej przez pół roku, inaczej musisz kasę oddać. Chyba że to jakiś projekt na innych zasadach.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 15 maja 2010, 11:41

Re: Sklep w niewielkim mieście

Tak, ale to jest rok:P. I w wypadku gdy zakończe przed rokiem to muszę to zwrócic. Ale myślę że wypali i będę to tylko rozwijał:)
<<

Adamo

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 418

Rejestracja: 31 lip 2005, 19:43

Skype: adamo1991

Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Poznań

Post autor: Adamo » 7 cze 2010, 17:18

Re: Sklep w niewielkim mieście

Monopolowy, tylko i wyłącznie... popytu na alkohol w tym kraju nie zabraknie, nie bój się, pewny biznes ;)
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 7 cze 2010, 19:39

Re: Sklep w niewielkim mieście

Zwłaszcza jak będziesz sprzedawał nieletnim.
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 7 cze 2010, 21:59

Sklep w niewielkim mieście

Skoro już postanowiłeś to może uznasz mój post za zbędny, ale chciałbym nadmienić, że aby otworzyć aptekę musisz zatrudnić magistra farmacji i nawet na kasie powinien stać raczej technik farmacji więc samodzielne prowadzenie sklepu w takim wypadku zdecydowanie odpada. To tak na marginesie gdyby jednak apteka chodziła Ci po głowie.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 7 cze 2010, 23:26

Re: Sklep w niewielkim mieście

Szczerze, to nie wiem na czym ma polegać ten Twoj sklep. Chyba dużo lepszym rozwiazaniem byłby monopolowy, bo to ZAWSZE bedzie najwiekszy zarobek. U mnie w miescie jest taki sklep, ktory w normalny dzien jest otwarty krocej niz wszystkie inne. za to w swieta itp od 8 do...20? 21? 22? wiesz jaka to kasa ?:)
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 8 cze 2010, 10:33

Re: Sklep w niewielkim mieście

Tak wie u mnie też sa 2 takie. Teoretycznie monopolowy to dobry pomysł, nie pomyslałem o tym, ale za pózno bo mam juz wszystko zalatwione pod salon konsolowy z wymiana gie:P. To tez jest dobry interes;)