[Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

dariusz

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 13 lut 2008, 20:54

[Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

Jak w temacie. Potrzebuje dobrze działającego by móc wgrać i uruchomić np Worda, Winampa i Gry Windowsowskie. :wstyd:


Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 13 lut 2008, 21:22

Re: [Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

A Wine nie jest dobry? Jest jeszcze CrossOver Office i Cedega, które odpowiednio są przeznaczone do użytków i gier.

Ale przecież na Mandrivie jest OpenOffice i (chyba) AmaroK z kodekami, więc po co ci Word i Winamp?
Semper in altum
<<

stachu

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1294

Rejestracja: 6 maja 2007, 11:05

Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stachu » 13 lut 2008, 21:29

Re: [Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

Masz narne szanse na powodzenie tych instalacji.
z dobreprogramy.pl
VirtualBox - moim zdaniem najlepszy emulator PC.
Emuluje Windowsa na Linuxie jak i Linu<font color=red><b>ks</b></font>a na Windowsie

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/VirtualBox

Popieram CyroboX. VirtualBox to dobre rozwiązanie .. zwłaszcza że jest prosty w obsłudze( choć nie wiem jak reszta programów tego typu, ale ja nie miałem najmniejszych problemów )
To są programy do emulacji Linu<font color=red><b>ks</b></font>a pod windowsem :)

Kod: Zaznacz cały

http://www.winehq.org/?announce=0.9.54
Wine nie jest EMULATOREM, to tworzone przez zapaleńców środowisko oparte o biblioteki open source, pozwalające na uruchomienie aplikacji DOS/Windows. Biblioteki są pisane a nie "kopiowane" z widowsa. Po Wine nie spodziewaj się cudów, pozwala uruchamiać proste aplikacje (osbiście używam sporadycznie uTorrenta, IrfanView i WinRara). Do gier służy Cedega (płatna), która umożliwia odpalanie gier dzięki emulacji DirectX i OpenGL. Nie używałem i nie będę używał... . Przesiadka na Linuksa powinna wiazać się także z "przesiadką umysłową" na stosowanie darmowego oprogramowania typu opensource, a nie z tęsknotą za Wordem, IE, Corelem, Photoshopem itd. Gry to inna sprawa, skoro ktoś jest pasjonatem i dla nich siedzi przed kompem nich pozostanie przy windzie.

Kod: Zaznacz cały

http://www.mandrivalinux.eu/
^ poszukaj tu jak będziesz miał problemy z wine
Nie widze specjalnego sensu w uruchamianiu programow z windows na linuxie poniewaz niemal dla każdej okienkowej aplikacji istnieje open source'owy odpowiednik.
Co do gier, to tutaj jest wiekszy problem, owszem cedega radzi sobie z większością znanych tytułów... no ale do grania lepiej zostawić sobie windowsa. Chociaż z drugiej strony nie zaczniesz naprawde uzywac Linu<font color=red><b>ks</b></font>a dopóki nie pozbedziesz się tego nieudanego wyrobu microsoftu
Jezeli nie jestes zapaleńcem w zględzie gier i faktycznie grywasz 30 minut na 4 godziny pracy to wydaje mi sie ze wybor jaki oferuje nie mal kazdy Linux w zupełności Ci wystarczy (myślę o grach). Np. w Mandrake, którego polecam dla początkujacych, ma standardowo około 100 gier, a wiele wiecej do sciagniecia. może to nie sa Quake 4 czy McReally ale tez mozna pograc i sie nameczyc.
Co do programow tu sie zgodze z spirozem ze prawie kazdy program ma swoj opensource-odpowiednik!! Wiec przesiadaj sie poki mozesz
Cytaty zaczerpnięte z innych for :)


Powtórzyłem się troche ale jak to szukałem wypiowiedzi bartka jeszcze nie było :)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2008, 21:30 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

pan jUzek

Post autor: pan jUzek » 13 lut 2008, 23:23

Re: [Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

w crossover word 2k3 chodzi bez problemu, w cededze działają starsze gry (do 2005r) bo nie wspiera Shaderów w wersji 3 lub 4. w wine "out of box" działa np. photoshop CS2
a wiele wiecej do sciagniecia. może to nie sa Quake 4 czy McReally ale tez mozna pograc i sie nameczyc.
a co do quake 4 to jest natywnie na lin
Ostatnio zmieniony 13 lut 2008, 23:29 przez pan jUzek, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Lemef

Post autor: Lemef » 27 lut 2008, 18:01

Re: [Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

Może kilka słów krytki. Jakie emulatory? Wine Is Not Emulator. Masz OpenOfice.ora lepszy od offica. Do muzyki masz np. Rhythmbox. Do gier Wine i Cedege (Ostatnia płatna 30zł 1 miech).
Quake 4 jest natywny na Linu<font color=red><b>ks</b></font>a, ale lepiej zainstalować go na Cededze. A tak przy okazji możesz mi powiedzieć czemu zainstalowałeś Mandrive?


Pozdrawiam,
Lemef
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 28 lut 2008, 19:37

Re: [Szukam] Emulator Linux Mandrive Extreme 2.

Za linki i porady dziękuje aczkolwiek usunąłem na chwile obecną Linu<font color=red><b>ks</b></font>a. Gdy wgram go ponownie to wypróbuje programy. :zdegustowany:
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.