Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Pogaduchy na każdy temat. Siadaj, gadaj i opowiadaj! ;)
W tym dziale nie są zliczane posty!

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 6 wrz 2010, 21:42

Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Siemanko ;)
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu niżej wymienionej ksiązki:

Kod: Zaznacz cały

http://helion.pl/ksiazki/jezyk_c_szkola_programowania_wydanie_v_stephen_prata,cpprim.htm
Z tego co widzę, jest ona idealna dla mnie (czyli dla osoby, która kiedyś próbowała swoich sił w Delphi, jednak uznała, że jest to przestarzałe i teraz postanawia spróbować w C++ :)). Recenzje są dobre.

Z programowaniem miałem do czynienia tylko, jeżeli chodzi o podstawy podstaw ;] Pascal itp. ;p W tamtym roku kupiłem ABC Delphi 2006, jednak ze względu min. na przesiadkę na Windows 7 nie mogę kontynuować nurtowania stronic tej skarbnicy wiedzy :D Myślę, że C++ jest ciekawszy !

Książka ma 1000 stron, kosztuje 90 zł, więc nie dużo. Tutaj pojawia się moje pytanko: jakiego będę do niej potrzebował programu? Do programowania w tym C++? Myślicie, że jest napisana pod naukę w konkretnym programie?


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 wrz 2010, 23:21

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Zapoznaj się z moja poradą, którą udzieliłem już w tym temacie:
programowanie-czego-zaczac-t17778.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Yogi

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 3 gru 2006, 23:07

Post autor: Yogi » 7 wrz 2010, 01:19

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

To co Maciek napisał. Książka Grębosza "Symfonia C++" (tylko najnowsze wydanie) jest najlepszą pozycją do nauki C++. Ja niestety żałuję, że nie kupiłem jej, bo niestety moja książka zniechęciła mnie do dalszego pisania po kilkuset stronach, przez co porzuciłem programowanie. Niedługo może wrócę do tego, jednak nie wiem czy to będzie język C++. Poza tym polecam forum: http://www.coderscity.net/ gdzie możesz napisać w razie jakiegoś problemu z kodem i nie tylko.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 7 wrz 2010, 19:08

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Okej, poczytałem i rzeczywiście także zapowiada się ciekawie.

Najnowsze wydanie, tzn?

Tutaj jest 2008:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/symfonia-standard-pasja-c-grebosz-tani-ups-i1202708129.html
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 7 wrz 2010, 19:54

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Tak, wydanie najnowsze jest z 2008. Oczywiście polecam tą książkę (I jeszcze raz dziękuję Ci Maćku za bardzo dobrą poradę ;)). Sam uczę się z niej i jest bardzo prosto napisana. Jeżeli chodzi o "środowisko programistyczne", do aplikacji konsolowych w zupełności powinien wystarczyć Dev-C++, co prawda nie jest już rozwijany, jednak pracuje mi się na nim wygodnie. Aktualnie staram się przesiąść na Microsoft Visual C++ 2010 - środowisko darmowe z możliwością pisania programów w celach komercyjnych! Jednak Dev-C++ jest o wiele mniej łapczywy na zasoby, więc w większości korzystam z niego.

Widzę, że na aukcji, którą podałeś wraz z "Symfonią C++" jest "Pasja C++", otóż "Pasja C++" jest dla osób które przerobiły "Symfonię C++", więc na razie radziłbym Ci kupienie samej symfonii :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 8 wrz 2010, 15:42

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

No tak, mój błąd :P

Jeżeli chodzi o używanie zasobów komputera - to nie stanowi problemu. Ważne, żeby wszystko grało pod Win7. Czyli Microsoft Visual C++ 2010 będzie okej pod Siódemkę 64bit? I 'nadaje się' do "Symfonii C++" ?
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 8 wrz 2010, 16:12

Re: Zakup książki o C++. Jaki do tego program?

Symfonia nie zawiera jakiegoś innego C++, choć przyznam, że jako mój pierwszy program próbowałem napisać w Visual C++, nie udało mi się, jednak nie dawno znowu to zainstalowałem i nadal ten sam błąd był, jednak nie pamiętam już jak go naprawiłem :(

EDIT@
wiesniak, forum PC FORMAT pisze:Klikasz prawym myszki na katalog "Source Files" i wybierasz Add -> new item. W oknie wybierasz C++ File, podajesz jego nazwę i gotowe.
Chyba taki błąd popełniałem z przyzwyczajenia z Dev-C++ :>
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...