Problem z serwisem Vcity.pl

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

<<

Machina

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 72

Rejestracja: 2 lut 2006, 16:41

Lokalizacja: Zachodnie pomoże

Post autor: Machina » 5 lis 2010, 22:36

Problem z serwisem Vcity.pl

Witam, mam pewien problem z serwisem xxx.Vcity.pl

Może przybliżę wam o co chodzi:

Vcity.pl to serwis dla większości miast w Polsce ( pewnie jeśli wpiszecie nazwę swojego miasta to na 80% powinien być serwis twojego miasta), ten serwis jest zbudowany tak aby wszystko było anonimowo i tu pojawia się mój problem, moje pytanie...

Na forum mojego miasta [ insko.vcity.pl ] jest pełno ludzi którzy chamsko plotkują ( potocznie: obrabiają dupsko ) ... akurat mi nikt tam nie obrabia bo nie ma z czego ale mojemu znajomemu i teściowi który startuje w wyborach. Chciał bym się dowiedzieć czy da radę z tego serwisu jakoś pozyskać IP użytkowników ( użytkowników pewnie tak ), a jeśli większość ludzi pisze jako gość da radę coś z tym zrobić ?

Proszę o pomoc bo naprawdę jest mi to potrzebne.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 lis 2010, 09:14

Re: Problem z serwisem Vcity.pl

To pytanie do administracji ww. serwisu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 6 lis 2010, 11:13

Re: Problem z serwisem Vcity.pl

Ew. możesz to zgłosić na policję, chociaż nie wiadomo czy coś z tym zrobią. Ale wtedy musi to zgłosić osoba, która jest poszkodowana. Pewnie można ich podać o zniesławienie.
kodeks karny pisze:Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
<<

Machina

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 72

Rejestracja: 2 lut 2006, 16:41

Lokalizacja: Zachodnie pomoże

Post autor: Machina » 6 lis 2010, 11:39

Problem z serwisem Vcity.pl

Drogi Administratorze :) właśnie tu jest problem jak bym miał kontakt do administracji tego serwisu to bym napisał ale na ich stronie nigdzie nie mogę znaleźć na nich namiarów.
Fisher pisze:Ew. możesz to zgłosić na policję, chociaż nie wiadomo czy coś z tym zrobią. Ale wtedy musi to zgłosić osoba, która jest poszkodowana. Pewnie można ich podać o zniesławienie.
kodeks karny pisze:Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Fisher, mam w rodzinie Policjanta :) mówi że jeśli chcę zgłosić sprawę będę potrzebował najpierw skontaktować się z Administracją Vcity.pl a wtedy zaczną działać ... kiedy administracja nie zadziała oni wyciągną konsekwencję, czyli jeśli nie znajdę namiarów na adminów z VC to mogę tylko sobie pogadać ...

P.S. Czy da radę jakoś znaleźć na nich namiary ?
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 6 lis 2010, 12:08

Re: Problem z serwisem Vcity.pl

Ja tak napisałem, bo myślałem, że policja zajmie się ściąganiem IP i ich namierzeniem. Dlatego dodałem: "chociaż nie wiadomo, czy coś z tym zrobią."
<<

Machina

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 72

Rejestracja: 2 lut 2006, 16:41

Lokalizacja: Zachodnie pomoże

Post autor: Machina » 6 lis 2010, 15:45

Re: Problem z serwisem Vcity.pl

No wiem Fisher.

A naprawdę nikt nie wie jak się z nimi skontaktować ... w ogóle to jakiś dziwny serwis z tego VC skoro nawet nie ma kontaktu z nimi :/ wygląda to trochę jak jakiś "zapomniany sen" ...