[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): AttValue: " or ' expected in Entity, line: 5
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): attributes construct error in Entity, line: 5
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Couldn't find end of Start Tag font line 5 in Entity, line: 5
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Opening and ending tag mismatch: r line 1 and font in Entity, line: 5
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Extra content at the end of the document in Entity, line: 5
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 73: Attempt to read property "textContent" on null
[Problemy] Ubuntu 9.10 - .::Forum.Portal24h.pl::.

[Problemy] Ubuntu 9.10

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 31 gru 2009, 18:00

[Problemy] Ubuntu 9.10

No tak. Zainstalowałem Ubuntu, 9.07 to chyba było, i wyskoczyły aktualizacje, więc je zainstalowałem, niestety teraz jest problem.
Torchę się zmienił system (znaczy np. położenie ikonki Shutdown). Ale po kolei:
- Przed aktualizacją przy włączonym Pidgin zamiast ikonki Shutdown wyświetlało się ładne kółeczko od komunikatora, a teraz jakaś ikonka czatu, chociaż nikt do mnie nie pisze. Da się to zmienić? Załatwione!
- Czy da się ustawić miejsce instalowanych aplikacji? Czy Ubuntu może instalowac aplikacje na partycji NTFS? Załatwione!
- Przy starcie komputera mam do wyboru jaki system ma się uruchomić i... mam tam 4 pozycje dotyczące Linu<font color=red><b>ks</b></font>a. Uruchamiam domyślnie z pierwszego, więc czy da się to ograniczyć do dwóch pozycji? (Windowsa i Ubuntu) Załatwione!
- Potrzebuję antywirusa? Dodam, że czesto wchodze na niepewne strony Załatwione!
- Jest jakiś firewall? W sumie nie wiem czy w Ubuntu mi sie przyda, ale jednak zawsze to bezpieczniej ;) Załatwione!
- Mam ATI Radeon 9200 i widać, ze sobie nie radzi, pomimo ustawienia odświezania 85Hz nadal bolą mnie oczy, a na Windowsie nie ma tego problemu. Są jakieś sterowniki?
- Mam drukarkę Caonon Pixma Ip4700, po włączeniu system wykrył jakieś sterowniki, jednak próba wydrukowania kończy się niczym. System pokazuje, że stronę wydrukowano, a drukarka ani drgnie. Na płycie są sterowniki tylko pod Windowsa. Co zrobić? Załatwione?
- Pod windowsem używałem Ad Munchera, jednak nie ma jego wersji dla Ubuntu, a w dodatku używam opery. Jest jakiś odpowiednik dla linuksa? Załatwione!
- Zainstalowałem Javę poprzez "Centrum oprogramowania Ubuntu", jednak na kurniku w grze "kalambury" nie moge pisać. Wie ktoś jak to naprawić? :) Załatwione!

No to chyba tyle :) Tak ogólnie to system fajny, tylko wymaga przyzwyczajenia, jak wszystko.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2010, 22:51 przez Tom, łącznie zmieniany 7 razy.


Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 31 gru 2009, 19:22

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

- Potrzebuję antywirusa? Dodam, że czesto wchodze na niepewne strony
Nie.
- Jest jakiś firewall? W sumie nie wiem czy w Ubuntu mi sie przyda, ale jednak zawsze to bezpieczniej
Jest, ale po co?
- Mam ATI Radeon 9200 i widać, ze sobie nie radzi, pomimo ustawienia odświezania 85Hz nadal bolą mnie oczy, a na Windowsie nie ma tego problemu. Są jakieś sterowniki?
Są.
- Pod windowsem używałem Ad Munchera, jednak nie ma jego wersji dla Ubuntu, a w dodatku używam opery. Jest jakiś odpowiednik dla linuksa?
Chyba nie ma, ale chyba lepiej dopisać adresy z listy AdBlocka to wbudowanego w Operę filtra reklam, co nie?
Semper in altum
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 31 gru 2009, 20:22

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Ok. Mam sterowniki do karty ze strony ATI o rozszerzeniu .run. Jak je zainstalować? Jak na to klikam to otwiera się gedit czyta niby to i na końcu wyrzuca błąd.
Jest jakiś klient GG obsługujący nową sieć (Nowe statusy i długie opisy)? Załatwione!
Ostatnio zmieniony 1 sty 2010, 15:00 przez Tom, łącznie zmieniany 3 razy.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 1 sty 2010, 02:46

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

- pod Ubuntu używam testowego wydania Tlena
- Programy instalują się tylko i wyłącznie w jedno miejsce żeby nie był burdel
- wpisy wyboru systemu operacyjnego można edytować zmieniając wpisy edytorem tekstu lub odpowiednim programem dostępnym w repozytoriach (hasło klucz: GRUB)
- nie potrzebujesz antywirusa, gdyż system jest tak zaprojektowany że działające wirusy jest tu bardzo trudno napisać
- jeżeli zaimnstalowałeś Ubuntu to masz też zainstalowany i już poprawnie skonfigurowany firewall iptables, nie musisz nic więcej robić
- nie zainstalowałeś sterowników do karty graficznej:

Kod: Zaznacz cały

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/linux64-radeon-prer200.aspx
instrukcja instalacji w pdfie "installer instructuions", graficzny instalator banalnie prosty
- drukarka: forum.ubuntu.pl
- blokowanie reklam pod Operą: http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... opery.html
- jakie dokładnie to java? czy na innych stronach działa java?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 1 sty 2010, 13:33

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Tom pisze:Ok. Mam sterowniki do karty ze strony ATI o rozszerzeniu .run. Jak je zainstalować? Jak na to klikam to otwiera się gedit czyta niby to i na końcu wyrzuca błąd.
Jest jakiś klient GG obsługujący nową sieć (Nowe statusy i długie opisy)?
Pidgin, Kadu, Kopete.
Semper in altum
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sty 2010, 14:44

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji instalacji sterowników ATI, ale takie coś mi wyskoczyło w konsoli:
Obrazek
Co zrobić? :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 1 sty 2010, 15:56

[Problemy]Ubuntu 9.10

Aby zainstalować aplikację z rozszerzeniem run należy posłużyć się poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

sh ./nazwa.run
Widze, że już posługiwałeś się tym, wszystko robiłeś dobrze, oprócz jednej czy dwóch rzeczy:

W twoim przypadku są to sterowniki, a więc trzeba wyłączyć x-y, to też w terminalu jest to napisane. Musisz wpisać sudo /etc/init.d/gdm stop. I możliwe, że trzeba zalogować się na konto root. Wpisujesz logout i logujesz się w tym trybie tekstowym (no bo bez x działa) w root.
Teraz przechodzisz do katalogu w którym jest twój sterownik, chyba wiesz jak ruszać się po terminalu. Jeśli nie wiesz jakie są pliki w obecnej lokalizacji to wpisujesz ls. Ok, uważasz, że sterownik jest np w folderze katalog to wpisujesz cd katalog, dla większej ilości, to np: cd /użytkownik/Pulpit/Katalog - możliwe, że po Katalog musi być /

Dobra. Masz już lokalizacje w terminalu gdzie jest sterownik, x-y są wyłączone, jesteś zalogowany jako root, teraz dopiero wpisujesz.

Kod: Zaznacz cały

sh ./nazwa.run
. Za nazwa podajesz wiadomo co ;).

Jak już zainstalujesz sterowniki i chcesz włączyć x-y to wklepujesz sudo /etc/init.d/gdm start. I aby przejść do trybu graficznego naciskasz Alt + F7.

Jeśli chodzi o Firewall pod Linuksem, to polecam Firestarter. Oczywiście nie jest to żaden oddzielny program, tylko po prostu nakładka na iptables. Ale dzięki niemu masz większą wygodę i prostotę w zarządzaniu i oglądaniu działalnością Firewalla.

Antywirus: nie potrzebujesz, ale jak chcesz być spokojny to zainstaluj sobie ClamTk. Możesz nim skanować pojedyncze pliki, jak i cały katalog home itd.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sty 2010, 17:37

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Zrobiłem tak jak poleciłeś i wyszło tak samo jak przez konsolę. Jednak znalazłem w Sunaptic jakieś sterowniki zainstalowałem i jest lepiej :)
Dzięki za pomoc.
Teraz biorę się za tą drukarkę i Jave :D

Teraz co do Javy.
Java to Version 6 Update 15
Po wpisaniu w terminalu java -version:
java version "1.6.0_15"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_15-b03)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 14.1-b02, mixed mode, sharing)
Java działa (tzn. uruchamia pokój i grę z kurnika w tym wypadku kalambury), jednak nie mogę pisać w okienku czatu co uniemożliwia grę :(
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 1 sty 2010, 19:06

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Niemożliwe, że ten sam problem się pojawia. Widocznie nie wyłączyłeś całkiem x-ów, w takim wypadku zrób tak:
sudo /etc/init.d/gdm stop i Enter, następnie sudo killall gdm. Teraz X-y powinny być wyłączone prawidłowo. Jakby nie działało (choć bardzo wątpię), to na forum ubuntu łatwo znajdziesz komendy do wyłączenia x-ów.
Ale spok, napisałeś, że jest lepiej i bardzo się ciesze. A nasuwa mi się pewna myśl. Nie mogłeś po prostu dać System, Administracja, Sterowniki i stamtąd zainstalować :P. Bo te które znalazłeś w Synapticu to są pewnie, te z Syst, Admi, Ster.

Dobra, co do Javy. Korzystasz z Opery tak, jeśli problem nie występuje na Firefoksie to może oznaczać, że Opera niepoprawnie rozpoznaje Javę. Do Firefoksa wtyczka Javy wgrywa się automatycznie po zainstalowaniu pakietu Java. W takim wypadku w Operze daj: Narzędzia, Preferencje, Zaawansowane, Zawartość, Opcje Javy i wpisz ścieżkę: /usr/lib/jvm/java-6-sun-1.6.0.15/jre/lib/i386
Zrestartuj Operę i zobacz jak działa ci Kurnik czy co tam. Ale to może być też wina samej strony kurnik, ale jeśli na Firefoksie ten problem nie występuje, to zrób jak napisałem.
Podałem taką ścieżkę, ponieważ napisałeś przedtem, że instalowałeś Javę z Centrum oprogramowania Ubuntu.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sty 2010, 19:24

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

FF zachowuje się tak, jakby tej Javy w ogóle nie było. Ale znalazłem sposób. Po uruchomieniu pokoju nie da się pisać, ale wystarczy, że kliknę dwa razy na użytkownika, a potem to okienko zamknę i już mogę pisać :D

Co do sterów. Kurcze, zdawało mi się. Siedziałem tyle, że się przyzwyczaiłem... Uruchomiłem winde i jak wróciłem na linuksa to oczy bolą :( Zaraz wypróbuje to co wyżej napisałeś.
EDIT@
No niestety nie zadziałało. Po wpisaniu sudo killall gdm wyskoczyła informacja o braku procesów. A to wyświetla się po uruchomieniu instalera:
Obrazek

Pojawił się kolejny problem, ale nie wiem czy to wina gry czy opery.Może ktoś z Was pamięta grę od Logitecha Jelly Battle. Niestety pojawia się pierwszy ekran i nie ładuję się (Nie wskakuje dynamic text). Inne gry flash działają. Grałem na windzie i ktoś w tej grze powiedział mi, ze mu pod Ubuntu działa, ale używa czegoś innego (do odtwarzania flasha chyba). Wie ktoś co to może być? :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 1 sty 2010, 19:38

[Problemy]Ubuntu 9.10

Firefox: Narzędzia, Dodatki, Wtyczki, masz tam Java Plugin ?
Jeśli nie to źle zainstalowałeś javę. Zobacz czy w centrum oprogramowania ubuntu jest ona zaznaczona jako zainstalowana. A właśnie, bo mogłeś to źle zrobić. W centrum oprogramowania Ubuntu jak wpiszesz Java to masz ich kilka. Jedyne a przede wszystkim konieczne do działania Javy w przeglądarkach jest Sun Java 6.0 Plugin - tak wpisz w wyszukiwarce centrum oprogramowania. Jeśli natomiast masz już to zainstalowane i są te problemy, to usuń pakiety java wraz z plikami konfiguracyjnymi. Aby to zrobić, wejdź w Synaptic, wyszukaj java, kliknij LPM na te które są na zielono i daj Zaznacz do całkowitego usunięcia. Ale uwaga: gdy zaznaczysz tak jakiś jeden pakiet to inne automatycznie zaznaczą się do zwykłego usunięcia. Czyli musisz po kolei klikać na każdy i dawać do "całkowitego" usunięcia. Gdy znaczysz to akceptujesz no i się usuwa.
Po tym procesie zrestartuj komputer, wejdź w Centrum oprogramowania Ubuntu i zainstaluj Sun Java 6.0 Plugin.

Co do sterowników. Nie instaluj od razu tych z System Administracja, Sterowniki. Najpierw odinstaluj te które masz za pomocą Synaptica. Dopiero teraz zainstaluj z Syst, Admini., Sterowniki. Wybierz stamtąd najnowszą wersję (rekomendowaną).
Widzę, że z edytowałeś post. Po co instalujesz ze strony, Linux sam wykryje w System, Administracja, Sterowniki. Ale najpierw usuń te które wgrałeś z Synaptica.

Co do tej gierki. Na pewno dobrze zainstalowałeś flash player?

Kod: Zaznacz cały

http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=BUIGP
Wybierasz deb for Ubuntu 8.04 (nie przejmuj się wersją) i instalujesz. Możliwe, że Linux ma w repozytoriach nowszą wersję, ale instalator cię o tym poinformuje gdy będziesz chciał instalować. Wtedy anuluj i zainstaluj Flash Player z centrum oprogramowania ubuntu.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sty 2010, 19:59

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Co do sterowników. Nie instaluj od razu tych z System Administracja, Sterowniki. Najpierw odinstaluj te które masz za pomocą Synaptica. Dopiero teraz zainstaluj z Syst, Admini., Sterowniki. Wybierz stamtąd najnowszą wersję (rekomendowaną).
Widzę, że z edytowałeś post. Po co instalujesz ze strony, Linux sam wykryje w System, Administracja, Sterowniki. Ale najpierw usuń te które wgrałeś z Synaptica.
Właśnie w tym nic nie mam puste okienka. Usunąłem za pomoca Synaptica sterowniki, te co były i teraz nie mogę zmienić rozdzielczości :D Pozostaje format ? :)

EDIT@:
Nawet teraz nie mam "Sterowniki" w System>Administracja :D
Dobra robie kolejnego formata :)
Wracam za 30 minut :P
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 1 sty 2010, 20:23

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Prawidłowa kolejność, aby wszystko działało to:
Zainstalować Ubuntu, skonfigurować połączenie internetowe, przeprowadzić pełną aktualizację (bez nieobsługiwanych i proponowanych), zainstalować sterowniki z System, Administracja, Sterowniki.
Co do aktualizacji, to w Ustawieniach Menedżera aktualizacji powinny być zaznaczone tylko Ważne bezpieczeństwa i polecane. Po zainstalowaniu aktualizacji jak poprosi o restart komputera to robisz.

Javę instalujesz z Centrum oprogramowania Ubuntu: Sun Java 6.0 Plugin
Adobe Flash Player:

Kod: Zaznacz cały

http://get.adobe.com/flashplayer/?promoid=BUIGP
, wybierasz deb for Ubuntu 8.04. Jak napisałem przedtem, nie patrz na wersję, że jest 8.04 a nie 9.10.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sty 2010, 21:59

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Akurat w ubuntu od razu mam internet, bo posiadam Router, aktualizacje są, ale w sterownikach nie ma nic :zakrecony:
Pobawiłem się trochę i wygląda na to, że się udało. Na razie jest dobrze, zobaczymy jak to będzie jutro :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 1 sty 2010, 23:31

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Już wiem jak masz zainstalować sterowniki do Radeon. To ja przedtem odrobinkę pomyliłem komendy. Przed chwilą przetestowałem na sterownikach do nvidia i wszystko działa. Fakt, że masz Radeon, ale tobie nawet instalacja nie chciała ruszyć. Ok, więc rób po kolei:
Normalnie uruchom Ubuntu, otwórz Terminal i wpisz: sudo /etc/init.d/gdm stop
Jesteś w trybie tekstowym. Jeśli będzie kazało ci zalogować się na konto, to loguj się normalnie na swoje. Nie szkodzi że to tryb tekstowy, po prostu wpisujesz swój login i hasło.
Teraz przejdź do folderu gdzie masz sterowniki (ciągle pracujesz w trybie tekstowym z wyłączonymi X-ami).
Wpisz sudo sh ./nazwa.run

Nie ma bata, musi zadziałać. Przedtem zapomniałem o parametrze sudo, który nadaje uprawnienia root-a.
Bardzo cię przepraszam, że przedtem zapomniałem o tym wyrazie.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 2 sty 2010, 11:31

Re: [Problemy]Ubuntu 9.10

Nie ma bata, musi zadziałać.
Jest, nie działa :P Może ja złe sterowniki ze strony ATI pobieram? Ze strony, http://support.amd.com/us/gpudownload/P ... er200.aspx, biorę pierwsze od góry.
Możliwe, że to coś z X Server? Nie wykrywa go chyba z tego co zrozumiałem.

Kolejny problem: w Tlenie nie mam dźwięków :( Ktoś wie jak temu zaradzić? :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 2 sty 2010, 15:48

Re: [Problemy] Ubuntu 9.10

Rzeczywiście, albo coś nie tak z tymi sterownikami, albo my nie umiemy ich zainstalować, ale raczej to pierwsze. Pobrałem je i sprawdziłem u siebie. Mam inną kartę graficzną, i wiem że nie zainstaluje sterowników do nieswojej grafiki, ale po prostu chciałem zobaczyć czy w ogóle pojawi się pierwsze okno kreatora instalacji. Niestety, jest dokładnie taki sam błąd jak u ciebie Tom.
A weź pobierz z tego linki co podałeś sterowniki w formacie RPM, potem zainstaluj je poleceniem: rpm -ivh pakiet.rpm
Możliwe, że najpierw trzeba będzie zainstalować obsługę RPM: sudo apt-get install rpm. Ale o tym Linux cię powiadomi gdy wpiszesz rpm -ivh pakiet.rpm.

Co do Tlenu:
Również długo głowiłem się z tym, na szczęście pewien użytkownik forum ubuntu pomógł. Masz wszędzie dźwięki, tylko w Tlenie nie masz. Nawet jak dasz Tlen, Ustawienia, Zdarzenia, rozwiń np Informacja, zaznacz odtwórz dźwięk-Edytuj i naciśnij Play. Jeżeli nic nie słychać, nawet po nagłośnieniu w ustawieniach Ubuntu, to zastosuj się do porad z poniższego linku.

Kod: Zaznacz cały

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?p=675144#post675144
Tutaj masz mój post, gdzie opisałem problem. Ja miałem dźwięki, ale u mnie szwankowały, na następnych stronach zaczyna się rozmowa, gdzie są posty które mi pomogły :).
Aha, zanim zastosujesz się do tych porad, to spróbuj pozmieniać w Tlen, Ustawienia, Audio/Video, Audio. Dopiero gdy to również nie poskutkuje, wtedy działaj z tamtymi poradami. ;)
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 2 sty 2010, 16:12

Re: [Problemy] Ubuntu 9.10

Chyba znalazłem powód dlaczego nie ma dźwięków. Folder "sounds" jest pusty :orany: Właśnie szukam jakiś dźwięków :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 2 sty 2010, 16:23

Re: [Problemy] Ubuntu 9.10

Widzę, że z edytowałeś post, ale ok dam ci te dźwięki.
Lecz chyba wystarczyłoby przeinstalować Tlen bądź zaktualizować go do nowszej wersji jeśli jest.
Ok, trzymaj dźwięki:

Kod: Zaznacz cały

http://www.sendspace.pl/file/3fae615323f21d2c5f23088
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 2 sty 2010, 16:45

Re: [Problemy] Ubuntu 9.10

Dzięki wielkie! Jeszcze zostało naprawić je, bo ucinane są, ale to już tam użytkownik forum Ubuntu ładnie napisał co i jak.
Co do sterowników:
Co prawda sterowniki sterowników nie zainstalowałem, zrobiłem format ( a co! ) i się okazało, że Ubuntu sam sterowniki instalował, a ja to psułem doinstalowując jakieś inne z Synaptica :mur: WIEEEELKIE dzięki wszystkim za pomoc. Dla każdego po jednym zimnym wirtualnym bezalkoholowym. a Szponowi całą skrzynkę ;p
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...